Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

3 nadupaná ETF, která mohou proměnit 2 000 Kč měsíčně na 7 milionů nebo více, a to téměř bez námahy

Hledáte způsob, jak dlouhodobě budovat bohatství bez velkého úsilí? ETF fondy mohou být skvělou volbou! Podívejte se na 3 výkonné ETF od Vanguardu, které vám přinést i více než 7 milionů korun při investici pouhých 2 000 korun měsíčně.

3 nadupaná ETF, která mohou proměnit 2 000 Kč měsíčně na 7 milionů nebo více, a to téměř bez námahy
Zdroj: Midjourney.com

Neexistuje správný nebo špatný způsob investování na akciovém trhu, ale pokud hledáte nenáročný způsob, jak dlouhodobě budovat bohatství, mohou však být burzovně obchodované fondy (ETF) fantastickou volbou.

ETF je soubor akcií seskupených do jedné investice. Když si koupíte jen jednu akcii ETF, ve skutečnosti si kupujete podíl v desítkách nebo stovkách společností najednou. Díky tomu je mnohem snazší a cenově dostupnější vytvořit diverzifikované portfolio a omezit riziko.

ETF sice vyžadují méně úsilí než investice do jednotlivých akcií, to však neznamená, že nemohou přinést značné výnosy. Tyto tři výkonné ETF od Vanguardu v minulosti překonávaly trh a časem mohou pouhé 2 000 korun měsíčně proměnit v 7 milionů nebo i více.

1. Vanguard Growth ETF

Fond Vanguard Growth ETF (VUG) obsahuje 188 akcií s potenciálem nadprůměrných výnosů. Akcie jsou různorodé v 11 různých odvětvích, i když téměř 60 % fondu je alokováno na akcie v technologickém sektoru – což může být výhoda i riziko.

Technologické odvětví má obecně tendenci vykazovat explozivní výnosy, když se trhu daří. V obdobích volatility je však často zasaženo nejvíce.

TIP

U tohoto typu fondu můžete očekávat výraznější vzestupy a pády, proto je také rozumné jej držet více než 10 let, abyste přečkali případné burzovní bouře.

Pokud dokážete turbulence přečkat, může být tento ETF fantastickým způsobem, jak generovat bohatství.

Za posledních 10 let dosáhl fond Vanguard Growth ETF průměrného výnosu 15,06 % ročně.

2. Vanguard Information Technology ETF

Vanguard Information Technology ETF (VGT) je další růstové ETF, jen je více zaměřeno na akcie technologických společností. Zatímco Vanguard Growth ETF obsahuje akcie z mnoha různých sektorů, tento fond zahrnuje 318 akcií výhradně z technologického odvětví.

Opět platí, že akcie technologických firem jsou často spojeny s větším rizikem a bývají volatilnější než akcie z jiných odvětví.

TIP

Pokud se rozhodnete investovat do tohoto fondu, je rozumné investovat také do alespoň jednoho nebo dvou dalších ETF, které jsou více diverzifikované, abyste omezili své riziko.

Se zvýšeným rizikem však někdy může přijít i zvýšený potenciál výnosů. Tento ETF dosáhl za posledních 10 let průměrného výnosu 20,25 % ročně, čímž výrazně překonal jak výše zmíněný Vanguard Growth ETF, tak trh obecně.

Pokud vám nevadí vyšší míra volatility, mohl by vám tento fond pomoci zvýšit vaše příjmy.

Za posledních 10 let dosáhl fond Vanguard Information Technology ETF průměrného výnosu 20,25 % ročně.

3. Vanguard Mega Cap Growth ETF

Fond Vanguard Mega Cap Growth ETF (MGK) je menší fond s pouhými 71 akciemi, ale každá z těchto akcií je hybnou silou akciového trhu.

Vanguard Mega Cap Growth ETF obsahuje pouze akcie největších společností na světě. Průměrná tržní kapitalizace akcií v tomto fondu je přibližně dvojnásobná ve srovnání fondem Vanguard Growth ETF a téměř trojnásobná oproti akciím ve fondu Information Technology ETF.

TIP

Investování do akcií s velkou tržní kapitalizací může být chytrým způsobem, jak snížit riziko, protože větší společnosti mají obvykle větší šanci přežít poklesy trhu. Zároveň však nemusí mít takový potenciál růstu jako menší společnosti.

Přesto tento fond dosáhl za posledních 10 let průměrného výnosu 15,90 % ročně, možná alespoň částečně díky tomu, že superhvězdy jako Nvidia dosahovaly v posledních měsících rekordních výnosů.

Za posledních 10 let dosáhl fond Vanguard Mega Cap Growth ETF průměrného výnosu 15,90 % ročně.

Kolik můžete s těmito ETF vydělat?

Stejně jako u jiných investic platí, že minulá výkonnost nezaručuje budoucí výnosy – takže tyto fondy mohou, ale nemusí dosahovat podobných výnosů i v budoucnu.

Zejména u růstových ETF se mohou výnosy meziročně výrazně lišit, takže nebuďte překvapeni, pokud se váš budoucí výdělek bude lišit od minulé výkonnosti fondu.

Abychom si však udělali přibližnou představu o tom, kolik byste mohli vydělat, předpokládejme, že byste mohli dosahovat průměrných ročních výnosů:

  • 10 % ročně,
  • 12 % ročně (což je jen o málo více než historický průměr trhu 10 % ročně),
  • velmi optimistických 15 % ročně (což je stále méně než průměr zmíněných fondů za posledních 10 let).

Pokud byste investovali 2 000 korun měsíčně, zde je přibližně uvedeno, jak by se tato částka v průběhu času zhodnotila:

Konečná hodnota pravidelné měsíční investice 2 000 Kč
Počet let 10 % ročně 12 % ročně 15 % ročně
20 1 518 738 1 978 511 2 994 479
30 4 520 976 6 989 928 13 846 559
40 12 648 159 23 529 545 62 032 110

Opět platí, že u žádného z těchto ETF nemáte záruku, že dosáhnete takových výnosů. Nicméně investujte 2 000 měsíčně po dobu 30 let a s průměrným zhodnocením 12 % ročně skutečně dosáhnete na částku 7 milionů korun.

Ale i dosažení mírně nadprůměrných výnosů může po několika desetiletích soustavného investování vést k nashromáždění ohromující částky. Pokud se vašemu ETF bude dařit obzvlášť dobře, můžete vydělat mnohem více.

Investování do ETF může být chytrý způsob řízení rizika s menším úsilím než nákup jednotlivých akcií a růstové ETF mohou pomoci zvýšit vaše příjmy.

Zvážíte-li správně svou toleranci k riziku a celkové cíle, můžete se rozhodnout, zda jsou tyto fondy pro vaše portfolio vhodné.

Uvažujete o investování do zmíněných ETF? Zvážit můžete některého z námi recenzovaných brokerů:

Favorit redakce

Investování zahrnuje rizika ztrát.‎
Výhody
  • Široká nabídka investičních produktů včetně akcií, ETF, dluhopisy, komoditní ETC a dalších
  • Kompletní zákaznická podpora v češtině usnadňuje komunikaci a řešení problémů
Nevýhody
  • Poplatky za obchodování zahraničních akcií jsou velmi vysoké
  • Webová platforma je zastaralá a méně uživatelsky přívětivá než konkurenční platformy.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎

Mějte přehled o tom, co se děje na trzích!

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a už vám nic neuteče.

Jednou týdně vám do schránky přijde naše Burza s odstupem, ve které odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát měsíčně se pak můžete těšit na sérii Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Je to úplně zadarmo a kdykoliv se můžete odhlásit. Mějte všechny důležité informace ve své emailové schránce. Pomůžeme vám dělat chytrá finanční rozhodnutí. Stačí se přihlásit k odběru vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
9
1

Autor

Publicista a aktivní investor s více než desetiletou praxí preferující strategii hodnotového investování.

O investování a finanční trhy se začal zajímat v roce 2013, kdy si prošel náročnou zkušeností jako aktivní denní obchodník. Tato negativní zkušenost vedla k hlubšímu studiu, které mu v následujících letech umožnilo dlouhodobě a úspěšně investovat.

Ve své strategii kombinuje pasivní a aktivní přístup s důrazem na akciové trhy. Inspiraci čerpá z metod Warrena Buffetta a Benjamina Grahama, stejně jako od českého investora Daniela Gladiše. Svým čtenářům předává nabyté vědomosti prostřednictvím článků zaměřených na investiční strategie, psychologii obchodování a analýzy jednotlivých akcií

„Největším nepřítelem investora jsou jeho vlastní emoce.“ – Benjamin Graham

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 74 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.