Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

3 mladé akcie, na které se zaměřit během krize a propadu akciového trhu, a čemu se v takové době vyvarovat

Publikováno
3 mladé akcie, na které se zaměřit během krize a propadu akciového trhu, a čemu se v takové době vyvarovat
Zdroj: Kiplinger.com

Málokdo z investorů chce slyšet slova jako krize či propad akciového trhu, se kterými se v posledním roce setkáváme čím dál tím častěji. I přesto v současnosti můžeme pozorovat především růst u předních indexů jako je S&P 500, který za posledních 13 a půl měsíce vzrostl již o 88 %. Ještě lépe se dařilo indexu Nasdaq Composite, který za stejné období vzrostl o 106 %.

Každý růst však vždy vystřídá pokles – propad akciového trhu, který je ve své podstatě prakticky nevyhnutelný. I když nemůžeme vždy přesně odhadnout, kdy k němu dojde, můžeme si být i tak jisti, že se ho dříve či později brzy dočkáme.

Štěstí přeje připraveným, což platí na akciovém trhu dvojnásobně, a není tedy od věci se na jeho propad pořádně připravit. Konkrétně je na něj nutné připravit své portfolio, které by mělo být dostatečně diverzifikováno, aby dokázalo ustát jakoukoli krizi.

Když krize klepe na dveře aneb čemu byste se měli vyhnout před propadem akciového trhu

První z chyb, které byste se měli vyvarovat, je investování peněz, které potřebujete nebo budete v blízké době potřebovat. Svou finanční rezervu je nutné držet ve velmi likvidních aktivech. I když uzdravení trhu po propadu může být rychlé, může se naopak stát, že se tento proces protáhne i na několik měsíců, ne-li let. Z ničeho nic tak můžete přijít o značnou část úspor ve chvíli, kdy budete nuceni prodat své investice se ztrátou. Efektivní bývá držet se pravidla neinvestovat peníze, o kterých víte, že je v následujících dvou letech budete potřebovat.

Při investování byste měli přihlédnout i ke svému věku, a to hlavně pokud se chystáte pomalu do důchodu. Především byste se měli začít vyhýbat vysoce rizikovým titulům, které vám v případě propadu trhu přinesou pouze ztrátu, ze které byste se již nemuseli stihnout zotavit. Naopak je lepší zaměřit se na akcie kvalitních a ověřených společností, které jsou schopné vytvářet zisky i během krize. To mohou být například dividendoví aristokraté a králové, kteří nepřetržitě vyplácejí a zvyšují dividendy po více jak 25, resp. 50 let, a ustáli tak už hned několik krizí.

Propad akciového trhu může představovat velký problém i pro krátkodobé investory. Ti často investují do rizikových společností, které během krize mohou utrpět velké ztráty. Pokud i tak chcete investovat krátkodobě, měli byste se zaměřit především na společnosti, které disponují dostatečnými volnými prostředky (free cashflow) pro překonání nelehkého období. Nejlepší obranou je dostatečná diverzifikace, na kterou by neměl zapomínat žádný investor.

S vyváženým portfoliem a dostatkem financí pro vás může propad akciového trhu představovat i velkou investiční příležitost. Během krize totiž můžete nakoupit akcie společností s velkým potenciálem se slevou a následně vydělat na jejich růstu, což potvrzuje i jedno z investičních pravidel Warrena Buffetta, které zní: „Mějte strach, když jsou ostatní chamtiví, buďte chamtiví, když se ostatní bojí.“

Není nic lepšího, než profitovat v době, kdy ostatní přichází o peníze kvůli neuváženým investicím. Právě proto jsme pro vás vybrali 3 tituly, na kterých můžete vydělat i během krize a následném propadu akciového trhu.

1) CrowdStrike Holdings (CRWD)

Načítání
Načítání
Kupte si akcie CRWD Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Logo CrowdStrike

CrowdStrike Holdings (CRWD) je americká společnost zaměřující se na kybernetickou bezpečnost, která se díky své platformě s názvem Falcon stala lídrem ve svém odvětví. Za jejím vznikem stojí George Kurtz, který před několika lety pracoval i ve společnosti McAfee, kde si začal všímat chyb stejnojmenného antiviru.

Proto se rozhodl ze společnosti odejít a vytvořit mnohem efektivnější platformu pro kybernetickou bezpečnost. Výsledkem je AI platforma Falcon založená na cloudu, která týdně řeší více než 5 bilionů událostí, díky kterým se učí rozpoznávat různé hrozby a jejich řešení.

Jelikož je Falcon stále ve vývoji, je jeho cena mnohem nižší než u ostatních konkurenčních platforem. S postupem času by se měla cena předplatného zvyšovat, přičemž by podle posledních odhadů mohlo ohodnocení společnosti vzrůst do roku 2025 na 106 miliard dolarů. Mezi největší zákazníky CrowdStriku se řadí například Zoom či Salesforce.

Poznámka

Ticker: CRWD

Burza: NASDAQ

Tržní hodnota: 50,2 miliardy dolarů

2) Cresco Labs (CRLBF)

Zdroj: google.com
cresco-labs-akcie-graf-od-vstupu-na-burzu
Vývoj akcií Cresco Labs

Logo Cresco Labs

Cresco Labs (CRLBF) se řadí mezi jedny z marihuanových společností, které mají v budoucnu velký potenciál k růstu. V současnosti se jí daří úspěšně rozšiřovat svoji síť maloobchodních prodejen, kterých po nedávné akvizici se společností Bluma Wellness vlastní celkem 30.

Dobrou zprávou je i postupná legalizace konopných produktů v USA, která pomalu připravuje úrodnou půdu pro celé konopné odvětví. Právě proto se společnost snaží předběhnout svoji konkurenci i omezeným prodejem produktů ve státech, kde zákony povolují užívání a prodej marihuany pouze za předem stanovených podmínek.

Mimo jiné se Cresco zaměřuji na velkoobchodní prodej marihuany – především v Kalifornii, kde vlastní jednu z licencí pro distribuci konopných produktů. Celkem tedy dodává své produkty do více než 575 kalifornských prodejen.

Poznámka

Ticker: CRLBF

Burza: OTC

Tržní hodnota: 2,7 miliardy dolarů

3) Sea Limited (SE)

Načítání
Načítání
Kupte si akcie SE Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Logo Sea Limited

Posledním z titulů, do kterých se při propadu trhu vyplatí investovat, je i singapurská společnost Sea Limited (SE). Ta v současnosti působí ve třech hlavních segmentech, které zahrnují herní průmysl, e-commerce a finanční divizi.

Její nejrychleji rostoucím segmentem byla v minulém roce herní divize, která díky pandemii a četným lockdownům zaznamenala rekordní růst počtu uživatelů. Jinak tomu nebylo ani v prvním čtvrtletí, kdy jejich počet vzrostl o 72 % na 610 milionů, přičemž počet platících uživatelů se zvýšil o 120 % na 73 milionů. Pokud se bude společnosti takto dařit i v budoucnu měla by být schopna generovat i pozitivní EBITDA.

Dařilo se i její finanční divizi, která v minulém roce zaznamenala objem plateb v hodnotě 7,8 miliard dolarů, přičemž vzrostl i počet uživatelů její mobilní peněženky na 23 milionů. Společnost navíc působí především v zemích, kde je omezený přístup k bankovním službám a její mobilní peněženka se v současnosti jeví jako jediné možné řešení.

Největší potenciál k růstu má však její e-commerce platforma Shopee, která v minulém roce zaznamenala růst objednávek o 133 % na 2,8 miliardy dolarů. Divize se opět zaměřuje na pomalu se rozvíjející trhy, což by mělo vést i k jejímu dlouhodobému růstu.

Poznámka

Ticker: SE

Burza: NYSE

Tržní hodnota: 131,6 miliardy dolarů

Proč právě tyto akcie?

Jak již bylo řečeno, v případě propadu trhu se vám může naskytnou perfektní příležitost pro nákup titulů s velkým potenciálem a “se slevou”. Mezi ně se podle nás řadí i tři vybrané tituly, které mají stále dostatek prostoru k růstu.

CrowdStrike hraje do karet především jeho platforma Falcon, která by se postupem času mohla stát jedničkou na poli kybernetické bezpečnosti.

Řada investorů, ale i analytiků, vkládá velké naděje do trhu s konopím, který by měl v následujících letech zaznamenat rychlý růst. V současnosti se totiž jeho hodnota pohybuje okolo 13,5 miliardy dolarů, přičemž v roce 2028 by se mělo jednat až o 70,6 miliard dolarů. Podle všeho by se jedním z lídrů tohoto odvětví mělo stát právě Cresco Labs, a to především kvůli svému velkoobchodnímu prodeji marihuany.

Velký potenciál k růstu má i Sea Limited, která bude dlouhodobě těžit především ze svého působení na rozvíjejících se trzích, kde se nemusí potýkat téměř s žádnou konkurencí. Ve spojení s její herní divizí by tedy měla Sea Limited nabídnout svým investorům dlouhodobý růst.

Líbil se vám tento článek?
3
0

Autor

Milovnice a nadšenkyně do financí, investování a kryptoměn. O finančních, ale i technologicky laděných tématech píše již od roku 2016. Kromě akciových trhů s nadšením sleduje nejnovější trendy v oblasti startupů, ale i velkých hráčů v široké škále odvětví od e-commerce a AI až po elektromobilitu nejen ve světě, ale i v našem malém českém rybníčku.

Nikola se však věnuje i tématům spojených s bankovnictvím, pojišťovnictvím či půjčkami, jejichž recenzování věnuje podstatnou část svého času. Ve všech případech jí však záleží na tom, aby si její texty našly cestu nejen ke zkušeným čtenářům a investorům, ale i úplným nováčkům ve světě financí.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.