Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

3 levné a zároveň kvalitní technologické akcie s velkým potenciálem k růstu a s cenou “pár babek”

Publikováno
3 levné a zároveň kvalitní technologické akcie s velkým potenciálem k růstu a s cenou “pár babek”
Zdroj: depositphotos.com

Kvalitní technologické akcie mohou být díky své ceně pro některé investory nedostupné (např. 1 akcie Microsoft nyní stojí okolo 6 tis. korun), tedy do doby, dokud nenajdou způsob, jak investovat do frakčních akcií. Na trhu se však dají najít i levné technologické tituly, za kterými stojí kvalitní společnosti s velkým potenciálem k růstu. Jednoduše tak můžete investovat do prosperujícího a rychle rostoucího businessu a zaujmout zde výhodnou pozici, které v budoucnu nebudete litovat.

Proto jsme pro vás vybrali 3 levné a zároveň kvalitní technologické akcie, které nestojí více než 20 dolarů.

1. A10 Networks

Logo A10 NetworksS rostoucí sítí bezdrátového internetu se na trhu začalo dařit společnostem zabývajícím se ochranou dat a vývojem nových softwarových i hardwarových řešení, mezi které se řadí i společnost A10 Networks (NYSE: ATEN). Ta nabízí svým klientům zabezpečení a efektivní optimalizaci jejich datových center a cloudových aplikací.

Největší nárůst klientů zaznamenala právě během pandemie koronaviru, kdy byla většina zaměstnanců z různých odvětví nucena pracovat z domu. V návaznosti na to vzrostlo její cashflow spolu s tržbami, které za poslední čtyři čtvrtletí zaznamenaly růst z 50 % na 57 %, a to i díky četným smlouvám s vládami po celém světě.

Společnost se tedy snaží udržet své stávající klienty, ale zároveň hledá cesty, jak nabídnout své služby širšímu spektru potenciálních zákazníků. Jejich počet by se mohl zvýšit i se stále se rozšiřujícím trendem home office, který se podle všeho stane nedílnou součástí většiny firem.

Akcie A10 Networks se v současnosti obchodují za sedmnáctinásobek předpokládaných zisků (forward P/E) a dvacetinásobek free cash flow. Nejedná se o tak vysokou slevu jako u ostatních titulů na tomto seznamu, ale stále při ceně pohybující se okolo 12 dolarů za akcii představuje levnou a zároveň zajímavou investiční příležitost.

2. Extreme Networks

Logo Extreme NetworksExtreme Networks (NASDAQ: EXTR) se již 25 let zaměřuje především na vývoj vybavení pro pevné a bezdrátové internetové připojení. Své portfolio nedávno rozšířila i o internetový hardware pro cloudová centra a wifi řešení pro podnikové či univerzitní kampusy. Právě zaměření na cloud ji připravilo půdu pro dlouhodobý růst v několika následujících letech.

Akcie společnosti se aktuálně obchodují za P/E 14 s cenou 11,20 dolarů za akcii. Pokud ale zvážíme fakt, že jen během posledních dvou let se stala jedním z největších konkurentů společností Cisco Systems (NASDAQ: CSCO) či Juniper Networks (NYSE: JNPR), je více než pravděpodobné, že brzy dojde k dalšímu růstu. Extreme Networks hraje do karet mimo jiné i nedávný příchod Wifi 6, či její rostoucí zájem o internet věcí.

3. LG Display

Logo LG DisplaySpolečnost LG Display (NYSE: LPL), známá především jako výrobce LCD a OLED displejů a obrazovek, si po menším poklesu v roce 2018 značně přilepšila, a to především kvůli rostoucí poptávce po jejích výrobcích během pandemie koronaviru.

V návaznosti na to společnost přesunula většinu své výrobní kapacity do výroby LCD a OLED displejů, které jsou součástí prakticky všech moderních zařízení včetně smartphonů, chytrých televizí, počítačů, notebooků, ale i některých modelů automobilů.

Právě na výrobu OLED displejů si LG vytvořila svůj pomyslný monopol, a to nejen prostřednictvím pokročilých technologií, ale i díky spojení sil se společností Universal Display (NASDAQ: OLED) specializující se na technologie OLED. Momentálně se akcie LG Display obchodují s forward P/E 8,7 za cenu okolo 11 dolarů za akcii.

Závěr

Jak již bylo řečeno nákup kvalitních technologických akcií může pro velkou část investorů představovat až příliš vysokou investici. Všechny tři zmíněné akcie však dokážou nabídnout svým investorům stabilní, a především prosperující business s velkým potenciálem k růstu, a to za cenu pohybující se okolo jen 20 dolarů za akcii.

Oba zmíněné tituly A10 Networks a Extreme Networks budou v následujících letech těžit především z rostoucí potřeby stabilního a rychlého internetového připojení, ale i zvyšujících se nároků na ochranu a efektivitu cloudových služeb při rostoucím využívání home office. Na tomto trendu se nejspíše sveze i LG Display, která bude těžit především ze zvyšující se poptávky po nových elektronických zařízeních a podobných produktech.

Líbil se vám tento článek?
5
0

Autor

Milovnice a nadšenkyně do financí, investování a kryptoměn. O finančních, ale i technologicky laděných tématech píše již od roku 2016. Kromě akciových trhů s nadšením sleduje nejnovější trendy v oblasti startupů, ale i velkých hráčů v široké škále odvětví od e-commerce a AI až po elektromobilitu nejen ve světě, ale i v našem malém českém rybníčku.

Nikola se však věnuje i tématům spojených s bankovnictvím, pojišťovnictvím či půjčkami, jejichž recenzování věnuje podstatnou část svého času. Ve všech případech jí však záleží na tom, aby si její texty našly cestu nejen ke zkušeným čtenářům a investorům, ale i úplným nováčkům ve světě financí.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (4 komentáře)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

Jan Masopust

U XTB nelze nakoupit..kde můžu?

Jan

Skvělá plodná diskuze tady????????????

Jan M.

Dobrý den, problém je, že ani jednu z těchto 3 akcií nelze koupit u XTB :(

Redakce Finex

Dobrý den Honzo, máte pravdu u XTB bohužel tito tituly nakoupit nelze. Nakoupit je však můžete u Degiro. Recenzi si můžete přečíst zde.

Přejeme hezký den.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.