Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

3 důvody, proč cena Etherea stále klesá! Existuje naděje na zotavení ceny?

Ethereum prudce klesá, protože investoři vybírají miliony dolarů z ETF a derivátové trhy signalizují negativní sentiment. Existuje vůbec naděje na zotavení jeho ceny?

3 důvody, proč cena Etherea stále klesá! Existuje naděje na zotavení ceny?
Zdroj: depositphotos.com

Ethereum čelí výprodeji a během pondělí se dokonce propadlo pod klíčovou úroveň supportu 1 500 dolarů. Několik technických ukazatelů navíc naznačuje možnost další korekce.

Jedním z klíčových ukazatelů je pokles ceny Etherea pod jeho realizovanou cenu, což nám říká, že je průměrný dlouhodobý držitel ve ztrátě, tedy stejně jako krátkodobý držitel této kryptoměny.

 

Krypto newsletter

Co se aktuálně děje na krypto trzích? Do jakých projektů může být zajímavé investovat a na co se připravit? Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a už vám nic důležitého neuteče. 

 

Přihlášením vyjadřujete souhlas s našimi zásadami zpracování osobních údajů.

 

Děkujeme za Váš zájem.

Váš email byl přidán do naší databáze ✅


(Odhlásit se můžete kdykoli kliknutím na odkaz, který naleznet v patičce všech našich emailů.)


Pokud se podle analytika serveru CryptoQuant, vystupujícího pod přezdívkou theKriptolik, Ethereum obchodovalo pod svou realizovanou cenou, historicky to nesignalizovalo nic dobrého.

Když spotová cena klesne pod realizovanou cenu, obvykle to značí fázi kapitulace, kdy investoři ztrácejí důvěru a začínají se aktiva zbavovat.

Aktuální cenový vývoj Etherea

V červnu 2022, po krachu Terra Luna, klesla realizovaná cena Etherea pod spotovou cenu a následoval 51% pokles. Podobná situace nastala i v listopadu 2022, kdy Ethereum pokleslo o 35% po kolapsu burzy FTX.

Níže si představíme další tři důvody, proč cena Etherea stále klesá a ty budou hrát klíčovou roli v jeho potenciálním cenovém zotavení.

1. Nízký zájem o Ethereum ETF

Sentiment kolem spotových ETF na Ethereum medvědí výhled ještě zhoršuje. Během úterý byl zaznamenán odliv kapitálu z těchto fondů ve výši 3,3 milionu dolarů.

Celkově za uplynulé dva týdny investoři vybrali 94,1 milionu dolarů a nakoupili tato ETF pouze za 13 milionů dolarů, což naznačuje klesající zájem investorů.

Zdroj: coinglass.com
Vývoj peněžních toků v rámci Ethereum ETF
Vývoj peněžních toků v rámci Ethereum ETF

Je to znepokojující trend, protože institucionální poptávka byla významným faktorem předchozího cenového růstu Etherea.

To bylo možné pozorovat zejména v květnu 2024, kdy investoři masivně sázeli na schválení jeho ETF komisí pro cenné papíry a burzy (SEC).

2. Negativní sentiment na derivátových trzích

Dalším faktorem přispívajícím k cenovému poklesu Etherea jsou derivátové trhy. Ty se trápí zejména nízkým open interestem a zápornými sazbami financování.

Open interest značí počet nevypořádaných futures a opčních kontraktů. Ten zůstává nízký a činí 16,7 miliardy dolarů, což představuje 48% pokles oproti maximu 32,3 miliardy dolarů z 24. ledna.

Zdroj: coinglass.com
Open interest na Ethereu
Open interest na Ethereu

Tento problém umocňují negativní sazby financování perpetuálních futures na Ethereu. Ty se pohybují kolem 0 %, což svědčí o medvědím sentimentu.

3. Konkurenční tlaky

Ethereum také čelí konkurenčním tlakům ze strany dalších blockchainů první vrstvy. Vysoké gas poplatky u Etherea přiměly přejít uživatele a vývojáře ke škálovatelným alternativám, jako jsou BNB Chain, Solana, Avalanche a Tron.

Data z DappRadar odhalují 33% pokles unikátních aktivních peněženek (UAW) na Ethereu za posledních 30 dní.

Zdroj: DappRadar.com
Top blockchainy seřazené dle objemů na DApps
Top blockchainy seřazené dle objemů na DApps

Naproti tomu Solana zaznamenala 16% pokles, zatímco Tron se pyšní 16% růstem. Stejně tak celkový počet transakcí Etherea klesl ve stejném období o 40,5 %

Počet transakcí na BNB Chainu se ve stejném období snížil o 16 %, na Solaně poklesl o 30 %, na Avalanche se snížil o 23 %, Tron zaznamenal nárůst o 23 % a Fantom se těší nárůstu o 16 %.

Poslouchejte naše podcasty, ať vám nic neunikne!

Víte, že máme dva podcasty? V krátkém podcastu Burza s odstupem každý týden odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát do měsíce si pak můžete poslechnout podcast Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Získejte díky těmto podcastům exkluzivní pohled na investiční strategie a naučte se, jak správně investovat a nakládat s osobními financemi.

Odebírejte a poslouchejte tyto podcasty, ať vám nic zajímavého neunikne.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Šéfredaktor kryptoměnové redakce, který se na kryptoměnových a tradičních trzích pohybuje přes pět let.

Svou vášeň pro investice našel během studií na Vysoké škole ekonomické v Praze, kde se od získání teoretických poznatků přesunul k jejich aplikaci. Veřejnost se také snaží edukovat v rámci finanční gramotnosti vedením studentského spolku Klubu investorů na pozici Prezidenta.

Klíčem k úspěchu investora je podle něj skloubení znalostí z oblasti tradičních trhů a makroekonomie, které mají výrazný dopad na kryptoměnový sektor. Nebrání se využití aktivního ani pasivního přístupu k investicím.

„Složené úročení je osmým divem světa. Kdo mu rozumí, vydělává; kdo ne, zaplatí.” – Albert Einstein

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.