Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Ztrácí Nvidia dech? Akcie společnosti odepsaly přes 10 %

Akcie Nvidia se propadly do oblasti korekce, podobně jako akcie Apple. Tesla se dokonce nachází v medvědím trhu. Jak jsou na tom další 4 akcie z velkolepé sedmičky?

Publikováno
Ztrácí Nvidia dech? Akcie společnosti odepsaly přes 10 %
Zdroj: depositphotos.com

Akcie většiny výrobců čipů se během úterní seance propadly a akcie společnosti Nvidia se dostaly do korekčního pásma.

Akcie výrobce čipů nejvíce těžícího z boomu umělé inteligence během úterního obchodování klesly o 2 % a zakončily den na 853,54 USD. Protože skončily pod úrovní 855,02 USD, vstoupily do korekce, kterou investoři obvykle definují jako pokles o 10 % až 20 % od maxima býčího trhu.

Zdroj: factset.com
Akcie Nvidia se propadly do korekčního pásma
Akcie Nvidia se propadly do korekčního pásma

Nvidia se tak připojila ke společnosti Apple, jejíž akcie se rovněž nacházejí v oblasti korekce. Výrobce chytrých telefonů dosáhl této hranice 4. března uzavřením pod úrovní 178,30 USD.

Z dalších technologických akcií ze skupiny známé jako velkolepá sedmička se dokonce v medvědím trhu, který je definován jako pokles o více než 20 % oproti maximu býčího maximu, nacházejí akcie Tesla.

Vývoj ceny akcií Nvidia, Apple a Tesla od začátku roku

Aktuální cena
Změna
Nvidia / NVDA
Načítání
Načítání
Načítání
Apple / AAPL
Načítání
Načítání
Načítání
Tesla / TSLA
Načítání
Načítání
Načítání

Ostatním členům velkolepé sedmičky se (zatím) daří

Ostatní čtyři složky – Alphabet, Amazon, Meta Platforms a Microsoftse zatím se svými akciemi pohybují v blízkosti maximálních hodnot. Například akcie společnosti Alphabet včera dosáhly nového historického maxima 156,60 USD.

Zatímco index PHLX Semiconductor Index SOX v úterní seanci vzrostl o téměř 1 %, další módní jména spojená s čipy zaznamenala pokles spolu s akciemi společnosti Nvidia. Akcie společnosti Super Micro Computer se propadly o 2,6 % a akcie společnosti ARM Holdings ztratily 1,9 %.

Analytik společnosti D.A. Davidson, Gil Luria, v úterý přinesl opatrný dlouhodobý pohled na akcie společnosti Nvidia. “Společnost by měla v roce 2024 (a možná i v roce 2025) dosáhnout velkolepých výsledků, ale nedávné trendy nastavují výrazný cyklický pokles nejpozději do roku 2026,” napsal Luria.

“Kombinace nižšího růstu poptávky a snižující se závislosti jejích největších zákazníků na čipech Nvidia nevěstí nic dobrého,” dodal.

Poslouchejte naše podcasty, ať vám nic neunikne!

Víte, že máme dva podcasty? V krátkém podcastu Burza s odstupem každý týden odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát do měsíce si pak můžete poslechnout podcast Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Získejte díky těmto podcastům exkluzivní pohled na investiční strategie a naučte se, jak správně investovat a nakládat s osobními financemi.

Odebírejte a poslouchejte tyto podcasty, ať vám nic zajímavého neunikne.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

O investování a finanční trhy se zajímám od roku 2013. Krátce na to jsem se spálil jako aktivní day trader. Zaplacené „školné“ se mi však celkem vyplatilo. Vrhnul jsem se do studia a od roku 2017 dlouhodobě investuji, přičemž v rámci své strategie kombinuji pasivní a aktivní investiční přístup s výhradním zaměřením na akciové trhy.
Inspirací mi jsou především Warren Buffett a jeho učitel Benjamin Graham, z českých investorů pak Daniel Gladiš. Nabyté vědomosti se snažím předávat čtenářům, přičemž se nejraději věnuji textům o investičních strategiích, psychologii obchodování a analýzám jednotlivých akcií.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎