Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Známý vývojář věří, že Bitcoin dosáhne 100 000 USD před halvingem

Cena největší světové kryptoměny roste a už překonala i 50 tisíc USD za kus. Analýzy naznačují, že by se navíc letos mohla i zdvojnásobit.

Publikováno
Známý vývojář věří, že Bitcoin dosáhne 100 000 USD před halvingem
Zdroj: depositphotos.com

Bitcoin (BTC) za posledních 7 dní připsal 16 % a vše nasvědčuje tomu, že růst v nejbližší době neskončí. Podle některých odhadů by měla cena dokonce letos dosáhnout 6místných čísel. CEO analytické platformy CryptoQuant dokonce předpověděl, že do konce roku uvidíme 112 000 USD za Bitcoin.

Až 112 000 díky novému kapitálu

Predikce vychází z analýzy realizované kapitalizace Bitcoinu, což je jiným způsobem kalkulovaná varianta tržní kapitalizace.

V podstatě poskytuje přehled o skutečné hodnotě kryptoměny, přičemž bere v úvahu cenu, za kterou byl každý bitcoin naposledy obchodován.

Podle dat CryptoQuantu přibylo za měsíc fungování bitcoinových ETFs 9,5 miliardy USD přesto, že bezprostředně po schválení spotových fondů na Bitcoin došlo k velkým prodejům.

Zejména Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) měl na svědomí velkou část odlivu prostředků. Tato aktivita ale v poslední době ustává a přísun nového kapitálu tak převládá, což je vidět i na cenovém grafu.

Ki Young Ju odhaduje, že by za celý rok díky ETFs mohla realizovaná kapitalizace stoupnout o 114 miliard USD a dosáhnout hodnoty až 565 miliard USD. Díky tomu se domnívá, že v tom nejhorším případě vyroste cena Bitcoinu na 55 až 59 tisíc USD, v nejlepším na 104 až 112 tisíc USD.

100 000 USD ještě před halvingem

Šéf Blockstreamu, Adam Back, zase poukazuje na to, že Bitcoin prolomil důležitou hranici na 47 000 USD. Připomíná, že dosažení aktuálního ATH z roku 2021 na úrovni 69 tisíc USD trvalo 41 dní právě od překonání 47 000 USD.

Do halvingu zbývají ještě zhruba 2 měsíce a tudíž podle Backa je ještě dost času na obdobný nástup. Tentokrát by měl být růst navíc umocněn pozitivním efektem, který konečně začaly mít bitcoinové ETFs.

Ačkoli se predikce odborníků liší v cílové ceně a v načasování dosažení maxima, na tom, že cena Bitcoinu nadále poroste se naprostá většina předpovědí shodne.

Mějte přehled o tom, co se děje ve světě kryptoměn!

Přihlaste se k odběru našeho kryptoměnového newsletteru a už vám nic neuteče. Newsletter vám budeme posílat pokaždé, když budeme mít k situaci na krypto trhu co říct.

Díky nám budete mít přehled, co se stalo a co můžete do budoucna očekávat.

Je to úplně zadarmo a kdykoliv se můžete odhlásit. Mějte všechny důležité informace ve své emailové schránce. Pomůžeme vám dělat chytrá finanční rozhodnutí. Stačí se přihlásit k odběru vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
2
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.