Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Zásadní zpráva: Dluhopisy mohou v roce 2024 překonat výkonnost indexu S&P 500

Výjimečný nárůst dluhopisů od začátku letošního roku signalizuje jejich značný potenciál do roku 2024. Překonají v něm svou výkonností benchmark amerického akciového trhu?

Publikováno
Zásadní zpráva: Dluhopisy mohou v roce 2024 překonat výkonnost indexu S&P 500
Zdroj: depositphotos.com

Uprostřed volatility akciového trhu mohou investoři najít oddech na trhu dluhopisůzejména dlouhodobých státních dluhopisů, které jsou v současné době považovány za přeprodané.

Vance Howard, generální ředitel společnosti Howard Capital Management, se v televizi CNBC podělil o své postřehy a vyzdvihl působivý 13% nárůst fondu iShares 20+ Year Treasury Bond ETF od začátku listopadu. Zdůraznil rally na dluhopisovém trhu a s odkazem na jeho současnou hodnotu naznačil, že v roce 2024 může překonat index S&P 500.

Foukne makroekonomická situace dluhopisům vítr do plachet?

Howardova důvěra v dluhopisy pramení z očekávání ochlazení inflačního prostředí a možného snížení sazeb ze strany Federálního rezervního systému v příštím roce. Centrální bankéři tuto možnost naznačili.

Howard očekává “masivní rally” na trhu dluhopisů, pokud Fed sazby skutečně sníží.

Krom dluhopisů Howard zůstává optimistický, pokud jde o technologický sektor, a věří, že stále existuje potenciál růstu, zejména u akcií s malou tržní kapitalizací.

Při pohledu do budoucna Howard navrhuje fond Invesco QQQ Trust jako chytrou investiční volbu pro diverzifikaci portfolia. Tento trust, silně zatížený technologickými akciemi, by mohl investorům umožnit využít potenciál tohoto sektoru bez přílišné koncentrace do společností s velkou tržní kapitalizací.

 

Líbil se vám tento článek?
5
1

Autor

O investování a finanční trhy se zajímám od roku 2013. Krátce na to jsem se spálil jako aktivní day trader. Zaplacené „školné“ se mi však celkem vyplatilo. Vrhnul jsem se do studia a od roku 2017 dlouhodobě investuji, přičemž v rámci své strategie kombinuji pasivní a aktivní investiční přístup s výhradním zaměřením na akciové trhy.
Inspirací mi jsou především Warren Buffett a jeho učitel Benjamin Graham, z českých investorů pak Daniel Gladiš. Nabyté vědomosti se snažím předávat čtenářům, přičemž se nejraději věnuji textům o investičních strategiích, psychologii obchodování a analýzám jednotlivých akcií.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76-78 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 76 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎