Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Wall Street přetéká optimismem! Co říkají experti o budoucnosti trhu?

Polovina roku 2024 je za rohem a hlavní akciové indexy se blíží rekordním hodnotám. Wall Street září optimismem díky rostoucímu výhledu zisků a ekonomického růstu.

Publikováno
Wall Street přetéká optimismem! Co říkají experti o budoucnosti trhu?
Zdroj: depositphotos.com

Blíží se polovina roku 2024, hlavní akciové indexy koketují s rekordními hodnotami a Wall Street hýří optimismem.

Výhled zisků a ekonomického růstu zaznamenává v průběhu roku stálý růst, což posiluje důvěru investorů i analytiků. Tři akcioví stratégové nedávno zvýšili své cíle pro index S&P 500 na konci roku, což odráží jejich býčí náladu.

Analytici věří ekonomice i akciím

Podle údajů agentury Bloomberg se mediánový cíl pro index S&P 500 na Wall Street nyní vyšplhal na 5 250 bodů, přičemž na konci loňského roku činil 4 850 bodů. Nejvyšší cíl rovněž prudce vzrostl, a to z 5 200 na 5 600, což dokresluje rostoucí důvěru v potenciál trhu.

Ohsung Kwon, akciový stratég Bank of America pro USA a Kanadu, popsal současné tržní prostředí jako “měkké přistání”.

Přestože údaje o inflaci přišly na začátku roku vyšší, než se očekávalo, nenaznačily opětovné zrychlení růstu cen. To spolu s údaji naznačujícími zpomalující, ale robustní ekonomiku zmírnilo obavy z dalšího prudkého nárůstu inflace a podpořilo narativ měkkého přistání.

Brian Belski, hlavní investiční stratég společnosti BMO Capital Markets, upozornil na výrazný posun v dynamice trhu s tím, jak se objevily poslední údaje.

Trhy nyní počítají s přibližně dvěma sníženími úrokových sazeb v letošním roce, což se shoduje s posledními projekcemi Federálního rezervního systému. Na začátku roku bylo předpokládáno sedm snížení úrokových sazeb.

Belski poznamenal, že sladění očekávání investorů a výhledu Fedu posílilo tržní dynamiku, což ho přimělo zvýšit jeho cíl pro index S&P 500 na konci roku z 5 100 na 5 600 bodů.

Historické údaje podporují Belskiho optimismus. V letech, kdy index S&P 500 během prvních pěti měsíců vzroste o více než 8 %, má tendenci do konce roku v 70 % případů posílit o dalších více než 7 %.

Růst by se měl rozšířit na více sektorů

Nedávný hvězdný výkon společnosti Nvidia podtrhuje významnou roli technologických zisků v celkovém růstu indexu S&P 500.

Kwon poznamenal, že počáteční fáze cyklu umělé inteligence již probíhá a technologičtí giganti jako Alphabet, Amazon a Microsoft těží z velkých investic do této technologie. Výhody tohoto růstu se však začínají šířit i do dalších odvětví, včetně utilit a energetiky.

Podle odhadů FactSet v prvním čtvrtletí vzrostly zisky podniků v průměru o 6 %, což je nejvyšší růst za poslední 2 roky. Do konce roku analytici předpokládají ještě vyšší růst.

Zdroj: finance.yahoo.com
Odhad růst zisku podniků v roce 2024 podle FactSet
Odhad růst zisku podniků v roce 2024 podle FactSet

Kwon poukázal na to, že zatímco Nvidia v poslední době poháněla podstatnou část růstu zisků indexu S&P 500, očekává se, že její příspěvek se v příštím roce sníží, což naznačuje širší rozložení růstu mezi různá odvětví.

Hlavní akciový stratég Deutsche Bank, Binky Chadha, rovněž vidí pokračování robustního růstu zisků do konce roku v různých sektorech indexu S&P 500.

Aktuální vývoj hodnoty indexu S&P 500

Chadha nedávno zvýšil svůj cíl pro index S&P 500 z 5 100 na 5 500, přičemž připustil rizika výkyvů.

Navzdory býčím řečem zůstal vývoj akcií v posledních třech měsících relativně stabilní. Chadha se domnívá, že se konsenzus posunul od očekávání recese k očekávání normálního nebo podprůměrného růstu ekonomiky.

Pokud americká ekonomika tato očekávání překoná, potenciálně díky rozmachu produktivity, mohl by index S&P 500 dosáhnout ještě vyšších úrovní, možná až 6 000 bodů.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
0
1

Autor

Milovník finančních trhů a akciového investování. Na své investiční cestě uplatňuje dlouhodobý pasivní investiční přístup.

Lubor se ve svých článcích nejčastěji věnuje akciovým titulům a investování do akcií jako takovému. Ekonomická a kryptoměnová témata mu však také nejsou cizí.

Jeho cílem je čtenáře rychle a stručně informovat o dění na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.