Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Výjimečná Buffettova akcie, která je připravena na explozivní růst!

Warren Buffett, známý svou úspěšnou strategií, sází na dlouhodobý růst nikoli na tržní výstřelky. Má ale v portfoliu i akcie, které mohou takřka vyletět ke hvězdám.

Výjimečná Buffettova akcie, která je připravena na explozivní růst!
Zdroj: Midjourney AI

Pokud jde o investování, jméno Warrena Buffetta je synonymem pro stabilní a dlouhodobý růst.

Jeho strategie se obvykle vyhýbá akciím, které v důsledku tržní euforie prudce rostou. To však neznamená, že v portfoliu jeho Berkshire Hathaway nejsou akcie připravené na velmi rychlý růst.

Jednou z takových akcií je Amazon, který i přes svou obrovskou tržní kapitalizaci přes 2 biliony dolarů, má v rukávu trumfy, které ho poženou ještě výš.

Ačkoli se Warren Buffett obvykle vyhýbá parabolicky rostoucím akciím, jeho podíl v Amazonu naznačuje, že si uvědomuje jeho dlouhodobý potenciál.

Obr stojící na velmi pevných základech

Finanční výsledky Amazonu v prvním čtvrtletí roku 2024 ukazují na velmi solidní fundamenty. Společnost vykázala tržby přes 143 miliard dolarů, což představuje 13% meziroční nárůst.

Segmenty související s maloobchodem, a to jak v Severní Americe, tak v mezinárodním měřítku, tradičně fungují s nízkými čistými ziskovými maržemi ve výši 5,2 %, resp. -0,4 %.

Integrace digitální reklamy do těchto segmentů by však mohla zvýšit jejich ziskovost.

Rychlý růst digitální reklamy již ostatně dokázal přispět k působivému 229% meziročnímu nárůstu čistého zisku, který v prvním čtvrtletí dosáhl 10 miliard dolarů.

Info

Amazon každý rok investuje miliardy dolarů do výzkumu a vývoje, což mu umožňuje neustále inovovat a zůstat na špici technologického pokroku.

Současný poměr ceny k zisku (P/E) činí 52 bodů. I když se to může zdát ve srovnání s většinou akcií v indexu S&P 500 vysoké, pro Amazon, který se v minulosti obchodoval s mnohem vyššími násobky, je to relativně málo.

Za poslední rok činil průměrný poměr P/E 67 bodů. To naznačuje, že existuje prostor pro expanzi.

Aktuální vývoj ceny akcií Amazonu

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Amazon Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Cloudové služby v hlavní roli

Korunním klenotem podnikání společnosti je cloud computingová služba Amazon Web Services (AWS). Ta je hlavním tahounem provozního zisku Amazonu a v prvním čtvrtletí roku 2024 se na něm podílela více než 9 miliardami dolarů z 15 miliard celkového provozního zisku společnosti.

Na tržbách se podílela 25 miliardami dolarů (přibližně 17 % celkových tržeb), může se tak pochlubit působivou 31% provozní marží.

AWS je už teď obrovský moloch, ale nadále roste a udržuje si náskok před konkurenty. Graf níže ukazuje, jak si celkové tržby z cloud computingu v prvním kvartále letošního roku ve výši 76 miliard dolarů rozdělili největší hráči – tedy Amazon, Microsoft, Alphabet, Alibaba, Salesforce, IBM, Oracle a Tencent.

Info

AWS byla první společností, která zavedla koncept cloud computingu v takovém rozsahu a díky tomu se stala nepostradatelným partnerem pro mnoho světových firem.

Zdroj: srgresearch.com
Globální tržby cloudových služeb za Q1 2024 a podíly jednotlivých poskytovatelů.
Globální tržby cloudových služeb za Q1 2024 a podíly jednotlivých poskytovatelů.

Další růstové motory

Jedním z nejslibnějších avšak málo diskutovaných segmentů podnikání Amazonu je jeho divize digitální reklamy. Digitální reklama je známá svou vysokou ziskovostí, což dokládá 82% hrubá marže společnosti Meta z této oblasti v prvním čtvrtletí roku 2024.

Příjmy Amazonu z digitální reklamy se v prvním čtvrtletí vyšplhaly na téměř 12 miliard dolarů, což představuje 24% meziroční nárůst.

Toto tempo růstu překonává jakýkoli jiný segment v rámci společnosti. Vzhledem k tomu, že Amazon nadále rozšiřuje své aktivity v oblasti digitální reklamy, mohla by ziskovost tohoto segmentu výrazně zvýšit celkové marže.

Info

Amazon Go, revoluční koncept obchodů bez pokladen, je dalším příkladem inovací, které společnost neustále zavádí.

Investoři zatím tento rostoucí zdroj příjmů plně nedocenili, ale jakmile Amazon zveřejní více podrobností, akcie by mohly zaznamenat výrazný růst.

Další zajímavou oblastí růstu je vstup Amazonu do oblasti umělé inteligence (AI). Společnost investovala 4 miliardy dolarů do společnosti Anthropic, která se zabývá výzkumem a bezpečností AI.

Pracuje s AWS čipy pro umělou inteligenci a poskytuje tak Amazonu základ pro tréning vlastního modelu generativní umělé inteligence. Kromě toho využívá Amazon AI k optimalizaci svých logistických procesů, čímž snižuje náklady a zvyšuje ziskovost e-commerce oblasti podnikání.

Amazon využívá umělou inteligenci také pro zlepšení zákaznické podpory prostřednictvím chatbotů a automatizovaných systémů, což zvyšuje efektivitu a spokojenost zákazníků.

Všechny tyto faktory dávají tušit, že budoucnost společnosti je růstová a investice Věštce z Omahy do jejích akcií byla poměrně prozíravá.

Uvažujete o investování do akcií Amazon? Zvážit můžete některého z námi recenzovaných brokerů:

Favorit redakce

Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
Výhody
  • Nákup a prodej akcií i ETF bez poplatku
  • Možnost nákupu frakčních akcií a ETF
Nevýhody
  • Absence některých oblíbených finančních instrumentů – opce, dluhopisy, podílové fondy apod.
  • Danění českých dividend 35% sazbou
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.

Mějte přehled o tom, co se děje na trzích!

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a už vám nic neuteče.

Jednou týdně vám do schránky přijde naše Burza s odstupem, ve které odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát měsíčně se pak můžete těšit na sérii Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Je to úplně zadarmo a kdykoliv se můžete odhlásit. Mějte všechny důležité informace ve své emailové schránce. Pomůžeme vám dělat chytrá finanční rozhodnutí. Stačí se přihlásit k odběru vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
5
0

Autor

Milovník finančních trhů a akciového investování. Na své investiční cestě uplatňuje dlouhodobý pasivní investiční přístup.

Lubor se ve svých článcích nejčastěji věnuje akciovým titulům a investování do akcií jako takovému. Ekonomická a kryptoměnová témata mu však také nejsou cizí.

Jeho cílem je čtenáře rychle a stručně informovat o dění na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.