Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Včera proběhl největší hack v historii DeFi! Zmizelo přes 600 milionů dolarů!

Publikováno
Včera proběhl největší hack v historii DeFi! Zmizelo přes 600 milionů dolarů!
Zdroj: neonewstoday.com

Čas od času se v médiích objeví zpráva, že některý z kryptoměnových projektů byl vykraden. Tentokrát se někomu podařil opravdu husarský kousek. Hackeři se zaměřili na interoperabilní protokol PolyNetwork a díky exploitu se jim podařilo odcizit různé kryptoměny v hodnotě více než 600 milionů dolarů.

Zarážející na celé situaci je, že se hackerům podařilo zorganizovat útok napříč blockchainy Etherea, BNB Smart Chain a Polygon. Tímto se jedná zatím o největší útok na svět decentralizovaných financí. 

Podle oznámení společnosti jsou v současné době známy tři adresy, které údajně patří útočníkům:

  • Ethereum, kde drží 264,8 mil. USD
  • BNB Smart Chain adresa s 250,8 mil. USD
  • Polygon s 85 mil. USD

Navíc vzhledem k tomu, že PolyNetwork je interoperabilní protokol, mohou být postiženy i další projekty, které tuto síť využívají. Na webových stránkách protokolu jsou uvedeny desítky dalších kryptografických projektů, s nimiž je protokol integrován.

Krátce po hackerském útoku pozastavil provoz cross-chain pool O3 Swap založený na síti PolyNetwork, který uživatelům umožňuje obchodovat s tokeny mezi různými blockchainy.

Společnost Tether, která stojí za USDT, zase podle svého technologického ředitele Paola Ardoina zmrazila své stablecoiny ukradené hackerem v hodnotě 33 milionů dolarů.

V současnosti se stále ještě neví, kde nastal problém, ale první analytici a společnosti zaměřující se na kyberbezpečnost začínají vydávat svá stanoviska. Podle prvotních informací se mělo jednat o chybu mezi contract calls, případně se mohlo jednat i o ryze kryptografickou chybu srovnatelnou například s exploitem AnySwap, kde byl zvrácen privátní klíč.

S jistotou se stále neví ani to, kdo za útokem stojí. Společnost SlowMist však už podle čínského webu ChainNews odhalila e-mailovou i IP adresu útočníka a měla by mít přístup i k jeho otisku prstu.

Aby toho nebylo málo, tak sám hacker po sobě zanechal zprávu, ve které se zmiňuje, že celková hodnota krádeže by mohla přesáhnout miliardu, kdyby sebral i zbývající shitcoiny. O peníze však údajně nestojí a uvažuje dokonce o vrácení některých mincí. V současné době tedy zůstává otázkou skutečný útočníkův záměr. Chtěl skutečně pouze poukázat na zásadní nedostatky, které tato oblast kryptoměn stále má, anebo v tom bude ještě něco jiného?

Líbil se vám tento článek?
2
0

Autor

Jakmile jednou vyděláte peníze investováním, je mnohem těžší je utrácet. Peníze totiž začnete vnímat jako nástroj k vydělávání, ne jako poukaz k nakupování.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎