Finex.cz logo
Menu
Finex » Kryptoměny » V Brazílii pracují na adopci kryptoměn. Chce je zde přijímat maloobchodní gigant MercadoLibre a Visa

V Brazílii pracují na adopci kryptoměn. Chce je zde přijímat maloobchodní gigant MercadoLibre a Visa

V Brazílii pracují na adopci kryptoměn. Chce je zde přijímat maloobchodní gigant MercadoLibre a Visa
Zdroj: blockchau.com

Mercado Libre, největší e-commerce společnost v Latinské Americe podle tržní hodnoty, umožní uživatelům v Brazílii nakupovat, prodávat a držet kryptoměny, potvrdil web CoinDesk v pondělí.

MercadoLibre se pouští do altcoinů

Prodejce rozšiřuje své zapojení do kryptoměn tím, že umožní zákazníkům z Brazílie nakupovat, prodávat a držet digitální měny prostřednictvím své aplikace pro digitální platby. V průběhu let zaujal řetězec spíše krypto-přátelský postoj. Zákazníci již dlouho mohou nakupovat pomocí bitcoinu.

Vývoj ceny akcií společnosti
CZK
USD
EUR
Normální osa
Logaritmická osa

Spuštění programu

Služby byly spuštěny pro část klientů začátkem listopadu, přičemž pro zbytek zákazníků bude rozšíření služeb zpřístupněno v nadcházejících týdnech. Zdroj také uvedl, že tato funkce byla povolena po rozsáhlé studii.

Věnovali jsme spoustu času studování a učení, než jsme se rozhodli vstoupit do světa kryptoměn. Ten má před sebou transformační potenciál a otevírá nám to novou cestu," řekl Tulio Oliveira, viceprezident MercadoPago.

Firma plánuje rozšířit služby do dalších latinskoamerických zemí při rostoucím zájmu. Po zavedení služby však klienti nebudou provádět kryptoplatby přímo za zboží zakoupené na MercadoLibre.

Společnost bude potenciálně spoléhat na rostoucí zájem Latinské Ameriky o digitální měny, protože země v této oblasti by se mohly inspirovat v El Salvadoru a prohlásit bitcoin za zákonné platidlo. Mimo jiné se tato skutečnost tak trochu očekává, protože se zdá, že kryptoměny se jeví jako zajištění proti inflaci a řešení pro populaci bez bankovního účtu.

Spolupráce firmy

S jakou třetí stranou firma na projektu spolupracuje zatím nebylo specifikováno. V písemném prohlášení MercadoLibre uvedlo, že vstupuje do prostředí kryptoměn v Brazílii společně se správcem světové úrovně. Společnost dodala, že "analyzuje všechny finanční a regulační aspekty týkající se této technologie".

Investice do Bitcoinu

Pozoruhodné je, že MercadoLibre podniká jisté kroky ke vstupu do krypto sektoru, přičemž představitelé společnosti odhalili, že pokladna maloobchodníka obsahuje bitcoin, který společnost nakoupila na začátku tohoto roku v hodnotě 7,8 milionu dolarů. Firma koupila aktiva spolu s dalšími společnostmi, včetně Tesly a Microstrategy.

"Bitcoin a ethereum mohou být revolucí ve financích,“ řekl prezident Mercado Pago.

Visa v Brazílii

Visa, společnost provozující největší síť elektronických plateb na světě, uveřejnila informaci, že pracuje na zavedení krypto služeb pro brazilské bankovní systémy. Ty by měly být dostupné v blízké budoucnosti. Mluvčí společnosti řekl, že jsou v kontaktu s několika podniky orientovanými na tato digitální aktiva za účelem zavedení kryptoměnových platebních karet.

Viceprezident Visa, Eduardo Abreu, uvedl, že společnost vyvíjí API pro propojení brazilských bank s kryptografickými produkty. Bankovní platformu tím pádem půjde použít k přímému investování do kryptoměn a ETF.

Abreu poukázal na to, že firma má schéma cash-back na bázi kryptoměn, které podle něj může být fantastickým prodejním místem pro konvenční banky, pokud jde o vztahy s klienty.

"Brazilci již mají zažitý systém přijímání karetních bodů, slev atd. Proč nepřijímat kryptoměny také pomocí své kreditní karty?“ řekl Eduardo Abreu.

Visa také uvedla, že v zemi zahájí testování přímých bitcoinových plateb. To znamená, že transakce umožní přímý převod bitcoinu na jiné účty. Zahrnutí přímých plateb usnadní platební proces a odstraní zprostředkovatele. V březnu informaci uvedl generální ředitel brazilské pobočky Visa.

Vstupte do světa kryptoměn!

Již kryptoměny máte? Držte je v bezpečí hardware peněženky Trezor!

Favorit redakce
Trezor logo

Trezor

★ 95 %

  • Jedna z nejbezpečnějších kryptoměnových peněženek
  • Vytvořena českou firmou
  • Pro začátečníky může působit složitě
  • Je dražší než ostatní peněženky

Aktuálně 3 největší kryptoměny

Graf posl. 7 dní
Graf Bitcoin
Změna za 24h
0%
Cena
$48 419
Graf posl. 7 dní
Graf Ethereum
Změna za 24h
0%
Cena
$4 054
Graf posl. 7 dní
Graf Binance Coin
Změna za 24h
0%
Cena
$558,4
Aktualizováno 6.12.2021 16:35

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi

Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Gazprom ---
N/A

Investovali jsme 100 000 Kč do kryptoměn

Přečtěte si: Jak se naší investici daří?
Přečtěte si: Jak se naší investici daří?

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo