Finex.cz logo
Menu
Finex » Kryptoměny » Nový kryptoměnový věrnostní program Burger Kingu a další zajímavé cash-backy

Nový kryptoměnový věrnostní program Burger Kingu a další zajímavé cash-backy

Nový kryptoměnový věrnostní program Burger Kingu a další zajímavé cash-backy

Bitva burgerových gigantů o programy odměn se stala ještě zajímavější. Burger King, jež byl posledním velkým fastfoodovým řetězcem, který nabízel národní zákaznický věrnostní program, se snaží přeskočit konkurenci s pomocí snad nejméně pravděpodobného nástroje – kryptoměn.

Jak to funguje?

Zákazníci Burger Kingu se mohou zúčastnit soutěže a vyhrát 20 bitcoinů, 200 etherů nebo 2 miliony dogecoinu, pokud v obchodě, v aplikaci či na webu utratí více než 5 dolarů. Aby mohli využít odměn v kryptoměnách, musí se zapojit do programu BK Royal Perks. Ten byl zahájen celostátně v září a společně s ním si také musí otevřít kryptoměnový účet u Robinhood.

Hamburgerový král pracuje na rychlém rozšíření svých věrnostních programů ve snaze lépe se spojit s nestálými spotřebiteli, kteří se stále více přiklánějí k digitálnímu objednávání. BK Royal Perks například nabízí možnost získat určité množství peněz za každý nákup, které lze následně vyměnit za jídlo a pití zdarma. Členové mohou také získat exkluzivní časově omezené produkty a bezplatné denní výhody.

Ať už se jedná o nabízení Bitcoinu, nebo o to, že celebrity nabádají ke konzumaci určitého produktu, stále je cílem přimět zákazníky, aby odbočili směrem do Burger Kingu a ne někam jinam," říká Robert Passikoff, prezident poradenské společnosti Brand Keys.

Velký rozpočet

Jak jste se mohli dočíst výše, výherci si mohou odnést DogeCoin, Bitcoin nebo Ethereum. Při momentálních cenách tak program vyjde společnost na zhruba 58 milionů korun čistě na kryptoměnách, když nepočítáme poplatky platformě za správu a obstaraní celého procesu nad aktivy.

Rozhodování o tom "kdo dostane jakou kryptoměnu" nebude náhodné. Většina lidí dostane jako odměnu DOGE a každý člověk, jež přibude na seznam jako uživatel s číslem deset tisíc a jeho násobky, dostane Ethereum. U Bitcoinu to bude číslo sto tisíc. 

Úsměvné se může zdát to, že si dáte burger a odnést si společně s ním můžete ještě například celý Bitcoin – to je pořádná svačina!

Graf ceny BTC
CZK
USD
EUR
Normální osa
Logaritmická osa

Firmy a odměny v kryptoměnách

Kryptoměnové karty bývají nejběžnějším způsobem odměn za utrácení. Kartu použijete k provedení jakéhokoli nákupu, který byste normálně provedli kreditní kartou a získáte určité procento zpět. Stejně jako typické věrnostní karty, některé získávají paušální sazbu za každý nákup, zatímco jiné nabízejí bonusové odměny v určitých kategoriích, jako je jídlo nebo potraviny.

BlockFi 

BlockFi nabízí srovnatelné odměny jako fiat cash back karty. Zajímavé ovšem je, že uživatelé jsou odměňováni v bitcoinu. Zákazník dostane 1,5 % z každého nákupu a 3,5 % pokud se jedná o první nákup. Poté, co utratíte alespoň 50 000 $ ročně, se odměny zvýší na 2 % v bitcoinu zpět z každého nákupu. Odměny jsou automaticky vypláceny měsíčně a převedeny na váš BlockFi Interest Account, kde můžete získat další úrok.

SoFi

Společnost SoFi uvedla na trh svou kreditní kartu v roce 2020 jako kartu s cash back možností vyplacení odměn na k tomu určený účet. Ten zahrnoval studentské nebo osobní půjčky, hotovostní účet SoFi Money nebo účty SoFi Invest. V roce 2021 přidala možnost investovat odměny do kryptoměn prostřednictvím vašeho kryptoúčtu u SoFi Invest.

Nový kryptoměnový věrnostní program BurgerKingu a další zajímavé cash-backy.
Propagační materiál SoFi
Zdroj: sofi.com

Karta Visa od Crypto.com

Zde se téměř nejedná o krypto zaměřenou kartu – můžete jí totiž používat, aniž byste o kryptoměnách cokoliv věděli. Pokud nechcete, přijdete s nimi do styku jen minimálně. Karta funguje v eurech. Firma nabízí různé procentuální úrovně cash backu, překvapivých 1-8 procent a další služby zdarma.

Nový kryptoměnový věrnostní program BurgerKingu a další zajímavé cash-backy.
Odměny podle úrovní
Zdroj: Crypto.com

Typ karty, jež můžete vlastnit, záleží na tom, kolik tokenů CRO zamknete v peněžence a jste ochotni držet. Jak vidíte, základní modrá karta vám dává cashback 1 % z každé platby. O jeden level lepší karta vám dá casback 2 % a k tomu zdarma Spotify.

Token CRO

Jedná se o interní měnu celého ekosystému okolo Crypto.com, přičemž cashback je vyplácen právě v tokenech CRO. Pokud nejste příznivci této měny, je vhodné přímo v mobilní aplikaci směnit aktivum za eura, případně za jinou kryptoměnu. Jediné omezení je v tom, že směnit musíte minimálně 140 CRO.

Graf ceny CRO
CZK
USD
EUR
BTC
Normální osa
Logaritmická osa

Ještě je nutno podotknout, že cena CRO je volatilní a zamčené tokeny se mohou výrazně zhodnotit, ale také znehodnotit. Pokud chcete nakupovat tyto digitální aktiva, nebo si jen koupit potřebný počet CRO pro vyšší level karty, tak v mobilní aplikaci máte krypto burzu a můžete v ní nakupovat prakticky všechny kryptoměny.

Vstupte do světa kryptoměn!

Již kryptoměny máte? Držte je v bezpečí hardware peněženky Trezor!

Favorit redakce
Trezor logo

Trezor

★ 95 %

  • Jedna z nejbezpečnějších kryptoměnových peněženek
  • Vytvořena českou firmou
  • Pro začátečníky může působit složitě
  • Je dražší než ostatní peněženky

Aktuálně 3 největší kryptoměny

Graf posl. 7 dní
Graf Bitcoin
Změna za 24h
0%
Cena
$48 419
Graf posl. 7 dní
Graf Ethereum
Změna za 24h
0%
Cena
$4 054
Graf posl. 7 dní
Graf Binance Coin
Změna za 24h
0%
Cena
$558,4
Aktualizováno 6.12.2021 16:05

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi

Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Gazprom ---
N/A

Investovali jsme 100 000 Kč do kryptoměn

Přečtěte si: Jak se naší investici daří?
Přečtěte si: Jak se naší investici daří?

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo