Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Nový kryptoměnový věrnostní program Burger Kingu a další zajímavé cash-backy

Publikováno
Nový kryptoměnový věrnostní program Burger Kingu a další zajímavé cash-backy

Bitva burgerových gigantů o programy odměn se stala ještě zajímavější. Burger King, jež byl posledním velkým fastfoodovým řetězcem, který nabízel národní zákaznický věrnostní program, se snaží přeskočit konkurenci s pomocí snad nejméně pravděpodobného nástroje – kryptoměn.

Jak to funguje?

Zákazníci Burger Kingu se mohou zúčastnit soutěže a vyhrát 20 bitcoinů, 200 etherů nebo 2 miliony dogecoinu, pokud v obchodě, v aplikaci či na webu utratí více než 5 dolarů. Aby mohli využít odměn v kryptoměnách, musí se zapojit do programu BK Royal Perks. Ten byl zahájen celostátně v září a společně s ním si také musí otevřít kryptoměnový účet u Robinhood.

Hamburgerový král pracuje na rychlém rozšíření svých věrnostních programů ve snaze lépe se spojit s nestálými spotřebiteli, kteří se stále více přiklánějí k digitálnímu objednávání. BK Royal Perks například nabízí možnost získat určité množství peněz za každý nákup, které lze následně vyměnit za jídlo a pití zdarma. Členové mohou také získat exkluzivní časově omezené produkty a bezplatné denní výhody.

Ať už se jedná o nabízení Bitcoinu, nebo o to, že celebrity nabádají ke konzumaci určitého produktu, stále je cílem přimět zákazníky, aby odbočili směrem do Burger Kingu a ne někam jinam,” říká Robert Passikoff, prezident poradenské společnosti Brand Keys.

Velký rozpočet

Jak jste se mohli dočíst výše, výherci si mohou odnést DogeCoin, Bitcoin nebo Ethereum. Při momentálních cenách tak program vyjde společnost na zhruba 58 milionů korun čistě na kryptoměnách, když nepočítáme poplatky platformě za správu a obstaraní celého procesu nad aktivy.

Rozhodování o tom “kdo dostane jakou kryptoměnu” nebude náhodné. Většina lidí dostane jako odměnu DOGE a každý člověk, jež přibude na seznam jako uživatel s číslem deset tisíc a jeho násobky, dostane Ethereum. U Bitcoinu to bude číslo sto tisíc. 

Úsměvné se může zdát to, že si dáte burger a odnést si společně s ním můžete ještě například celý Bitcoin – to je pořádná svačina!

Firmy a odměny v kryptoměnách

Kryptoměnové karty bývají nejběžnějším způsobem odměn za utrácení. Kartu použijete k provedení jakéhokoli nákupu, který byste normálně provedli kreditní kartou a získáte určité procento zpět. Stejně jako typické věrnostní karty, některé získávají paušální sazbu za každý nákup, zatímco jiné nabízejí bonusové odměny v určitých kategoriích, jako je jídlo nebo potraviny.

BlockFi 

BlockFi nabízí srovnatelné odměny jako fiat cash back karty. Zajímavé ovšem je, že uživatelé jsou odměňováni v bitcoinu. Zákazník dostane 1,5 % z každého nákupu a 3,5 % pokud se jedná o první nákup. Poté, co utratíte alespoň 50 000 $ ročně, se odměny zvýší na 2 % v bitcoinu zpět z každého nákupu. Odměny jsou automaticky vypláceny měsíčně a převedeny na váš BlockFi Interest Account, kde můžete získat další úrok.

Poznámka

Přidanou hodnotou je to, že je to také karta Visa Signature, což znamená, že obsahuje i další výhody, jako je přístup ke sbírce luxusních hotelů Visa, úspory na pronájem auta, ochrany na cestování i nakupování.

SoFi

Společnost SoFi uvedla na trh svou kreditní kartu v roce 2020 jako kartu s cash back možností vyplacení odměn na k tomu určený účet. Ten zahrnoval studentské nebo osobní půjčky, hotovostní účet SoFi Money nebo účty SoFi Invest. V roce 2021 přidala možnost investovat odměny do kryptoměn prostřednictvím vašeho kryptoúčtu u SoFi Invest.

Zdroj: sofi.com
Nový kryptoměnový věrnostní program BurgerKingu a další zajímavé cash-backy.
Propagační materiál SoFi

Karta Visa od Crypto.com

Zde se téměř nejedná o krypto zaměřenou kartu – můžete jí totiž používat, aniž byste o kryptoměnách cokoliv věděli. Pokud nechcete, přijdete s nimi do styku jen minimálně. Karta funguje v eurech. Firma nabízí různé procentuální úrovně cash backu, překvapivých 1-8 procent a další služby zdarma.

Zdroj: Crypto.com
Nový kryptoměnový věrnostní program BurgerKingu a další zajímavé cash-backy.
Odměny podle úrovní

Typ karty, jež můžete vlastnit, záleží na tom, kolik tokenů CRO zamknete v peněžence a jste ochotni držet. Jak vidíte, základní modrá karta vám dává cashback 1 % z každé platby. O jeden level lepší karta vám dá casback 2 % a k tomu zdarma Spotify.

Token CRO

Jedná se o interní měnu celého ekosystému okolo Crypto.com, přičemž cashback je vyplácen právě v tokenech CRO. Pokud nejste příznivci této měny, je vhodné přímo v mobilní aplikaci směnit aktivum za eura, případně za jinou kryptoměnu. Jediné omezení je v tom, že směnit musíte minimálně 140 CRO.

Ještě je nutno podotknout, že cena CRO je volatilní a zamčené tokeny se mohou výrazně zhodnotit, ale také znehodnotit. Pokud chcete nakupovat tyto digitální aktiva, nebo si jen koupit potřebný počet CRO pro vyšší level karty, tak v mobilní aplikaci máte krypto burzu a můžete v ní nakupovat prakticky všechny kryptoměny.

Líbil se vám tento článek?
7
0

Autor

Finanční trhy mě doslova okouzlily, nejvíce pak kryptoměny, kde stojíme na počátku něčeho naprosto revolučního v oblasti finančnictví.

Přináším analýzy, denní zprávy a komentáře k aktuálnímu dění.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.