Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Tyto 3 akcie během pár let zdvojnásobí hodnotu vaší investice!

Hledáte investice s rychlým výnosem? V dnešním článku prozradíme, které akcie jsou připraveny dvojnásobně navýšit hodnotu vašich investovaných peněz a proč by tomu tak mohlo být.

Publikováno
Tyto 3 akcie během pár let zdvojnásobí hodnotu vaší investice!
Zdroj: depositphotos.com

Investoři vždy hledají příležitosti, které mohou potenciálně znásobit jejich investice v poměrně krátkém investičním horizontu. Ani není divu, proč.

Širší trh reprezentovaný indexem S&P 500 dosahuje průměrného ročního výnosu zhruba 10 % a tak zdvojnásobení hodnoty investice s ním trvá obvykle zhruba 7 let.

Zdroj: autor
Graf vývoje hodnoty jednorázové investice ve výši 100 000 Kč s průměrným zhodnocením 10 % ročně po dobu 35 let
Graf vývoje hodnoty jednorázové investice ve výši 100 000 Kč s průměrným zhodnocením 10 % ročně po dobu 35 let

Některé akcie však nabízejí možnost dosáhnout dvojnásobku mnohem rychleji. Třemi takovými slibnými akciemi by mohly být Meta Platforms, Nu Holdings a SentinelOne.

V tomto článku se podrobně podíváme na to, proč by tyto akcie mohly být příštími tržními vítězi.

Meta Platforms

Mateřská společnost Facebooku, Instagramu a WhatsAppu, prokázala schopnost přeměnit své příjmy na značné zisky pro akcionáře.

Jen za posledních 12 měsíců Meta vygenerovala ohromující příjmy ve výši 143 miliard dolarů a zaznamenala čistý zisk ve výši 46 miliard dolarů, což odráží působivou 32% ziskovou marži.

Za posledních 18 měsíců se cena akcií Mety více než ztrojnásobila, což ukazuje její silný růstový potenciál.

Aktuální vývoj akcií Meta

Strategický zpětný odkup akcií společnosti v hodnotě 25 miliard dolarů v uplynulém roce účinně snížil počet akcií v oběhu o 1,4 %, což posílilo hodnotu zbývajících akcií.

Aktuální zavedení čtvrtletní dividendy pak diverzifikuje výnosy akcionářů a činí akcie atraktivnějšími pro širší okruh investorů.

Navzdory obrovské uživatelské základně čítající více než 3,2 miliardy denně aktivních uživatelů Meta nadále roste.

Je to především kvůli vysokým nákladům na změnu platformy. Uživatelé investují roky do vyladění svých preferencí, sledují kanály rodiny, přátel a celebrit a zapojují se do hobby komunit a skupin podporujících místní podniky.

Znovu vytvořit tuto síť na jiné platformě je náročný úkol, což dává společnosti Meta významnou konkurenční výhodu při udržení uživatelské základny a zajištění dalšího růstu.

Nu Holdings

Mateřská společnost NuBank, způsobuje revoluci ve finančním prostředí v Latinské Americe. Přestože je NuBank v západním světě poměrně neznámá, dosáhla významných úspěchů v regionu, kde mnoho dospělých nemá přístup k tradičním bankovním službám.

Jen v loňském roce získalo prostřednictvím NuBank svou první kreditní kartu téměř 6 milionů Brazilců, kteří se tak zařadili na úvěrový trh.

NuBank nedávno překročila hranici 100 milionů zákazníků, přičemž 92 milionů z nich je v Brazílii. To představuje přibližně 54 % dospělé populace země.

Expanze společnosti do Mexika a Kolumbie pak dále podtrhuje její růstový potenciál.

Navzdory rostoucí ceně akcií zůstává ukazatel P/E u Nu Holdings na úrovni kolem 45 bodů, což je vzhledem k jejímu masivnímu růstu relativně nízká úroveň.

Aktuální vývoj ceny akcií Nu Holdings

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Nu Holdings Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

NuBank se totiž finančně skvěle daří. V prvním čtvrtletí roku 2024 společnost vykázala tržby ve výši 2,7 miliardy dolarů, což představuje meziroční nárůst o 69 %.

Provozní náklady vzrostly pouze o 48 %, což umožnilo zvýšit čistý zisk na 379 milionů dolarů ze 142 milionů v předchozím roce.

SentinelOne

SentinelOne, která se zabývá kybernetickou bezpečností, vyniká jako slibná investice díky inovativnímu využití umělé inteligence (AI) ve své bezpečnostní platformě, která proaktivně vyhledává potenciální hrozby a často je řeší dříve, než se z nich stanou problémy.

Celosvětový trh kybernetické bezpečnosti poroste každoročně o dvouciferná procenta a do roku 2030 dosáhne hodnoty 501 miliard dolarů.

SentinelOne se na tomto rostoucím trhu prosazuje i přes svou malou velikost (tržní kapitalizace okolo 6,5 miliard dolarů).

Aktuální vývoj ceny akcií SentinelOne

Načítání
Načítání
Kupte si akcie S Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Společnost rozšiřuje své působení mimo hlavní trh zabezpečení koncových bodů a uvedla na trh produkty pro zabezpečení datových skladů, cloudu a identity.

Fundamenty společnosti jsou také působivé. V posledním čtvrtletí společnost vykázala 38% meziroční nárůst tržeb, přičemž se marže rychle zvyšují.

Ačkoli je SentinelOne stále na cestě k ziskovosti, její rychlý růst tržeb a pokročilé produkty využívající umělou inteligenci jí dávají dobré předpoklady pro budoucí úspěch.

Uvažujete o investování do akcií? Zvážit můžete některého z námi recenzovaných brokerů:

Favorit redakce

Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
Výhody
  • Nákup a prodej akcií i ETF bez poplatku
  • Možnost nákupu frakčních akcií a ETF
Nevýhody
  • Absence některých oblíbených finančních instrumentů – opce, dluhopisy, podílové fondy apod.
  • Danění českých dividend 35% sazbou
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.

Poslouchejte naše podcasty, ať vám nic neunikne!

Víte, že máme dva podcasty? V krátkém podcastu Burza s odstupem každý týden odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát do měsíce si pak můžete poslechnout podcast Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Získejte díky těmto podcastům exkluzivní pohled na investiční strategie a naučte se, jak správně investovat a nakládat s osobními financemi.

Odebírejte a poslouchejte tyto podcasty, ať vám nic zajímavého neunikne.

Líbil se vám tento článek?
3
0

Autor

Milovník finančních trhů a akciového investování. Na své investiční cestě uplatňuje dlouhodobý pasivní investiční přístup.

Lubor se ve svých článcích nejčastěji věnuje akciovým titulům a investování do akcií jako takovému. Ekonomická a kryptoměnová témata mu však také nejsou cizí.

Jeho cílem je čtenáře rychle a stručně informovat o dění na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.