Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Tržní dominance největší kryptoměny, Bitcoinu, stále klesá. Nyní se blíží úrovni 50 %!

Publikováno
Tržní dominance největší kryptoměny, Bitcoinu, stále klesá. Nyní se blíží úrovni 50 %!

Přestože minulý týden dosáhl kurz Bitcoinu nového historického vrcholu, jeho tržní dominance poměrně rapidně klesá.

Růst Bitcoinu a celého kryptoměnového trhu byl během tohoto týdne doprovozen zavedením akcií kryptoměnové burzy Coinbase na americkou burzu Nasdaq.

Ve středu 15. dubna dosáhla cena Bitcoinu nového maxima ve výši 64,9 tisíc dolarů (cena z Binance). Ovšem během několika hodin jeho cena klesla na úroveň 62 tisíc a o pár dní poté klesla až na 51 700 dolarů, což představovalo pád o 20 %.

Kromě ceny klesla také tržní dominance Bitcoinu, a to až na úroveň 51 %. Přitom na začátku roku jeho tržní kapitalizace činila zhruba 70 % celého kryptoměnového trhu. O čem může tato skutečnost svědčit? Odpověď zní jednoduše: Ostatní kryptoměny rostou rychleji než samotný Bitcoin.

Během minulého týdne dosáhly svého cenového maxima také další kryptoměny:

Existuje indikátor, který porovnává, jak se daří altcoinům v porovnání s Bitcoinem. Tento indikátor má název index dominance Bitcoinu (BTCD). V minulosti byl pokles tohoto indikátoru doprovázen tzv. alt season.

Zdroj: TradingView.cm
Vývoj BTC dominance od začátku roku 2021
Vývoj BTC dominance od začátku roku 2021

Poslední taková událost nastala na přelomu let 2017 a 2018, kdy během 5 týdnů BTCD poklesl z 71 % na 35,5 %. Někteří tradeři očekávají, že může nastat dlouhodobá sezóna altcoinů, která je podpořena relativní stabilizací ceny Bitcoinu. To by znamenalo, že ceny alternativních kryptoměn (viz seznam kryptoměn) by stouply i o další desítky až stovky procent.

Další zdroje informací

Líbil se vám tento článek?
8
2

Autor

Baví mě problematika kryptoměn a financí. Během studia na VŠE jsem absolvoval předměty týkající se kryptoměn a blockchainu. Také jsem napsal diplomovou práci o kryptoměnách jako investičním nástroji.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.