Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Triple top? Je Bitcoin odsouzen nepřekonat 69 000 USD?

Rychlý nárůst ceny Bitcoinu na 69 000 USD narazil na odpor, což vyvolalo nestabilitu a obavy na trhu. Udělal Bitcoin triple top a bude klesat?

Triple top? Je Bitcoin odsouzen nepřekonat 69 000 USD?
Zdroj: depositphotos.com

Euforie z doteku all-time-high 5. března trvala krátce, protože cena se následně sesypala až pod 60 000 USD a nyní se stabilizovala mezi 65 až 67 tisíci USD.

Další výpadek Coinbase

Největší kryptoměnová burza ve Spojených státech, Coinbase, čelila dalšímu výpadku který byl ozvěnou problémů z minulého týdne. Zákazníkům se opět chybně zobrazovaly zůstatky jako nulové.

V současné tržní situaci to však tentokrát nevedlo k vtipkování a optimismu, ale naopak k obavám a kritice burzy.

James Van Straten, výzkumný a datový analytik ve společnosti CryptoSlate, upozornil na základní problémy uvnitř Coinbase, a to navzdory jejím technickým možnostem zvládat zátěž.

Coinbase se výpadkem zabývala a ujistila uživatele, že byla implementována oprava, která vyřešila problémy se zobrazováním zůstatků na účtech i latenci na webových stránkách Coinbase.

Udělal Bitcoin triple top?

Triple top, tedy trojitý vrchol, je vzorec v grafu, který se v technické analýze používá k předpovědi obratu v pohybu ceny aktiva. Vzorec trojitého vrcholu nastává, když cena aktiva vytvoří tři vrcholy na téměř stejné cenové úrovni.

Pokud po třetím vrcholu cena klesne pod swingová minima, je formace považována za dokončenou a obchodníci vyhlížejí další pohyb směrem dolů.

Bitcoin se dotkl v květnu 2021 ceny 65 000 USD, v listopadu ceny 69 000 USD a nyní, v březnu 2024, byl opět odmítnut na hodnotě 69 000 USD.

Diskuse mezi účastníky trhu na sociální síti X se soustředily na potenciál Bitcoinu překonat rezistenci a vstoupit do území price discovery.

Například obchodník Kaleo vnímá paralelu mezi současnou náladou na trhu a průlomem v roce 2020. Tehdy Bitcoin prolomil hranici 20 000 USD a pak už jen stoupal. Očekává tedy, že Bitcoin 69 000 USD prorazí a cena bude dál stoupat.

Další zkušený obchodník, který si na Twitteru říká Jelle, se také domnívá, že Bitcoin triple top nedokončí, tedy že neprolomí úroveň supportu, ale spíš prolomí ATH. I mnozí další obchodníci triple top Bitcoinu nepovažují za dokončený a zůstávají optimisty.

Jelle také předpověděl altcoinovou rally, která podle něj bude následovat po prolomení ATH stejně jako tomu bylo v roce 2021. Prohlásil, že se nám historie opakuje přímo před očima a že “trh půjde výš”.

Mějte přehled o tom, co se děje ve světě kryptoměn!

Přihlaste se k odběru našeho kryptoměnového newsletteru a už vám nic neuteče. Newsletter vám budeme posílat pokaždé, když budeme mít k situaci na krypto trhu co říct.

Díky nám budete mít přehled, co se stalo a co můžete do budoucna očekávat.

Je to úplně zadarmo a kdykoliv se můžete odhlásit. Mějte všechny důležité informace ve své emailové schránce. Pomůžeme vám dělat chytrá finanční rozhodnutí. Stačí se přihlásit k odběru vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.