Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Trezor přináší nový update ohledně zabezpečení

Publikováno
Trezor přináší nový update ohledně zabezpečení

Trezor stále zlepšuje svoje služby a tentokrát přichází s updatem zabezpečení, které by mělo uspokojit i náročné uživatele. Nově tak můžeme počítat s vylepšením používání passphrases nebo ochranou před odcizením zařízení.

Nový update pro passphrase

První vylepšení můžeme očekávat u tzv. passphrase, která zvyšuje stupeň ochrany vaší peněženky. Ještě nedávno totiž platilo, že pokud jste chtěli přepínat mezi skrytými peněženkami, museli jste pokaždé danou passphrase zadávat znovu.

Nově však Trezor přidá možnost jejich ukládání do mezipaměti a vy už nebudete muset při kontrole peněženek trávit většinu času pouze zadáváním hesel. Do mezi paměti bude možné celkově uložit 10 passphrases, které se z ní ihned po odpojení zařízení a jeho zapomenutí vymažou.

Nový update pro passphrase u modelu Trezor Model T. (zdroj: Trezor)
Nový update pro passphrase u modelu Trezor Model T. (zdroj: Trezor)

Druhou změnou je pak možnost zadávání passphrase u modelu Trezor Model T. Dříve si totiž mohli uživatelé vybrat, zda ho chtějí zadávat na počítači či telefonu, nebo rovnou na zařízení Trezoru.

Teď však bude nutné zadávat passphrase přímo na zařízení peněženky, což prakticky vynutí vyšší bezpečnost.

Favorit redakce

Výhody
  • Český výrobek
  • Na rozdíl od Ledgeru je v češtině
Nevýhody
  • Pro začátečníky může působit složitě
  • Společnost musela zrušit kdysi oblíbený coinjoin (mixér)

Zabezpečení v podobě Wipe Code

U obou modelů Trezoru bude nově možné nastavit i tzv. wipe code neboli specifický PIN, po jehož zadání se z Trezoru vymažou všechna data a zařízení se aktualizuje do továrního nastavení.

Jedná se tak o ochranu před nezvanými návštěvníky, kteří by chtěli využít zařízení bez vašeho svolení. Wipe code bude možné využít i pro restart Trezoru na dálku.

Ochrana před fyzickými útoky pomocí SD karty

Posledním vylepšením je zabezpečení proti fyzickému útoku v podobě SD karty u Trezor Model T. Podle společnosti se na vloženou SD kartu budou ukládat jen náhodná data, která jsou však potřebná k dešifrování uložených dat v zařízení a není ho tak možné odemknout bez ní.

Jednoduše tak můžete SD kartu vyjmout a nestresovat se z případného odcizení a zneužití vašeho zařízení. Samotná SD karta je podle jejich slov pro případné útočníky také bezcenná, protože se na ní neukládají žádná data ohledně seedů nebo passphrases.

Vítáte tento update u Trezoru nebo naopak? Napište nám do komentářů.

Líbil se vám tento článek?
2
0

Autor

Milovnice a nadšenkyně do financí, investování a kryptoměn. O finančních, ale i technologicky laděných tématech píše již od roku 2016. Kromě akciových trhů s nadšením sleduje nejnovější trendy v oblasti startupů, ale i velkých hráčů v široké škále odvětví od e-commerce a AI až po elektromobilitu nejen ve světě, ale i v našem malém českém rybníčku.

Nikola se však věnuje i tématům spojených s bankovnictvím, pojišťovnictvím či půjčkami, jejichž recenzování věnuje podstatnou část svého času. Ve všech případech jí však záleží na tom, aby si její texty našly cestu nejen ke zkušeným čtenářům a investorům, ale i úplným nováčkům ve světě financí.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.