Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Toto jsou 3 prudce rostoucí akcie, které mohou znásobit vaši investici!

Rychle rostoucí akcie vyvolávají vždy otázku, jestli už není na zahájení investování. Tři společnosti na vzestupu, MercadoLibre, DraftKings a Walmart, mohou být klíčem k vašemu finančnímu úspěchu.

Publikováno
Toto jsou 3 prudce rostoucí akcie, které mohou znásobit vaši investici!
Zdroj: depositphotos.com

Investoři často řeší dilema: nakupovat akcie při poklesu, nebo během rally?

Ačkoli přirozeným sklonem je nakupovat nízko a prodávat vysoko, existují případy, kdy může být nákup akcií při vzestupu výhodnější.

V tomto článku se blíže podíváme na 3 akcie – MercadoLibre, DraftKings a Walmart – které jsou v současné době na vzestupné trajektorii a mohou i nadále nabízet značné výnosy.

MercadoLibre: Amazon Latinské Ameriky

Společnost MercadoLibre možná není známá především proto, že se její aktivity omezují na Latinskou Ameriku. Obchodní model společnosti je však nápadně podobný některým největším jménům v oboru, což jí vysloužilo přezdívku Amazon Latinské Ameriky.

MercadoLibre je více než jen platforma pro elektronické obchodování – nabízí také online a mobilní platební služby a logistickou podporu, čímž se stává hybridem společností Amazon, Shopify, PayPal a eBay.

Aktuální vývoj cen akcií MercadoLibre

Načítání
Načítání
Kupte si akcie MELI Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Růst MercadoLibre je poháněn rychlou digitální transformací, ke které v Latinské Americe dochází. Podle společnosti Atlantico vzrostla v letech 2012 až 2022 penetrace internetu v regionu ze 42 % na 74 %.

Navzdory tomuto pokroku není širokopásmový přístup k internetu stále univerzální, přičemž společnost S&P Global Market Intelligence uvádí, že širokopásmové služby má pouze asi polovina latinskoamerických domácností. Takže je tu další prostor pro růst.

Výzkumná firma Phocuswright předpokládá, že penetrace mobilních telefonů dosáhne do roku 2025 až 75 %.

Payments and Commerce Market Intelligence předpovídá, že sektor e-commerce v Latinské Americe letos vzroste o 24 % a v každém z následujících dvou let o 21 %.

MercadoLibre má dobrou pozici k tomu, aby tohoto růstu využila, neboť se očekává, že její příjmy vzrostou o 33 % v letošním roce a o dalších 24 % v roce 2025.

Vzhledem ke všem těmto faktorům se zdá, že akcie MercadoLibre mají značný prostor pro další růst.

DraftKings: Sázka na další růst

Společnost DraftKings se původně prosadila v oblasti fantasy sportů, ale od té doby se rozšířila i na sportovní sázení poté, co byl v roce 2018 zrušen federální zákaz sportovních sázek.

Společnost zaznamenala od konce roku 2022 prudký růst svých akcií o více než 300 % a akcie zůstávají poblíž svého 52týdenního maxima.

Aktuální vývoj ceny akcií DraftKings

Načítání
Načítání
Kupte si akcie DKNG Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Ačkoli tak dramatický růst může potenciální investory přimět k váhání, trajektorie růstu společnosti naznačuje, že tato rally ještě zdaleka není u konce.

Jedním z klíčových důvodů pokračujícího růstu DraftKings je doba, kterou společnost potřebuje k tomu, aby plně využila potenciál nových trhů.

Společnost sama uvádí, že průměrný zákazník se stává ziskovým až třetí rok, když už sází delší dobu a má i tendenci sázet více a mnoho klientů společnosti hranici třetího roku svého sázení překročilo teprve nedávno.

Společnost samozřejmě mezitím přivádí další nové uživatele, čímž si po třech letech od jejich získání zajistí ještě větší růst zisku. Jedná se o cyklus zvyšování marží, který může trvat roky.

V důsledku toho se očekává, že loňská ztráta na akcii ve výši 1,73 USD se v příštím roce překlopí do zisku na akcii ve výši 0,85 USD. Tento cyklus zvyšování marží by mohl růst akcií DraftKings udržet i v příštích letech.

Walmart: Na volatilním trhu je konzistentní

Walmart je další akcií, které se mimořádně daří. Maloobchodní gigant nedávno vykázal hvězdné čtvrtletí, kdy tržby dosáhly 161,5 miliardy dolarů, což představuje meziroční nárůst o téměř 6 % a překonání odhadů ve výši 159,5 miliardy dolarů.

Tržby v kamenných prodejnách vzrostly o 3,8 % a především její podnikání v oblasti e-commerce vzrostlo o 21 %.

Zisk na akcii dosáhl 0,60 USD, čímž překonal očekávání 0,52 USD a vzrostl o 22 % oproti předchozímu kvartálu (0,49 USD na akcii).

Aktuální vývoj akcií Walmart

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Walmart Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Walmart také přilákal značný počet zákazníků s vysokými příjmy, tedy těch, kteří vydělávají více než 100 000 dolarů ročně, protože i oni nyní pociťují tlak inflace.

Ačkoli by se ekonomické prostředí mohlo normalizovat, což by Walmart o tuto výhodu mohlo připravit, zdá se, že základní trend pohodlného nakupování zaměřeného na hodnotu zůstane zachován. A to je dobrým znamením pro dlouhodobé vyhlídky Walmartu.

Navíc je tu velmi silná vyjednávací pozice společnosti, která jí poskytuje konkurenční výhodu.

Před rokem například společnost na rovinu sdělila svým dodavatelům baleného spotřebního zboží, že již nebude platit jejich neustále rostoucí ceny. Museli najít způsob, jak snížit své vlastní náklady, jinak Walmart začne spolupracovat s alternativními značkami. A přizpůsobili se dodavatelé.

Uvažujete o investování do akcií? Zvážit můžete některého z námi recenzovaných brokerů:

Favorit redakce

Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
Výhody
  • Nákup a prodej akcií i ETF bez poplatku
  • Možnost nákupu frakčních akcií a ETF
Nevýhody
  • Absence některých oblíbených finančních instrumentů – opce, dluhopisy, podílové fondy apod.
  • Danění českých dividend 35% sazbou
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.