Finex.cz logo
Menu
Finex » Akcie » Dividendové akcie » Tyto společnosti vyplácí více jak 96 miliard na dividendách. Jste na jejich výplatním seznamu také?

Tyto společnosti vyplácí více jak 96 miliard na dividendách. Jste na jejich výplatním seznamu také?

Tyto společnosti vyplácí více jak 96 miliard na dividendách. Jste na jejich výplatním seznamu také?
Zdroj: Depositphotos.com

Pasivní příjem je snem mnoha investorů. Nic nedělat, nemuset ráno vstávat a pouze pobírat dividendy, je skutečně velmi lákavé, ale vyžaduje to kapitál v řádu milionů korun. Proto drobní investoři musí ze začátku ustoupit od mnoha svých tužeb a využívat dividendy spíše jako zpestření svého portfolia, případně přilepšení k jiným příjmům.

V tomto článku se podávíme blíže na společnosti, které v loňském roce vyplatily svým akcionářům více jak 96 miliard dolarů. Máte tyto společnosti ve svém portfoliu?

Dividendy jsou u investorů ceněné především jako možnost tvorby pasivního příjmu, který v investičních začátcích bude spíše jako oživení hlavního příjmu, ovšem při dostatečně dlouhém reinvestování se z dividend může stát velmi užitečný alternativní zdroj příjmů. Proto si v tomto článku představíme společnosti, které dlouhodobě vyplácejí dividendy a jejichž akcie jsou v současné době za dobrou cenu (dle vybraných kritérií).

Dlouhodobé reinvestice dividend mohou časem vytvořit zajímavou alternativu hlavního příjmu.

1) Microsoft

 • Proplaceno 20.24 mld. USD na dividendách
 • Meziroční růst tržeb 10,38 %
 • Predikce tržeb na 2023 je růstová k hodnotě 209 miliard USD
 • Kvartální dividenda 0,68 USD/akcie

Akcie Microsoft rostou po testu silné supportní zóny tvořené především silným volume. Trh při testu této úrovně jasně signalizoval, že tlak na pokles není příliš veliký tím, že cenový graf vykresloval dlouhé knoty svíček. Současná nejbližší rezistence se nachází na ceně 300 USD, kde figuruje výrazné cenové maximum v konfluenci s 61,8 % Fibonacciho retracementu.

Měsíční akciový graf společnosti Microsoft
Měsíční akciový graf společnosti Microsoft
Zdroj: tradingview.com

2) Exxon Mobil

 • Proplaceno 14,81 mld. USD na dividendách
 • Meziroční růst tržeb 44,17 %
 • Predikce tržeb na 2023 je pokles k hodnotě 397,22 miliard USD
 • Kvartální dividenda 0,91 USD/akcie

Akcie Exxon Mobil v současné době provádí tržní korekci po vytvoření letošních maxim. Tato korekce je podpořena supportem z proražených high a pokud budou kupci dostatečně silní, může pomoci akciím k růstu. Další support se poté nachází až na ceně 85 USD, kde vznikla konfluence mezi low postranního pohybu a 38,2 % Fibonacciho retracementu. Pokles hodnoty akcií pod tuto úroveň by znamenal konec růstu.

Měsíční akciový graf Exxon Mobil
Měsíční akciový graf Exxon Mobil
Zdroj: tradingview.com

3) Apple

 • Proplaceno 14,55 mld. USD na dividendách
 • Meziroční růst tržeb 2,44 %
 • Predikce tržeb na 2023 je pokles k hodnotě 388,86 miliard USD
 • Kvartální dividenda 0,23 USD/akcie

Akcie Apple rostou již třetí měsíc v řadě, k čemuž dopomohla supportní úroveň na ceně 125 USD. Silná volume na této ceně učebnicově zafungovala jako tržní bariéra, od které se trh odrazil a nyní míří k hodnotám klesající trendové čáry. Pokud trh pokoří i tuto úroveň, bude mít otevřenou cestu ke svým historickým maximům.

Měsíční akciový graf společnosti Apple
Měsíční akciový graf společnosti Apple
Zdroj: tradingview.com

TOP 4-7 dividendových společností

 • JPMorgan Chase Proplaceno 11,76 mld. USD, meziroční růst tržeb -6,56 %, predikce tržeb na rok 2023 je růst k hodnotě 141 mld. USD, kvartální dividenda 1 USD
 • Johnson & JohnsonProplaceno 11,75 mld. USD, meziroční růst tržeb ,25 %, predikce tržeb na rok 2023 je růst k hodnotě 97,6 mld. USD, kvartální dividenda 1,13 USD
 • ChevronProplaceno 11,54 mld. USD, meziroční růst tržeb 51,49 %, predikce tržeb na rok 2023 je pokles k hodnotě 210,6 miliard USD, kvartální dividenda 1,51 USD
 • Verizon CommunicationsProplaceno 10,96 mld. USD, meziroční růst tržeb 2,41 %, predikce tržeb na rok 2023 je růst k hodnotě 137,9 mld. USD, kvartální dividenda 0,65 USD

Závěr

Dividendy jsou velmi oblíbeným zdrojem pasivního příjmu, který je obvykle vyplácen s kvartální frekvencí. Dlouhodobé reinvestování dividendového kapitálu umožňuje maximalizovat tento pasivní příjem. Společnosti uvedené v článku v loňském roce dohromady vyplatily více než 96 miliard dolarů na dividendách, a proto by neměly chybět v žádném dividendovém portfoliu.

Chcete neustále vědět, co se děje na trzích?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru, který vám budeme jednou týdně posílat. Z něj se dozvíte to nejdůležitější, co se za poslední týden na finančních trzích stalo a neuteče vám nic podstatné. Chcete-li odebírat náš pravidelný newsletter a mít všechny důležité informace ve své emailové schránce, připojte se vyplněním formuláře níže.

Ohodnoťte tento článek!

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Aktuální cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Philip Morris ČR ---
N/A
Erste group ---
N/A
RECENZE

TOP Nejlepší brokeři

eToro logo
eToro Reklama
U 77 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
XTB logo
XTB ★ 93 %
U 82 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets ★ 92 %
U 78.16 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Trading212 logo
Trading212 ★ 91 %
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Degiro logo
Degiro ★ 89 %
Investování zahrnuje rizika ztrát.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo