Finex.cz logo
Menu
Finex » Akcie » TOP 5 akcií, které nechybí v portfoliu Cathie Wood – Přijde další obrovský nárůst?

TOP 5 akcií, které nechybí v portfoliu Cathie Wood - Přijde další obrovský nárůst?

TOP 5 akcií, které nechybí v portfoliu Cathie Wood - Přijde další obrovský nárůst?
Zdroj: depositphotos.com

Americká investorka Cathie Wood, je zakladatelkou a generální ředitelkou společnosti Ark Invest, která se od rou 2014 zaměřuje na správu aktiv, pomocí fondů obchodovaných na burze (ETF). Proč je tato společnost tak zajímavá? Protože v roce 2021 byly dva ETF fondy spravované Cathie Wood, mezi TOP 10 největšími fondy, spravovanými ženami. V tomto článku si představíme TOP 5 akcií, které jsou součástí těchto oceněných fondů.

Ark Invest – vlajková loď Cathie Wood

Tato společnost byla založena v roce 2014. V současné době spravuje aktiva ve výši 22,7 miliardy USD. Mezi její hlavní investiční specializaci patří segmenty tzv. disruptivních technologií. Tyto technologie zahrnují obory, jako jsou umělá inteligence, sekvenování DNA, úpravy genů, robotika, elektromobily, ukládání energie, fintech. Díky investicím do těchto tržních segmentů, hlásí Ark Invest průměrnou roční návratnost investice 39 %. Rozhodně se ale hodí uznat, že díky svému potenciálu se jedná o rizikovější přístup a fondy Ark dobře znají i období hlubokých ztrát.

Mezi akciové společnosti, které nechybí v portfoliu Cathie Wood a její investiční společnosti Ark Invest, patří firma Roku, která je v portfoliu zastoupena 6%. Dále se jedná o Teladoc – (5,85 %), Zoom Video (5,7 %), Coinbase Global (4,9 %) a DraftKings (2,1 %). Pojďme si tyto společnosti blíže představit.

1) Roku – přehrávače digitálních médií

Tato akciová společnost, zabývající se výrobou digitálních přehrávačů a médií pro streamování videa, je v portfoliu Cathie Wood dominantní akcií. Z dílny společnosti Roku je například známý Streaming Players, na kterém lze zhlédnout i TV Roku, která podporuje kanály jako jsou Paramount Pictures, Sony Pictures, Warner Bros, Disney. Roku zaznamenala meziroční nárůst tržeb o 65,56 %.

Akciový graf společnosti Roku
CZK
USD
EUR
Normální graf
Logaritmický graf
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Růst tržeb se u společnosti Roku předpokládá i v dalších letech. Výhled analytiků je velmi pozitivní a předpokládá růst tržeb pro rok 2022 na hodnotu 3,77 miliardy USD, což je významný nárůst ze současných 2,79 miliardy. Celkový dluh společnosti je 520 milionů USD a to při tržní kapitalizaci 22,26 miliardy USD. Společnost Roku akcionářům žádné dividendy nevyplácí.

2) Teladoc – telemedicína

Tato nadnárodní společnost poskytuje svým zákazníkům lékařskou a zdravotní péči přes telefon nebo přes videokonferenci. Jedná se o průkopníka v této oblasti virtuální medicíny, jehož činnost započala již v roce 2002. Obchodní model společnosti je například v Texasu v USA v rozporu se zákonem, protože tamní nařízení uděluje povinnost lékaři se s pacientem fyzicky setkat, než začne provádět ošetření a předepisovat léky.

Akciový graf společnosti Teladoc
CZK
USD
EUR
Normální graf
Logaritmický graf
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

V posledních letech společnost Teladoc zaznamenává rychlý nárůst tržeb, související především s ošetřováním v izolaci kvůli zamezení šíření nemoci C19. V roce 2020 byly tržby společnosti 1,09 miliardy USD, v roce 2021 byly již tržby na hodnotě 2,03 miliardy USD a pro rok 2022 se očekává nárůst tržeb na hodnotu 2,58 miliardy USD. I přes tento skokový nárůst tržeb, společnost není zisková. Ukazatel EBIT je záporný, na hodnotě -32,4 % a společnost nevyplácí akcionářům dividendy.

3) Zoom Video – videokonference

V Čechách velmi známá a hojně využívána aplikace pro videokonference, pochází právě z dílny Zoom Video. Tato společnost byla založena v roce 2011 v Kalifornii a její software ve své bezplatné verzi umožňuje spojení až 100 lidí a placená verze dokonce umožňuje vytvoření videokonference až pro 1000 lidí. Meziroční nárůst tržeb činí 99,83 % a jak to u těchto společností bývá, její růst byl raketový.

Akcie společnosti Zoom Video
CZK
USD
EUR
Normální graf
Logaritmický graf
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Společnost Zoom Video vykazovala ještě v roce 2020 tržby v hodnotě 622 milionů USD. V roce 2021 to bylo již 2,65 miliardy USD a prognózy pro rok 2022 počítají s růstem tržeb až na 4,08 miliardy USD. Zoom video vykazuje známky "zdravé" společnosti, kdy při tržní kapitalizaci 43,4 miliardy USD vlastní dluh ve výši 97,4 milionů USD. Ani Zoom Video nevyplácí akcionářům dividendy.

4) Coinbase Global – krypto směnárna

Coinbase je kryptoměnová směnárna, která zprostředkovává transakce a směnu jednotlivých kryptoměn mezi sebou. Rovněž podporuje směnu kryptoměn z a do eura, amerického dolaru a britské libry. Coinbase působí ve 31 zemích světa a své depozitní služby pro uchování kryptoměn nabízí ve 190 zemích po celém světě.

Akciový graf společnosti Coinbase Global
CZK
USD
EUR
Normální graf
Logaritmický graf
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Meziroční nárůst tržeb je opět skokový, kdy společnost vykázala růst o 626,1 %. To bylo způsobeno tím, že Coinbase je veřejně obchodovanou společností (IPO) teprve od 14 dubna 2021, byť společnost byla založena již v roce 2012. Coinbase nevyplácí akcionářům dividendy.

5) DraftKings – sázková společnost

Tato americká společnost se specializuje na fantasy sportovní soutěže a svým klientům umožňuje sázet na výsledky jednotlivých soutěží nebo na výsledky hráčů. Součástí virtuální ligy jsou sporty jako NHL (hokej), NFL (americký fotbal), MLB (baseball), PGA (golf) nebo fotbalová Premier League a UEFA Champions League.

Akciový graf společnosti DraftKings
CZK
USD
EUR
Normální graf
Logaritmický graf
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Tržby společnosti DraftKings vykázaly meziroční nárůst 170,5 %, přičemž analytici předpokládají růst ze současných 1,27 miliardy USD na 1,9 miliardy USD v roce 2022. I přes tento nárůst tržeb je ziskovost společnosti velmi špatná, ukazatel EBIT je stanoven na -124,4 %. To je způsobeno především vysokým dluhem 1,32 miliardy USD při tržní kapitalizaci 9,5 miliardy USD. DraftKings nevyplácí dividendy.

Načasování investice je základ

Jedno z akciových ETF portfolií Cathie Wood v loňském roce vykázalo vynikající zhodnocení, které se na svém vrcholu blížilo k hodnotě 200 %. Pro investory, kteří drželi podíl tohoto ETF od samého začátku, to byla vynikající zpráva, ovšem pro investory, kteří do rozjetého vlaku nastoupili později (listopad-únor), se jednalo o ztrátovou investici.

Důvod je zde jasný. Je potřeba správné načasování! Když se do médií dostane informace, že některá z akcií nebo ETF vykázala růst, může být velmi složité do tohoto rozjetého vlaku nastoupit. Ideální je v tomto případě se neunáhlit, využít například technickou analýzu a stanovit si cenové úrovně, které budou růst aktiva dále podporovat.

Porovnání vývoje zhodnocení ETF s počtem jeho vyhledávání veřejností
Porovnání vývoje zhodnocení ETF s počtem jeho vyhledávání veřejností
Zdroj: Portu.cz

Závěr

Portfolio americké investorky Cathie Wood je velmi pestré a zaměřuje se na společnosti z ne úplně hlavního proudu. U všech výše zmíněných společností je předpokládán vysoký nárůst tržeb v roce 2022. Zároveň společnosti často vykazují poměrně vysokou zadluženost a nízkou ziskovost (nebo dokonce ztrátovost), která je reprezentována záporným ukazatelem EBIT.

Akcie těchto společností jsou v současné době poměrně levné, což vlajkové lodi Ark Invest umožňuje pořídit velké množství jejich akcií. Nevýhodou těchto titulů je to, že jsou závislé na společenské situaci, která měla vysoký podíl na tom, že lidé zůstávali izolovaní doma, což zvýšilo poptávku po virtuální zábavě a komunikaci.

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
RECENZE

TOP Akcioví brokeři

eToro logo
eToroReklama
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
XTB logo
XTB★ 93 %
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets★ 92 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Degiro logo
Degiro★ 89 %
Investování zahrnuje rizika ztrát.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo