Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Nové ETF Ark Invest od Cathie Wood nedává žádný prostor ropě, hazardu ani nedostatečné transparentnosti

Publikováno
Nové ETF Ark Invest od Cathie Wood nedává žádný prostor ropě, hazardu ani nedostatečné transparentnosti
Zdroj: asymmetricinvestors.com

Cathie Wood připravuje debut nového burzovně obchodovaného fondu zaměřeného na transparentnost a udržitelnost.

„Fond Transparency ETF společnosti Ark Investment Management bude přesně sledovat ESG index, který vylučuje „kontroverzní“ odvětví včetně alkoholu, bankovnictví, hazardních her a těžařů ropy a plynu,“ uvedla společnost vedená Cathie Wood. Mezi hlavní pozice indexu o 100 společnostech patří převážně technologické a spotřebitelské firmy, jako jsou Salesforce, Microsoft, Apple, Nike a Chipotle Mexican Grill. Ve výčtu společností nechybí ani oblíbená Tesla patřící Elonu Muskovi.

„Je to taková verze ESG ETF od Ark Investment,“ řekl Eric Balchunas ze společnosti Bloomberg Intelligence s odkazem na akciové tituly, které odrážejí vyšší standardy v oblasti životního prostředí, sociální spravedlnosti a rovnějších pracovních vztahů.

Jedná se o zjevnou snahu Ark Invest svést se na ESG vlně

Popularita udržitelných investic dlouhodobě roste a ani Ark Invest není vůči tomuto zjevnému trendu slepé. Pokud bude ETF (Exchange Traded Fund) schváleno, bude to již druhý burzovně obchodovatelný fond, který Ark letos uvede na trh. V březnu společnost založila fond zaměřený na investice související s vesmírem, který od svého debutu vzrostl o zhruba 4 % a nyní spravuje aktiva ve výši více než 600 milionů dolarů. Vlajkový fond ARK Innovation ETF přitom spravuje již 22,5 miliardy dolarů, ačkoli od počátku roku poklesl o 2 % – ve srovnání s více než 20% ziskem indexu S&P 500.

Cathie Wood se zasazuje o transparentnost svých fondů a otevřeně zveřejňuje své výběry akcií. To jí pomohlo přilákat věrné individuální investory, kteří těžili z růstu jejích fondů, jež dosáhly v roce 2020 velkolepých výnosů a katapultovaly ji mezi finanční hvězdy.

Trvá na tom, že odhalení jejích výběrů investiční strategii neškodí, ale naopak získává větší důvěru zájemců, kteří její fondy kupují. První ETF přitom začala spravovat už v roce 2014, kdy uvedla na trh fond Ark, tedy několik let předtím, než se začala objevovat v televizi a ceny akcií se začaly pohybovat na základě jejích komentářů.

Mělo by jít trochu netypicky o pasivně řízené ETF

Volba pasivní investiční strategie pro nový fond může překvapit některé investory, kteří již Wood dobře znají. Americká investorka se proslavila svými aktivně řízenými ETF, do nichž nyní proudí více peněz než kdykoli předtím. Jeden z pasivních produktů Ark Invest, ETF 3D Printing, však v tichosti nabírá na síle a vesmírný fond také pomalu zaujímá poměrně významné místo na mapě investičního světa.

ETF založené na ESG indexu nemusí být nutně převratně inovativní, jako ostatní ETF spravované touto investiční společností, bude tak zajímavé sledovat, jak přistoupí Ark Invest k marketingu tohoto ETF. Fond Transparency ETF se připojí k osmi dalším ETF od společnosti Ark, z nichž šest je aktivně řízených a dva pasivně sledují indexy. Ark Invest má v současné době ve svých ETF zhruba 45 miliard dolarů, což z něj činí 11. největšího emitenta ETF v USA.

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

O investování a finanční trhy se zajímám od roku 2013. Krátce na to jsem se spálil jako aktivní day trader. Zaplacené „školné“ se mi však celkem vyplatilo. Vrhnul jsem se do studia a od roku 2017 dlouhodobě investuji, přičemž v rámci své strategie kombinuji pasivní a aktivní investiční přístup s výhradním zaměřením na akciové trhy.
Inspirací mi jsou především Warren Buffett a jeho učitel Benjamin Graham, z českých investorů pak Daniel Gladiš. Nabyté vědomosti se snažím předávat čtenářům, přičemž se nejraději věnuji textům o investičních strategiích, psychologii obchodování a analýzám jednotlivých akcií.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.