Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

TOP 3 divoce podhodnocené akcie a černí koně pro rok 2022 – Co nám napovídá technická analýza grafu?

Publikováno
TOP 3 divoce podhodnocené akcie a černí koně pro rok 2022 – Co nám napovídá technická analýza grafu?
Zdroj: anglija.lt

Nakoupit finanční instrument na jeho vrcholu, kdy se investor dívá na rostoucí cenové svíčky, není nikterak velkým obchodním uměním, avšak zavání to spíše velkou ztrátou, než kvalitním ziskem. Opravdový investor totiž vyhledává takové akcie, které lze koupit za příznivou cenu a které mají zajímavý potenciál růstu. Právě takovým akciím budeme věnovat tento článek.

Naše pátrání po takových akciových titulech, které by mohly v roce 2022 nabídnout investorům velmi zajímavé zhodnocení, budeme provádět napříč tržními segmenty, které jsou pro investory velmi lákavé. První akcie, kterou budeme analyzovat je akcie PayPal, ze segmentu technologického, dále se podíváme na akcie letecké společnosti Boeing a naše pátrání po podhodnocených akciích zakončíme v sektoru herního průmyslu u akcie Blizzard.

Aktuální cena
Změna
PayPal / PYPL
Načítání
Načítání
Načítání
Boeing / BA
Načítání
Načítání
Načítání
Activision Blizzard / ATVI
Načítání
Načítání
Načítání

PayPal – kdo si počká, ten se dočká!

Akcie společnosti PayPal v loňském roce zaznamenali masivní propad kvůli mnoha dílčím neúspěchům. Prvním z nich bylo snížení výhledu EPS, kvůli strachu z nekontrolovatelného rozvoje společnosti, která v té době uvažovala o akvizici Pinterest. Na akciovém výprodeji se podílel i pokles využívání bezkontaktních plateb, kvůli problémům v dodavatelských řetězcích.

Zdroj: tradingview.com
Mesicni-akciovy-graf-spolecnosti-paypal
Měsíční akciový graf společnosti PayPal

V současné době se akcie PayPal obchodují na supportní zóně tvořené dlouhodobými Low v konfluenci s 61,8 % Fibonacciho retracementu. Na tuto zónu trh v minulém měsíci reagoval slabou nákupní aktivitou, která vyústila v technickou formací Doji svíčky, která značí nerozhodnost trhu.

To je velmi dobrá zpráva, protože nakupovat aktivum po takto strmém pádu je jako “chytat nůž holou rukou”. Takže dlouhodobější postranní trend na této supportní zóně je velmi vítaný.

Po fundamentální stránce má PayPal co nabídnout. Ve hře je uvedení na trh vlastního stablecoinu, který by společnosti otevřel dveře do světa plateb za pomoci technologie blockchain. Velmi zajímavý potenciál růstu společnosti může způsobit také nová služba BNPL (kup teď, zaplať později), jejíž obliba raketově roste.

Boeing – již odstartoval?

Akcie této letecké společnosti již zahájily svůj let na vyšší cenové úrovně. V prosinci trh otestoval supportní zónu a reagoval na ní krásně vykreslenou pin-bar svíčkou. Ta je v obchodní a investiční praxi využívána jako obratová formace. A přesně k obratu také došlo. Akcie Boeing začátkem roku 2022 skutečně rostou.

Zdroj: tradingview.com
Měsíční akciový graf společnosti Boeing
Měsíční akciový graf společnosti Boeing

Technická analýza nabízí ještě jednu dobrou zprávu. V březnu loňského roku totiž došlo k otestování výrazné rezistentní zóny na ceně 280 USD. Tento test totiž usnadní vstup trhu právě na cenové úrovně nad hodnotou 280 USD, což je základní požadavek pro návrat ceny k hodnotám 350 USD a výše.

Cena akcií Boeing je jedou z nejvíce podhodnocených akcií v indexu S&P 500, a to kvůli vleklým problémům nejprve s letadly MAX, které musely být z přepravy cestujících zcela staženy, a letadly Dreamliner, které vykazovaly technické problémy. V současné době celosvětové obnovy turistiky se výhled společnosti Boeing na zisky rapidně zlepšil. Rovněž existuje i poptávka po vojenských produktech této společnosti.

Blizzard – herní průmysl roste, ale cesta vzhůru nebude snadná

Tato přední herní společnost se ve světě počítačových her proslavila tituly, jako jsou Call of Duty, Gun nebo Spider-man. Výprodej akcií Blizard byl zapříčiněn skandálem ve vedení společnosti, kdy byli někteří manažeři obviněni ze sexuálního obtěžování svých podřízených. Společnost také čelila značné konkurenci ze strany Ubisoft.

Zdroj: tradingview.com
Měsíční akciový graf společnosti Activision Blizzard
Měsíční akciový graf společnosti Activision Blizzard

Akcie Blizzard reagovaly na supportní zónu poměrně silnou nákupní reakcí. Z technického pohledu ovšem bude velmi složité, aby se akcie této společnosti vrátily na hodnoty okolo 90 – 100 USD. V cestě jim totiž budou bránit dvě silné rezistentní zóny, nacházející se na ceně 73 a 90 USD. Obě tyto cenové zóny jsou zároveň podpořeny Fibonacciho retracementem.

Zisky společnosti pravidelně rostou. V loňském roce se zastavily na hodnotě 8,7 miliard USD, což značí meziroční nárůst o 700 milionů USD. Určitým světlem na konci tunelu je pro společnost Blizzard spojení se společností Microsoft, která plánuje odkoupení na fiskální rok 2023, který začíná v červenci roku 2022.

Poznámka

Aktualizace: Po dopsání článku se stala nevídaná věc. Ještě ten den v podvečer, akciový graf společnosti Blizzard velmi silně posílil, a to formou tzv. Gapu, což je situace, kdy trh otevírá nový obchodní den za jinou cenu, než den předchozí uzavíral. Tento Gap vyústil v začátek obchodování akcií Blizzard na hodnotě 85 USD.

Zdroj: tradingview.com
Denní graf akcií Blizzard se zvýrazněným nákupní Gapem
Denní graf akcií Blizzard se zvýrazněným nákupní Gapem

Tato velmi silná nákupní reakce bude s největší pravděpodobností souviset s prodejem společnosti Blizzard do rukou Microsoftu.

Závěr

Akcie těchto tří společnostní v loňském roce zažily dramatický pád, který byl spojen jednak se ztrátou investorů a jednak s poklesem důvěry zákazníků. I přes tuto nepřízeň osudu se stále jedná o velké nadnárodní společnosti, které svůj návrat na výsluní mohou podpořit zajímavými projekty, ale především, nejdříve budou muset tzv. zamést prach před vlastními dveřmi.

Líbil se vám tento článek?
15
2

Autor

Soukromý obchodník a investor, který se pohybuje na finančních trzích již od roku 2014. Obchoduje swingové obchodní strategie na forexu, akciích a komoditách. Mezi jeho oblíbené analytické nástroje patří především technická analýza cenového grafu. Své obchodní dovednosti podpořil také veřejnou equity svého obchodního účtu.

Martin získal titul Ph.D. z oboru financí a své znalosti a zkušenosti využívá nejen při vlastním obchodování, ale také při svých analýzách finančních trhů. Díky tomu může čtenářům předat mnoho drobných postřehů z chování trhů, které nemusejí být na první pohled zřejmé, ale tvoří tenkou hranici mezi úspěchem a neúspěch na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.