Finex.cz logo
Menu
Finex » Analýzy » TOP 3 divoce podhodnocené akcie a černí koně pro rok 2022 – Co nám napovídá technická analýza grafu?

TOP 3 divoce podhodnocené akcie a černí koně pro rok 2022 - Co nám napovídá technická analýza grafu?

TOP 3 divoce podhodnocené akcie a černí koně pro rok 2022 - Co nám napovídá technická analýza grafu?
Zdroj: anglija.lt

Nakoupit finanční instrument na jeho vrcholu, kdy se investor dívá na rostoucí cenové svíčky, není nikterak velkým obchodním uměním, avšak zavání to spíše velkou ztrátou, než kvalitním ziskem. Opravdový investor totiž vyhledává takové akcie, které lze koupit za příznivou cenu a které mají zajímavý potenciál růstu. Právě takovým akciím budeme věnovat tento článek.

Naše pátrání po takových akciových titulech, které by mohly v roce 2022 nabídnout investorům velmi zajímavé zhodnocení, budeme provádět napříč tržními segmenty, které jsou pro investory velmi lákavé. První akcie, kterou budeme analyzovat je akcie PayPal, ze segmentu technologického, dále se podíváme na akcie letecké společnosti Boeing a naše pátrání po podhodnocených akciích zakončíme v sektoru herního průmyslu u akcie Blizzard.

Korelace akciových titulů PayPal, Boeing a Blizzard
CZK
USD
EUR
Normální graf
Logaritmický graf
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

PayPal – kdo si počká, ten se dočká!

Akcie společnosti PayPal v loňském roce zaznamenali masivní propad kvůli mnoha dílčím neúspěchům. Prvním z nich bylo snížení výhledu EPS, kvůli strachu z nekontrolovatelného rozvoje společnosti, která v té době uvažovala o akvizici Pinterest. Na akciovém výprodeji se podílel i pokles využívání bezkontaktních plateb, kvůli problémům v dodavatelských řetězcích.

Mesicni-akciovy-graf-spolecnosti-paypal
Měsíční akciový graf společnosti PayPal
Zdroj: tradingview.com

V současné době se akcie PayPal obchodují na supportní zóně tvořené dlouhodobými Low v konfluenci s 61,8 % Fibonacciho retracementu. Na tuto zónu trh v minulém měsíci reagoval slabou nákupní aktivitou, která vyústila v technickou formací Doji svíčky, která značí nerozhodnost trhu.

To je velmi dobrá zpráva, protože nakupovat aktivum po takto strmém pádu je jako "chytat nůž holou rukou". Takže dlouhodobější postranní trend na této supportní zóně je velmi vítaný.

Po fundamentální stránce má PayPal co nabídnout. Ve hře je uvedení na trh vlastního stablecoinu, který by společnosti otevřel dveře do světa plateb za pomoci technologie blockchain. Velmi zajímavý potenciál růstu společnosti může způsobit také nová služba BNPL (kup teď, zaplať později), jejíž obliba raketově roste.

Boeing – již odstartoval?

Akcie této letecké společnosti již zahájily svůj let na vyšší cenové úrovně. V prosinci trh otestoval supportní zónu a reagoval na ní krásně vykreslenou pin-bar svíčkou. Ta je v obchodní a investiční praxi využívána jako obratová formace. A přesně k obratu také došlo. Akcie Boeing začátkem roku 2022 skutečně rostou.

Měsíční akciový graf společnosti Boeing
Měsíční akciový graf společnosti Boeing
Zdroj: tradingview.com

Technická analýza nabízí ještě jednu dobrou zprávu. V březnu loňského roku totiž došlo k otestování výrazné rezistentní zóny na ceně 280 USD. Tento test totiž usnadní vstup trhu právě na cenové úrovně nad hodnotou 280 USD, což je základní požadavek pro návrat ceny k hodnotám 350 USD a výše.

Cena akcií Boeing je jedou z nejvíce podhodnocených akcií v indexu S&P 500, a to kvůli vleklým problémům nejprve s letadly MAX, které musely být z přepravy cestujících zcela staženy, a letadly Dreamliner, které vykazovaly technické problémy. V současné době celosvětové obnovy turistiky se výhled společnosti Boeing na zisky rapidně zlepšil. Rovněž existuje i poptávka po vojenských produktech této společnosti.

Blizzard – herní průmysl roste, ale cesta vzhůru nebude snadná

Tato přední herní společnost se ve světě počítačových her proslavila tituly, jako jsou Call of Duty, Gun nebo Spider-man. Výprodej akcií Blizard byl zapříčiněn skandálem ve vedení společnosti, kdy byli někteří manažeři obviněni ze sexuálního obtěžování svých podřízených. Společnost také čelila značné konkurenci ze strany Ubisoft.

Měsíční akciový graf společnosti Activision Blizzard
Měsíční akciový graf společnosti Activision Blizzard
Zdroj: tradingview.com

Akcie Blizzard reagovaly na supportní zónu poměrně silnou nákupní reakcí. Z technického pohledu ovšem bude velmi složité, aby se akcie této společnosti vrátily na hodnoty okolo 90 – 100 USD. V cestě jim totiž budou bránit dvě silné rezistentní zóny, nacházející se na ceně 73 a 90 USD. Obě tyto cenové zóny jsou zároveň podpořeny Fibonacciho retracementem.

Zisky společnosti pravidelně rostou. V loňském roce se zastavily na hodnotě 8,7 miliard USD, což značí meziroční nárůst o 700 milionů USD. Určitým světlem na konci tunelu je pro společnost Blizzard spojení se společností Microsoft, která plánuje odkoupení na fiskální rok 2023, který začíná v červenci roku 2022.

Závěr

Akcie těchto tří společnostní v loňském roce zažily dramatický pád, který byl spojen jednak se ztrátou investorů a jednak s poklesem důvěry zákazníků. I přes tuto nepřízeň osudu se stále jedná o velké nadnárodní společnosti, které svůj návrat na výsluní mohou podpořit zajímavými projekty, ale především, nejdříve budou muset tzv. zamést prach před vlastními dveřmi.

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
RECENZE

TOP Akcioví brokeři

eToro logo
eToroReklama
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
XTB logo
XTB★ 93 %
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets★ 92 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Degiro logo
Degiro★ 89 %
Investování zahrnuje rizika ztrát.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo