Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Nepropásněte to! Tyto 3 akcie z vás mohou přes noc udělat milionáře, jakmile se trend obrátí

Publikováno
Nepropásněte to! Tyto 3 akcie z vás mohou přes noc udělat milionáře, jakmile se trend obrátí
Zdroj: depositphotos.com

Investoři obvykle pro své investice vyhledávají takové akcie, které jim mohou nabídnout zajímavé zhodnocení, nebo stabilní příjem v podobě dividend. V tomto článku se ovšem přesvědčíme o tom, že ani dobrý fundament, v podobě dlouhodobě rostoucích tržeb, nemusí znamenat zájem investorů. Blíže se podíváme na 3 investory opomíjené akcie, které při vstupu pozitivní fundamentální zprávy do trhu mohou nabídnout velmi zajímavé zhodnocení.

Nízko kapitalizované akcie (small caps) mají spoustu svých charakteristik, mezi které patří nízká volatilita, vyšší rizikovost, dlouhodobý postranní trend nebo například absence fundamentálních impulsů. Mají ale také velké výhody. V popředí zájmu investorů jsou tyto akcie díky nízké pořizovací ceně a občasné schopnosti vykazovat nadprůměrná kapitálová zhodnocení v krátkodobých intervalech.

Akcie těchto společností mohou totiž velmi agresivně změnit směr svého cenového vývoje v okamžiku, kdy do trhu vstoupí nějaký fundament, například lukrativní zakázka pro společnost, nebo akcie pořídí některý z věhlasných investičních fondů. Pojďme se nyní podívat na 3 společnosti, které ztělesňují benefity i negativa nízko kapitalizovaných akcií.

1) InMode 

Společnost InMode vyrábí lékařské pomůcky založené na vysokofrekvenčních technologiích určené například k provádění liposukcí nebo omlazování pleti. Společnost vygenerovala meziroční růst tržeb 23 % a růst by měl pokračovat i v nadcházejících letech. Pro rok 2023 se predikují tržby ve výši 517,6 milionu USD a pro rok 2024 necelých 600 milionů dolarů. Společnost ovšem nevyplácí dividendy.

I přestože tržby InMode každoročně rostou, hodnota jejich akcií klesá. Po testu cenového maxima z roku 2022 se dokonce akcie InMode nacházejí v agresivním výprodeji, při kterém prorazily hodnotu dvouletých minim. Pokud bude průraz potvrzen, mohou akcie klesnout až na hodnotu dlouhodobého dna, které se nachází na ceně 10 USD za akcii.

Zdroj: tradingview.com
Týdenní akciový graf společnosti InMode 
Týdenní akciový graf společnosti InMode

2) Fiverr International

Tato společnost provozuje online tržiště s celosvětovou působností. Ani zde akciový graf neodpovídá růstu tržeb, protože společnost meziročně vygenerovala nárůst tržeb 5,29 %. S růstem se počítá i v dalších letech, letos by společnost měla inkasovat 362 milionu USD a v roce 2024 420 milionů USD. Fiverr International nevyplácí dividendy.

V současné době se akcie Fiverr International obchodují pod hodnotou svého IPO, v dlouhodobém postranním trendu. Investoři nejspíše vyčkávají na nějaký zásadní fundament, který by pomohl těmto akciím k růstu. Nejbližší rezistence se nachází na hodnotě 60 USD a její proražení by dostalo akcie této společnosti do růstového trendu.

Zdroj: tradingview.com
Týdenní akciový graf společnosti Fiverr International
Týdenní akciový graf společnosti Fiverr International

3) Nuvei 

Společnost Nuvei provozuje mezinárodní platformu pro zpracování transakcí a plateb. I v jejím případě můžeme pozorovat stabilní růst tržeb na úkor akciového růstu. Nuvei vygenerovala meziroční růst tržeb o 19,4 % a pro rok 2023 se očekávají tržby 1,2 miliard USD. Růst by měl být i v roce 2024 a to až na hodnotu 1,4 miliard dolarů. Společnost vyplácí investorům kvartální dividendu v hodnotě 0,1 USD na akcii.

Akcie Nuvei se obchodují pod hodnotou klesající trendové čáry a také na svých dlouhodobých minimech. Aby se v jejich případě dalo hovořit o růstu, je potřeba překonat cenu 25 USD, kde se nachází konfluence trendové čáry a nejbližší rezistence. V opačném případě trh nevykazuje již žádné supportní úrovně, takže k růstu bude potřeba silného fundamentu.

Zdroj: tradingview.com
Týdenní akciový graf společnosti Nuvei 
Týdenní akciový graf společnosti Nuvei

Závěr

Všechny společnosti v tomto článku uvedené, vykazují několikaletý růst svých tržeb, mnohdy i o desítky procent ročně. Ani tento fakt ovšem investorům nestačí k tomu, aby byly pro ně akcie lukrativní, což se ovšem může brzy změnit. U všech tří společností se totiž očekává rychlejší tempo růstu tržeb nadcházejících dvou letech, což v kombinaci se současnou nízkou pořizovací cenou akcií může změnit pohled investorů na ně.

Chcete neustále vědět, co se děje na trzích?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru, který vám budeme jednou týdně posílat. Z něj se dozvíte to nejdůležitější, co se za poslední týden na finančních trzích stalo a neuteče vám nic podstatné. Chcete-li odebírat náš pravidelný newsletter a mít všechny důležité informace ve své emailové schránce, připojte se vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
6
3

Autor

Soukromý obchodník a investor, který se pohybuje na finančních trzích již od roku 2014. Obchoduje swingové obchodní strategie na forexu, akciích a komoditách. Mezi jeho oblíbené analytické nástroje patří především technická analýza cenového grafu. Své obchodní dovednosti podpořil také veřejnou equity svého obchodního účtu.

Martin získal titul Ph.D. z oboru financí a své znalosti a zkušenosti využívá nejen při vlastním obchodování, ale také při svých analýzách finančních trhů. Díky tomu může čtenářům předat mnoho drobných postřehů z chování trhů, které nemusejí být na první pohled zřejmé, ale tvoří tenkou hranici mezi úspěchem a neúspěch na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎