Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Akciím META nevěří ani vlastní management! Co z toho plyne pro investory?

Publikováno
Akciím META nevěří ani vlastní management! Co z toho plyne pro investory?
Zdroj: depositphotos.com

Akcie společnosti META jsou poslední dva roky jako na houpačce. Výrazný cenový propad v roce 2021, kdy se spekulovalo o možnosti pádu této technologické společnosti, až po nákupní rally mezi lety 2022 – 2023. Co se ovšem nemění, je smýšlení zasvěcených osob (insiders), které vlastní akcie META. Zde panuje jasný trend – Dlouhodobý prodej kmenových akcií. Jak se tento trend v čase vyvíjí a jaké poselství to investorům přináší, se podíváme v tomto článku.

Načítání
Načítání
Kupte si akcie FB Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Management amerických společností může investovat do akcií společnosti, ve které pracuje, ovšem musí tuto skutečnost nahlásit Komisi pro cenné papíry a burzy (SEC). Díky tomu je možné sledovat důvěru managementu ve vlastní společnost. Ovšem v případě společnosti Meta se o přílišné důvěře hovořit nedá.

Zdroj: finance.yahoo.com
Statistika nákupu a prodeje akcií META u zasvěcených osob (Insiders)
Statistika nákupu a prodeje akcií META u zasvěcených osob (insiders)

Dne 17. října 2023 prodala hlavní právní ředitelka společnosti META 640 ks akcií, čímž potvrdila trend, který je v této společnosti nastolený již od roku 2021. Za poslední rok Jennifer Newstead prodala celkem 26 608 akcií a žádné akcie nenakoupila. Na grafu výše je velmi dobře vidět v jakém období insiders prodávali akcie. Jedná se o rok 2021 před tím, než se akcie společnosti propady z necelých 400 USD pod 100 USD za akcii.

Tento trend může vypovídat o tom, jakým způsobem zasvěcené osoby uvnitř společnosti mohou vnímat budoucnost META. Navíc prodej posledního balíku akcií právní ředitelky nebyl náhodný. K prodeji totiž došlo v okamžiku, kdy akcie zcela vymazaly cenový propad z roku 2021 a obchodují se na rezistentní zóně. Zároveň akcie atakovaly svou dlouhodobou férovou hodnotu, což je jistě dobrý důvod vybrat zisk z růstu.

Zdroj: finance.yahoo.com
Akcie META atakovaly svojí férovou hodnotu
Akcie META atakovaly svojí férovou hodnotu

V současné době jsou akcie společnosti META naceněny podle své férové hodnoty, která je v čase rostoucí. To ovšem neodpovídá chování managementu společnosti, který od roku 2021 prodává kmenové akcie, nutno dodat, za nejlepší možné ceny v daném časové období. Jaký je výhled na akcie podle technické analýzy?

Technická analýza akcií META

Akcie META v loňském roce vykázaly velmi výrazný růst, během kterého smazaly ztráty z roku 2021. Při tomto růstu akcie posílily natolik, že v současné době testují rezistentní zónu, ze které před dvěma lety trh začal oslabovat. Prozatím to vypadá, že by trh mohl utvořit technickou formaci dvojitý vrchol která je obchodníky vnímána jako reverzní.

Pokud tato formace bude trhem vykreslena, může dojít k poklesu ceny akcií META až na hodnotu 240 USD, kde se nachází menší support. Ten nabízí konfluenci v podobě 38,2 % Fibonacciho retracementu, což je úroveň vhodná právě k ukončení případných short obchodů ze současné hodnoty.

Zdroj: xstation5
Týdenní akciový graf společnosti META
Týdenní akciový graf společnosti META

Chcete neustále vědět, co se děje na trzích?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru, který vám budeme jednou týdně posílat. Z něj se dozvíte to nejdůležitější, co se za poslední týden na finančních trzích stalo a neuteče vám nic podstatné. Chcete-li odebírat náš pravidelný newsletter a mít všechny důležité informace ve své emailové schránce, připojte se vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
3
3

Autor

Soukromý obchodník a investor, který se pohybuje na finančních trzích již od roku 2014. Obchoduje swingové obchodní strategie na forexu, akciích a komoditách. Mezi jeho oblíbené analytické nástroje patří především technická analýza cenového grafu. Své obchodní dovednosti podpořil také veřejnou equity svého obchodního účtu.

Martin získal titul Ph.D. z oboru financí a své znalosti a zkušenosti využívá nejen při vlastním obchodování, ale také při svých analýzách finančních trhů. Díky tomu může čtenářům předat mnoho drobných postřehů z chování trhů, které nemusejí být na první pohled zřejmé, ale tvoří tenkou hranici mezi úspěchem a neúspěch na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (1 komentář)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

Ing. Rostislav Navrátil

Při vší úctě k autorovi tohoto článku musím říct, že nadpis, obsah i závěr článku je postaven na omylu. Součástí odměňování managementu mnoha firem jsou i balíky call opcí jejichž podkladovým aktivem jsou akcie jejich společností. Ty bývají v případě tzv. exercise přeměněny na akcie. Tím že manažeři prodávají tyto akcie jen “inkasují svou výplatu, aby peníze donesli domů”. Například zmíněná Chief Legal Officer Jennifer Newstead pomocí option exercise získala 15. května 23248 akcií a 15. srpna 21569 akcií společnosti META. I po prodejích v současné chvíli vlastní více akcií než na začátku roku 2023.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎