Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Tato akcie zhodnotila investici za dekádu o 1000 %! Podaří se jí to opět?

Pokud jste dlouhodobým akcionářem Amazonu, gratulujeme. Za posledních 10 let se investice do této firmy více než zdesetinásobily. Vyplatí se investice do akcií Amazon i nyní?

Tato akcie zhodnotila investici za dekádu o 1000 %! Podaří se jí to opět?
Zdroj: Depositphotos.com

Amazon, titán v oblasti elektronického obchodování a cloud computingu, vykazuje v posledních několika letech impozantní růst tržeb a zisku.

Navzdory problémům, jako je aktuální makroekonomická situace s vysokými úrokovými sazbami, se Amazonu daří překážky zdatně překonávat. Společnost restrukturalizovala svůj nákladový rámec a pokračovala v růstové trajektorii.

Ačkoli cena akcií zaznamenala výkyvy, dlouhodobí investoři sklízejí značné zisky. Pokud byste před deseti lety investovali 100 000 korun do akcií Amazonu, měla by vaše investice nyní hodnotu asi 1 147 000 korun – zhodnocení o více než 1 000 %!

Tento značný výnos podtrhuje sílu Amazonu jako dlouhodobé investice. Nyní je na místě otázka, zda společnost dokáže pokračovat v této působivé výkonnosti.

Aktuální vývoj ceny akcií Amazonu

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Amazon Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Vedoucí postavení v rychle rostoucích odvětvích

Dominantní postavení společnosti v oblasti elektronického obchodování a cloud computingu jí poskytuje výhodnou pozici pro budoucí růst.

Elektronické obchodování je pro Amazon i nadále významným zdrojem příjmů, a to díky jeho inovativnímu přístupu. Rozšiřování programu Prime a vývoj nových doručovacích technologií udržuje Amazon před konkurencí.

Důležitou součástí strategie Amazonu jsou jeho investice do umělé inteligence. Ty se mu vyplácí dvojím způsobem.

V rámci svých e-commerce operací Amazon díky umělé inteligenci optimalizuje logistiku a obecně zvyšuje provozní efektivitu stejně jako kvalitu zákaznického zážitku (customer experience).

V oblasti cloud computingu má zase službu Amazon Web Services (AWS), která je lídrem trhu. Díky robustní infrastruktuře a rozsáhlému balíku služeb je AWS pro firmy využívající cloudové technologie velmi atraktivní volbou.

Očekává se, že odvětví cloud computingu výrazně poroste, a AWS má dobrou pozici, aby tohoto trendu využila. AWS již dosáhlo ročního obratu 100 miliard dolarů, což dokazuje její významnou přítomnost na trhu a růstový potenciál.

Klíčem k trvalému úspěchu Amazonu je její schopnost inovovat a přizpůsobovat se měnícím se podmínkám na trhu.

Zaměření společnosti na dlouhodobý růst spíše než na krátkodobé zisky jí umožnilo investovat do nových technologií a obchodních modelů. Díky tomu se Amazon drží na špici a má pevné základy, na kterých může dál stavět.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
3
1

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.