Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Spolupráce Wirexu se Stellarem přinese spuštění 26 nových stablecoinů

Publikováno
Spolupráce Wirexu se Stellarem přinese spuštění 26 nových stablecoinů

Stablecoiny se ve světě kryptoměn stávají čím dál tím víc populární, a to především kvůli jejich schopnosti spojit se s jakoukoli měnou nebo aktivem. Proto se k jejich použití odvážil i britský startup Wirex ve spojení s blockchainem Stellar, s kterým se chystají vydat hned 26 stablecoinů. Celou událost firma oznámila 24. dubna na svých webových stránkách. Na jakých měnách budou založené? A co můžeme očekávat do budoucna?

Stablecoins založené na USD nestačí

Jak už bylo řečeno Stellar a Wirex se spojily, aby vytvořily nové stablecoiny, které by mohli jejich uživatelům usnadnit mezinárodní, ale i lokální platby. Jedním z důvodů je podle jejího spoluzakladatele Pavla Matveeva nedostatečná funkčnost stablecoinů založených na USD. Ty jsou velmi dobrým prostředkem pro obchodování na kryptoburzách, ale je problém je používat pro přeshraniční platby. Z čehož vyplývá, že nejsou škálovité a nepodporují místní měny.

Wirex poukazuje na to, že v současné době je většina firem stabilně vázána na americký dolar, a konstatuje, že společnost doufá, že větší rozmanitost umožní „rychlé a mezinárodní zasílání peněz bez potřeby místních poskytovatelů likvidity“. Tím by mohl jejich projekt uspokojit ambice firmy ve změnu kryptoměnového průmyslu a možná i celého světa.

XLM je již dostupné na Wirex

Tweet Wirexu o spuštění XLM (zdroj: Twitter)
Tweet Wirexu o spuštění XLM (zdroj: Twitter)

Jako první přidal Steller na seznam kryptoměn u Wirex svoji vlastní kryptoměnu XLM. Hned poté by měly následovat i další stablecoiny, které budou založené na několika různých měnách, mezi ně patří Dolar, Libra, Euro nebo Hongkongský dolar. Podle prohlášení budou vydané stablecoiny akceptované kartami Visa u více než 2 milionů maloobchodníků a 5000 firemních zákazníků ve 130 zemích světa. Celý průběh tedy potvrzuje slova zakladatelů Wirex, kteří chtějí takto rozvinou funkce a služby, které běžné banky nezvládnou a usnadnit tak integraci rozvíjející se tokenové ekonomiky.

Wirex je mimo jiné i skvělá softwarová kryptoměnová peněženka, která určitě stojí za vyzkoušení. Pokud se rozhodnete peněženku vyzkoušet, určitě vám v procesu registrace pomůže náš – Návod: Založení peněženky Wirex krok za krokem. Pokud stále “skladujete” nakoupené kryptoměny na burze, nebo směnárně, určitě doporučujeme si je převést do bezpečnějšího uložiště. Bezpečnost kryptoměn je důležitá.

Co si myslíte o spolupráci Wirexu a Stelleru? Podělte se s námi o svůj názor v komentářích.

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

Milovnice a nadšenkyně do financí, investování a kryptoměn. O finančních, ale i technologicky laděných tématech píše již od roku 2016. Kromě akciových trhů s nadšením sleduje nejnovější trendy v oblasti startupů, ale i velkých hráčů v široké škále odvětví od e-commerce a AI až po elektromobilitu nejen ve světě, ale i v našem malém českém rybníčku.

Nikola se však věnuje i tématům spojených s bankovnictvím, pojišťovnictvím či půjčkami, jejichž recenzování věnuje podstatnou část svého času. Ve všech případech jí však záleží na tom, aby si její texty našly cestu nejen ke zkušeným čtenářům a investorům, ale i úplným nováčkům ve světě financí.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.