Finex.cz logo
Hamburger menu Close menu
Finex » Kryptoměny » Kryptoměnové peněženky » Spolupráce Wirexu se Stellarem přinese spuštění 26 nových stablecoinů

Spolupráce Wirexu se Stellarem přinese spuštění 26 nových stablecoinů

Spolupráce Wirexu se Stellarem přinese spuštění 26 nových stablecoinů

Stablecoiny se ve světě kryptoměn stávají čím dál tím víc populární, a to především kvůli jejich schopnosti spojit se s jakoukoli měnou nebo aktivem. Proto se k jejich použití odvážil i britský startup Wirex ve spojení s blockchainem Stellar, s kterým se chystají vydat hned 26 stablecoinů. Celou událost firma oznámila 24. dubna na svých webových stránkách. Na jakých měnách budou založené? A co můžeme očekávat do budoucna?

Stablecoins založené na USD nestačí

Jak už bylo řečeno Stellar a Wirex se spojily, aby vytvořily nové stablecoiny, které by mohli jejich uživatelům usnadnit mezinárodní, ale i lokální platby. Jedním z důvodů je podle jejího spoluzakladatele Pavla Matveeva nedostatečná funkčnost stablecoinů založených na USD. Ty jsou velmi dobrým prostředkem pro obchodování na kryptoburzách, ale je problém je používat pro přeshraniční platby. Z čehož vyplývá, že nejsou škálovité a nepodporují místní měny.

Wirex poukazuje na to, že v současné době je většina firem stabilně vázána na americký dolar, a konstatuje, že společnost doufá, že větší rozmanitost umožní „rychlé a mezinárodní zasílání peněz bez potřeby místních poskytovatelů likvidity“. Tím by mohl jejich projekt uspokojit ambice firmy ve změnu kryptoměnového průmyslu a možná i celého světa.

XLM je již dostupné na Wirex

Tweet Wirexu o spuštění XLM (zdroj: Twitter)

Tweet Wirexu o spuštění XLM (zdroj: Twitter)

Jako první přidal Steller na seznam kryptoměn u Wirex svoji vlastní kryptoměnu XLM. Hned poté by měly následovat i další stablecoiny, které budou založené na několika různých měnách, mezi ně patří Dolar, Libra, Euro nebo Hongkongský dolar. Podle prohlášení budou vydané stablecoiny akceptované kartami Visa u více než 2 milionů maloobchodníků a 5000 firemních zákazníků ve 130 zemích světa. Celý průběh tedy potvrzuje slova zakladatelů Wirex, kteří chtějí takto rozvinou funkce a služby, které běžné banky nezvládnou a usnadnit tak integraci rozvíjející se tokenové ekonomiky.

Wirex je mimo jiné i skvělá softwarová kryptoměnová peněženka, která určitě stojí za vyzkoušení. Pokud se rozhodnete peněženku vyzkoušet, určitě vám v procesu registrace pomůže náš – Návod: Založení peněženky Wirex krok za krokem. Pokud stále “skladujete” nakoupené kryptoměny na burze, nebo směnárně, určitě doporučujeme si je převést do bezpečnějšího uložiště. Bezpečnost kryptoměn je důležitá.

Co si myslíte o spolupráci Wirexu a Stelleru? Podělte se s námi o svůj názor v komentářích.

Ohodnoťte tento článek

Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast Plc ---
N/A
Moneta ---
N/A
Alphabet (Google) ---
N/A

Investovali jsme 100 000 Kč do kryptoměn

Nahrávaný obrázek
Přečtěte si: Jak se naší investici daří?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo