Finex.cz logo
Menu
Finex » Kryptoměny » Spolupráce Winding Tree a American Airlines, aneb jak pomáhá blockchain komerčnímu letectví?

Spolupráce Winding Tree a American Airlines, aneb jak pomáhá blockchain komerčnímu letectví?

Spolupráce Winding Tree a American Airlines, aneb jak pomáhá blockchain komerčnímu letectví?
Zdroj: alpora.com

Blockchain má velký potenciál v cestovním ruchu a již se využívá ke zlepšení zážitků z cestování. Snadno přístupné a levné decentralizované obchodní modely z něj mohou udělat atraktivní alternativu k tradičním systémům, přičemž jednou z klíčových výhod je odstranění prostředníků. Příkladem může být nynější nová spolupráce mezi American Airlines a Winding Tree.

Obsah dnešního článku

1.O společnosti Winding Tree2.Obrovský potenciál blockchainu3.Průzkum jako důkaz iniciativy4.Neúspěšné projekty5.Adopce na letišti

O společnosti Winding Tree

Jedná se o platformu pro distribuci "cestování" založenou na blockchainu. Díky této spolupráci budou mít v Americe největší zájemci o firemní lety přístup na tržiště Winding Tree, kde si mohou přímo rezervovat lety a získat jedinečně přizpůsobené a nákladově efektivní možnosti cestování. Alespoň to tvrdí společnosti.

"Winding Tree zákazníkům poskytne bezproblémový přístup a snadnou cestu k získání ubytování na cestách," řekl výkonný ředitel pro oblast digitalizace a distribuce.

Další spolupráce

Kromě American Airlines si tržiště již zajistilo partnerství s Air Canada, jedním z největších dopravců v Severní Americe. Před dvěma lety získala platforma také Hahn Air, další leteckou firmu. Ta díky ní spustila firma projekt na vydávání letenek založený na blockchainu, přičemž už jich také tímto způsobem mnoho prodala. Další dohody se uskutečnily s řadou známých leteckých společností, včetně Air France-KLM, Lufthansa a s jejich dceřinými společnostmi.

Odstranění provizí třetím stranám

Winding Tree také našla způsob, jak obejít provize účtované hotelovými službami. Tým říká, že vytvořil specializovanou blockchainovou platformu, která lidem umožňuje provádět transakce, aniž by jim byly účtovány poplatky třetích stran. Ačkoliv některé transakční náklady zůstávají, nejsou absolutně srovnatelné s těmi v dnešních službách, jako je Expedia, Booking.com a Airbnb, kde se poplatky agentur mohou pohybovat od 10 % do 30 %.

Obrovský potenciál blockchainu

Blockchain lze využít pro širokou škálu účelů. V oblasti cestovatelského letectví se dá použít od fáze identifikace cestujících až po prodej letenek, sledování zavazadel a správu věrnostních programů.

Mimořádná úspora času

Například S7 Airlines, jeden z největších ruských leteckých dopravců, také vydává a prodává letenky prostřednictvím této technologie. Přesněji řečeno, používá blockchain založený na protokolu Ethereum. Platforma je nyní aktivně využívána a podle údajů odhalených S7 v roce 2019 přesahuje měsíční objem transakcí zpracovaných prostřednictvím blockchainu 1 milion dolarů.

S7 Airlines se stala první leteckou společností, která nasadila tuto infrastrukturu k provádění plateb od začátku do konce, čili od rezervačního systému letenek až po platební systém banky. V tiskové zprávě S7 poznamenala, že zavedení platformy umožnilo zvýšit rychlost transakcí a snížit papírový workflow a zároveň zaručit bezpečnost operací.

Technologie blockchain vedla ke snížení transakčních nákladů až o 20 % u spotřebitelských rezervací vstupenek," uvedla redaktorka cestovatelského časopisu pro cointelegraph.

Reklamace zpožděných letů

Francouzská pojišťovna AXA začala používat blockchain již v roce 2017 k automatizaci procesu vyplácení kompenzací pro cestující, jejichž lety jsou zpožděny. Pokud je zaznamenáno zpoždění delší než dvě hodiny, je náhrada poskytnuta automaticky, odpadá nutnost podávat reklamaci a zkracuje se doba zpracování žádosti.

Odměny

Firmy mohou přesunout své věrnostní programy na technologii typickou pro kryptoměny za účelem snížení nákladů. Některé americké společnosti utrácejí za taková řešení až 35 miliard dolarů ročně a zavedení bonusů založených na kryptoměnách, které se rozdělují automaticky, by mohlo znamenat značné ušetření peněz.

Příkladem tohoto schématu v reálném světě je věrnostní program, jež nabízí společnost Singapore Airlines. Ta umožňuje svým klientům utrácet své "uletěné" míle v obchodech. Společnost se stala prvním operátorem na světě, který spustil digitální věrnostní peněženku s názvem KrisPay založenou právě na této technologii.

Digitální identita cestovatele

Hodiny strávené čekáním na letišti a celním odbavením mohou značně znepříjemnit každou cestu. Společnost Accenture však přišla s digitálním pasem pro cestovatele. Kanada a Nizozemsko byly prvními zeměmi, které souhlasily s používáním tohoto systému na svých letištích, přičemž dohody o spolupráci byly uzavřeny mimo jiné s Air France-KLM a Air Canada.

Vychytávka spočívá zejména v tom, že blockchainový identifikační systém vyvinutý společností Accenture umožní cestujícím informovat celní a hraniční kontrolu o své trase a biometrických charakteristikách předem – to může zkrátit čekání někdy až o hodiny. Zkušenosti globálních společností s používáním blockchainu ukázaly, že tato technologie má velký potenciál pro zjednodušení výměny dat mezi účastníky.

Průzkum jako důkaz iniciativy

Průzkum poradenské společnosti Accenture v roce 2018 ukázal, že 86 % společností v oblasti letectví a obrany plánuje implementaci blockchain technologie během příštích tří let.

Další zpráva zveřejněná společností SITA zase říká, že 59 % leteckých společností zavádí pilotní nebo výzkumné projekty s cílem integrovat technologii do svých interních procesů do roku 2021. Spolu s leteckými společnostmi pokračují i ​​letiště ve svých experimentech. Až 34 % z nich plánuje do roku 2021 dokončit výzkum a vývoj v této oblasti.

Neúspěšné projekty

I když to tak nemusí vypadat, ne všechny projekty dojdou pokaždé do zdárného konce. Příkladem může být startup Beenest, který slíbil, že během úvodní nabídky coinů vybuduje decentralizovanou síť hostitelů a hostů bez prostředníků. Projekt byl následně opuštěn.

Decentralizovaná platforma FlightChain naopak zase zaznamenala více než 2 miliony letů, ale ukázala se jako obtížnější na používání než datové služby založené na cloudu.

Adopce na letišti

Mezinárodní letiště ve Venezuele, Simon Bolivar v hlavním městě Caracas, je připraveno poskytnout alternativní platební metodu pomocí kryptoměn. Reaguje tak na rostoucí popularitu digitálních aktiv. Momentálně pracuje na integraci krypto plateb v souladu s místními zákony. Letiště plánuje přijmout mnoho kryptoměn, včetně bitcoinudash a venezuelské digitální měny vázané na ropu – Petro.

Vstupte do světa kryptoměn!

Již kryptoměny máte? Držte je v bezpečí hardware peněženky Trezor!

Favorit redakce
Trezor logo

Trezor

★ 95 %

  • Jedna z nejbezpečnějších kryptoměnových peněženek
  • Vytvořena českou firmou
  • Pro začátečníky může působit složitě
  • Je dražší než ostatní peněženky

Aktuálně 3 největší kryptoměny

Graf posl. 7 dní
Graf Bitcoin
Změna za 24h
0%
Cena
$48 419
Graf posl. 7 dní
Graf Ethereum
Změna za 24h
0%
Cena
$4 054
Graf posl. 7 dní
Graf Binance Coin
Změna za 24h
0%
Cena
$558,4
Aktualizováno 6.12.2021 15:50

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi

Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Gazprom ---
N/A

Investovali jsme 100 000 Kč do kryptoměn

Přečtěte si: Jak se naší investici daří?
Přečtěte si: Jak se naší investici daří?

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo