Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Šance na schválení Ethereum ETF se zmenšují. Lidé přestávají věřit

23. května vyprší lhůta na rozhodnutí SEC o spotovém burzovně obchodovatelném fondu na Ethereum. Nedávný optimismus se vytrácí. Jaká je šance na schválení?

Šance na schválení Ethereum ETF se zmenšují. Lidé přestávají věřit
Zdroj: unsplash.com

S blížícím se termínem prvního rozhodnutí o spotovém fondu obchodovaném na burze (ETF) na Ethereum (ETH) analytici v odvětví výrazně snížili svá očekávání.

Analytici agentury Bloomberg, kteří dříve odhadovali 60-70% šanci na schválení do konce května, nyní tuto pravděpodobnost snížili na 35 %.

Absence nových zpráv

Zmírněná očekávání vyplývají z nedostatečné aktivity americké Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) po nedávných diskusích mezi společnostmi Coinbase, Grayscale a regulačním orgánem ohledně přeměny fondu Grayscale Ethereum Trust na spotové ETF.

Zatím jsme se nedočkali žádných komentářů a připomínek ze strany zástupců SEC, což kontrastuje s výraznou interakcí mezi SEC a emitenty ETF v období před schválením spotových ETF na Bitcoin (BTC).

Eric Balchunas, senior ETF analytik agentury Bloomberg, vyjádřil klesající optimismus a poznamenal, že šance na schválení ETF Ethereum jsou opačné než v případě Bitcoinu.

James Seyffart, rovněž z Bloombergu, s ním souhlasí a zdůraznil výrazný rozdíl v regulační atmosféře ve srovnání s obdobím, které předcházelo schválení Bitcoin ETF.

Víru zřejmě ztrácí i širší veřejnost, jak je vidět z poklesu sázek na Polymarketu, kde pravděpodobnost v souladu s názory odborníků klesla z dřívějších 60 % na aktuálních 31 %. V noci na pondělí si dokonce sáhla až na 24 %.

Zdroj: polymarket.com
ETH ETF Polymarket 2024-03-12
Pokles očekávání schválení ETF na Ethereum do konce května na Polymarketu

Ne všichni jsou tak skeptičtí

I přes současnou skepsi analytici možnost schválení ETF v letošním roce nevylučují.

Velké investiční banky jako JPMorgan a TD Cowen sice vidí šance na schválení v květnu jako nepravděpodobné, na druhou stranu třeba Standard Chartered už nejednou vyjádřila své přesvědčení, že SEC v květnu ETF na ethery schválí. Tento názor je však spíše ojedinělý.

Cena Etherea se přesto pohybuje kolem 4 000 USD za minci, kam se vyhoupla v pondělí ráno a kde před tím nebyla přes 26 měsíců. Tržní kapitalizace druhé největší kryptoměny přesahuje 480 miliard USD a zaujímá tak 18% dominanci na trhu.

Mějte přehled o tom, co se děje ve světě kryptoměn!

Přihlaste se k odběru našeho kryptoměnového newsletteru a už vám nic neuteče. Newsletter vám budeme posílat pokaždé, když budeme mít k situaci na krypto trhu co říct.

Díky nám budete mít přehled, co se stalo a co můžete do budoucna očekávat.

Je to úplně zadarmo a kdykoliv se můžete odhlásit. Mějte všechny důležité informace ve své emailové schránce. Pomůžeme vám dělat chytrá finanční rozhodnutí. Stačí se přihlásit k odběru vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.