Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Růst o více než 900 %! Je tato růstová akcie vhodnou koupí před rozdělením akcií 50:1?

Akcie společnosti Chipotle Mexican Grill rostou a na obzoru jsou potenciálně další zisky. Navíc po oznámeném splitu budou akcie o poznání dostupnější.

Publikováno
Růst o více než 900 %! Je tato růstová akcie vhodnou koupí před rozdělením akcií 50:1?
Zdroj: depositphotos.com

Akciový trh odstartoval rok 2024 skvěle, o čemž svědčí impozantní 11% růst indexu S&P 500. Nadšení investorů se týká více sektorů a jedním z nich jsou i restaurace.

Chipotle Mexican Grill je řetězec restaurací a jeho akcie tvoří významný podíl hedgeového fondu Billa Ackmana, generálního ředitele Pershing Square Capital Management.

Akcii se natolik daří, že představenstvo společnosti v březnu schválilo rozdělení akcií v poměru 50:1, aby byly cenově dostupnější pro drobné investory.

Split bude schválen akcionáři na výročním zasedání společnosti 6. června. Prozkoumejme důsledky tohoto rozdělení akcií a zhodnoťme, zda je nyní vhodná doba pro investici do Chipotle.

Split akcií Chipotle

Rozdělení akcií je často špatně chápáno. Navzdory běžnému omylu rozdělení akcií neznamená, že mají akcie menší hodnotu z hlediska tržní kapitalizace. Místo toho zvyšuje počet akcií v oběhu a zároveň úměrně snižuje cenu akcií.

V případě společnosti Chipotle to znamená, že současní akcionáři obdrží 50 akcií za každou jednu akcii, kterou vlastní, čímž se cena akcií efektivně sníží stejným násobkem.

Tržní kapitalizace zůstane nezměněna, ale díky nižší ceně akcií se tyto cenné papíry mohou zdát dostupnější, což může přilákat širší okruh investorů. Vedení společnosti uvedlo, že cílem rozdělení je zpřístupnit akcie zaměstnancům a širšímu okruhu drobných investorů.

Rozhodnutí Chipotle rozdělit své akcie přichází v návaznosti na pozoruhodný obrat. V roce 2018 se společnost potýkala s provozními problémy a jmenovala Briana Niccola generálním ředitelem, aby stál v čele ozdravení.

Od Niccolova nástupu do čela společnosti v březnu 2018 akcie Chipotle vzrostly o 926 % a v současné době se obchodují za přibližně 3 200 dolarů.

Aktuální vývoj cen akcií Chipotle

Načítání
Načítání
Kupte si akcie CMG Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Úspěch řetězce je dán i inovacemi

Jedním z klíčových faktorů úspěchu Chipotle jsou její významné investice do digitálních operací.

V dnešním technologicky vyspělém světě dávají spotřebitelé stále více přednost digitálním platformám pro širokou škálu produktů a služeb a v prvním čtvrtletí tvořil digitální prodej více než třetinu tržeb společnosti.

Na konci čtvrtletí se Chipotle chlubil téměř 40 miliony členů, kteří mohou získat odměny prostřednictvím své aplikace.

V prostředí vysoké inflace, kdy i potraviny k domácí spotřebě jsou pro lidi drahé, by se mohlo zdát, že se restauracím dařit nebude. Přesto Chipotle vzrostla hrubá zisková marže o téměř 17 % oproti období před pandemií covid-19.

Ve čtvrtletí končícím 31. března by vzrostly tržby ve stejném množství prodejen meziročně o 7 %, čímž výrazně předstihly třeba McDonald’s, která za stejné období vykázala 2% nárůst srovnatelných tržeb.

Aktuální vývoj cen akcií McDonald’s

Načítání
Načítání
Kupte si akcie McDonald's Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Jednou z potenciálních nevýhod akcií Chipotle je jejich ocenění. S poměrem ceny k zisku (P/E) ve výši 68 jsou akcie nepopiratelně drahé.

Schopnost společnosti Chipotle růst v nestabilní ekonomice spolu s jejími inovativními digitálními iniciativami naznačuje, že ji čekají ještě lepší časy.

Navzdory vysoké ceně může být nyní vhodná doba pro investici do Chipotle před rozdělením akcií. Silné základy společnosti, strategická vize a prokazatelný růst z ní činí zajímavou volbu pro dlouhodobé investory.

Uvažujete o investování do akcií? Zvážit můžete některého z námi recenzovaných brokerů:

Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
0
1

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.