Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Rusko chce spustit vlastní krypto burzu! Pro koho bude určena?

Nová ruská kryptoměnová burza bude dostupná jen pro ty nejbohatší. Co tím Rusko sleduje a jaká jsou kritéria?

Rusko chce spustit vlastní krypto burzu! Pro koho bude určena?
Zdroj: depositphotos.com

Ruská centrální banka a ministerstvo financí oznámily plány na spuštění kryptoměnové burzy pro vybranou skupinu investorů v rámci tříletého experimentálního režimu.

Cílem je vytvořit regulovanější a transparentnější rámec pro digitální měny. Navrhovaná burza se zaměřuje na superkvalifikované investory, což je termín zavedený ruským ministerstvem financí a centrální bankou.

 

Krypto newsletter

Co se aktuálně děje na krypto trzích? Do jakých projektů může být zajímavé investovat a na co se připravit? Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a už vám nic důležitého neuteče. 

 

Přihlášením vyjadřujete souhlas s našimi zásadami zpracování osobních údajů.

 

Děkujeme za Váš zájem.

Váš email byl přidán do naší databáze ✅


(Odhlásit se můžete kdykoli kliknutím na odkaz, který naleznet v patičce všech našich emailů.)


Tito investoři musí mít majetek přesahující 100 milionů rublů (1,2 milionu dolarů) nebo roční příjem alespoň 50 milionů rublů (602 000 dolarů).

Ministr financí Anton Siluanov uvedl, že platforma bude fungovat v experimentálním právním režimu.

Omezením účasti na finančně kvalifikované investory chce Rusko zmírnit rizika spojená s neregulovaným obchodováním s kryptoměnami.

Diskuse o kritériích pro investory

O kritériích pro superkvalifikované investory se stále diskutuje.

Osman Kabalojev, zástupce ředitele odboru finanční politiky ministerstva financí, zmínil, že tyto parametry ještě nejsou finalizovány.

Tato iniciativa je součástí širšího úsilí o integraci digitálních měn do ruského finančního prostředí, včetně diskusí o ruském stablecoinu a vládou podporovaném kryptoměnovém fondu.

Tyto snahy následují po sankcích, které postihly ruské krypto burzy, jako je Garantex.

Postoj ke kryptoměnám v Rusku

V rámci svého prvního kryptoměnového zákona Rusko v roce 2021 zakázalo používání kryptoměn, jako je Bitcoin k transakcím.

Tento přísný postoj se změnil v loňském roce, kdy tamní centrální banka podpořila legislativu umožňující podnikům používat kryptoměny pro mezinárodní obchod za účelem obcházení západních sankcí.

A ruské korporace toho hojně využívají, hlavně při obchodování s ropou. V transakcích nejvíce figuruje BitcoinEthereum a stablecoiny, jako je Tether.

Kupec ropy z Číny typicky zaplatí prostředníkovi na zahraniční účet, ten prostředky převede na kryptoměny, které jsou opět převedeny na jiný účet a finálně zaslány do Ruska.

Podle Mezinárodní agentury pro energii měl ruský obchod s ropou v loňském roce hodnotu 192 miliard dolarů.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Šéfredaktor kryptoměnové redakce, který se na kryptoměnových a tradičních trzích pohybuje přes pět let.

Svou vášeň pro investice našel během studií na Vysoké škole ekonomické v Praze, kde se od získání teoretických poznatků přesunul k jejich aplikaci. Veřejnost se také snaží edukovat v oblasti finanční gramotnosti prostřednictvím studentského spolku Klub investorů, kde dříve zastával pozici prezidenta a nyní působí jako člen dozorčí rady, odkud dohlíží na chod celé organizace.

Klíčem k úspěchu investora je podle něj skloubení znalostí z oblasti tradičních trhů a makroekonomie, které mají výrazný dopad na kryptoměnový sektor. Nebrání se využití aktivního ani pasivního přístupu k investicím.

„Složené úročení je osmým divem světa. Kdo mu rozumí, vydělává; kdo ne, zaplatí.” – Albert Einstein

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat