Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Bezplatné obchodování akcií: Revolut spouští novu službu ve své mobilní aplikaci

Publikováno
Bezplatné obchodování akcií: Revolut spouští novu službu ve své mobilní aplikaci

Britský fintech Revolut spustil bezplatné obchodování s akciemi na své mobilní aplikaci. V současné době je možné obchodovat s cennými papíry přibližně od 300 společností. Služba je prozatím omezená na vybrané uživatele. Jaké akcie je možné obchodovat? A kdo má k službě přístup?

Obchodování je dostupné jen pro majitele karet Metal

Jak už bylo řečeno, nová služba je dostupná jen vybraným uživatelům. Těmi jsou právě majitelé karet Metal, která svého vlastníka stojí měsíčně 300 Kč a zároveň představuje nejvýkonnější variantu Revolutu. U této varianty je možné provádět měsíčně zdarma 100 obchodů. Další obchody nad limit jsou poté pod poplatkem v hodnotě 1 libry, tedy momentálně cca 28 Kč.

I když se mluví o bezplatném obchodování akcií, není tomu úplně tak. Společnost si totiž účtuje ročně 0,01 % z výnosů.

Prozatím jsou dostupné jen akcie Nasdaq a NYSE

V současné době je v aplikaci možné investovat do akcií od přibližně 300 společností, které jsou dostupné na burzách Nasdaq a NYSE. Revolut k obchodování využívá platformu amerického fintechu Robinhood, přičemž kurzy akcií jsou aktualizovány v reálném čase stejně jako to je u Revolut v případě kryptoměn.

Pokud si i tak říkáte, že obchodování s akciemi není nic pro vás, a že nemáte statisíce, které byste mohli postrádat, u Revolutu tomu tak v žádném případě není. V aplikaci můžete do akcií investovat klidně i 1 dolar.

Společnost chce navíc možnosti investování dále rozvíjet. V budoucnu má v plánu rozšířit nabídku i o britský a evropský trh s cennými papíry, které jsou obchodovatelné na burze ETF. Pokud bude i tento krok úspěšný je společnost připravena rozšířit se i do dalších zemí.

Naše recenze služby Revolut

Zkontrolujte platné obchodní podmínky

Kdy se služby dočkají i ostatní

Každého určitě zajímá, kdy se služba otevře i ostatním uživatelům Revolutu. Pro obě varianty Standard a Premium by mělo být obchodování přístupné během několika následujících týdnů. Stejně jako u varianty Metal se při překročení limitu obchodů platí poplatek v hodnotě jedné libry a nic se nemění ani u ročního poplatku.

Jediný zásadní rozdíl je u limitu počtu obchodů za měsíc. U varianty Standard je možné provést 3 obchody a u varianty Premium 8 obchodů za měsíc.

Uvítali jste novinku u Revolutu, nebo to není váš šálek kávy? Podělte se o svůj názor v komentářích.

Líbil se vám tento článek?
10
0

Autor

Milovnice a nadšenkyně do financí, investování a kryptoměn. O finančních, ale i technologicky laděných tématech píše již od roku 2016. Kromě akciových trhů s nadšením sleduje nejnovější trendy v oblasti startupů, ale i velkých hráčů v široké škále odvětví od e-commerce a AI až po elektromobilitu nejen ve světě, ale i v našem malém českém rybníčku.

Nikola se však věnuje i tématům spojených s bankovnictvím, pojišťovnictvím či půjčkami, jejichž recenzování věnuje podstatnou část svého času. Ve všech případech jí však záleží na tom, aby si její texty našly cestu nejen ke zkušeným čtenářům a investorům, ale i úplným nováčkům ve světě financí.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.