Finex.cz logo
Menu
Finex » Kryptoměny » Revolut pracuje na vlastní kryptoměně – Co můžeme očekávat?

Revolut pracuje na vlastní kryptoměně - Co můžeme očekávat?

Revolut pracuje na vlastní kryptoměně - Co můžeme očekávat?
Zdroj: worldstockmarket.com

Fintech gigant Revolut je podle posledních zpráv připraven představit veřejnosti svou vlastní kryptoměnu. Ta by měla mít podobné využití jako např. WXT token v burze a směnárně Wirex, token NEXO od stejnojmenného protokolu na půjčky kryptoměn nebo BNB burzy Binance.

Více informací o funkcích a využití kryptoměny bohužel Revolut nesdělil. Podle jednoho ze zdrojů serveru Coindesk by měl Revolut směřovat k utility tokenu burzy – to nahrává v největší míře právě podobné funkci, jakou má např. BNB v burze Binance (platby poplatků v BNB). To vyvrací očekávání stablecoinu, což by na první pohled mělo pro "digitální banku" větší smysl.

"Součástí budou i incentivní programy pro pasivní příjem z kryptoměn z transakcí, podobně jako u programů společností Wirex a NEXO.", uvedl druhý zdroj pro server Coindesk.

Z technické stránky by měl být Revolut již připraven. Vzhledem k novým možnostem, které kryptoměna přinese, je však požadováno schválení od finančních autorit ve Velké Británii (FCA), na kterých Revolut momentálně pracuje. Dle dostupných informací by se Revolut po spuštění tokenu měl nejdříve soustředit na Evropský trh a následně na jiné oblasti kromě USA kvůli legislativním požadavkům.

Revolut je společnost sídlící v Londýně a už od roku 2015 se specializuje na služby převodu a směny peněz čistě přes vlastní mobilní aplikaci. Věříme, že spoustu z vás Revolut moc dobře zná a alespoň jednou jste jej vyzkoušeli. Společně s tvrdou konkurencí jako PayPal nebo Robinhood se řadí na přední příčky v žebříčku společností zaměřujících se na digitální převody financí.

Na trhu s kryptoměnami se Revolut pohybuje několik posledních let. Momentálně nabízí možnost nákupu 53 kryptoměn, posledních 11 (např. Cardano, UniSwap token, Bancor…) přidala letos v srpnu.

Vlastní kryptoměna rozhodně poskytne řadu nových funkcí a pro Revolut to bude znamenat velmi velkou výhodu oproti konkurenci. V blízké době bychom se měli dočkat oficiálního vyjádření včetně jasných informací o vlastnostech kryptoměny.

Vstupte do světa kryptoměn!

Již kryptoměny máte? Držte je v bezpečí hardware peněženky Trezor!

Favorit redakce
Trezor logo

Trezor

★ 95 %

  • Jedna z nejbezpečnějších kryptoměnových peněženek
  • Vytvořena českou firmou
  • Pro začátečníky může působit složitě
  • Je dražší než ostatní peněženky

Aktuálně 3 největší kryptoměny

Graf posl. 7 dní
Graf Bitcoin
Změna za 24h
-2%
Cena
$20 756
Graf posl. 7 dní
Graf Ethereum
Změna za 24h
-2,9%
Cena
$1 185
Graf posl. 7 dní
Graf BNB
Změna za 24h
-1,3%
Cena
$234,6

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo