Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Retailoví investoři vyhlíží Bitcoin za 20 000 USD, ukazuje průzkum Deutsche Bank

Bude Bitcoin po schválení ETF nadále klesat? Průzkum ukazuje pochybnosti o budoucnosti Bitcoinu, více než třetina z respondentů předpovídá pokles pod 20 000 USD.

Publikováno
Retailoví investoři vyhlíží Bitcoin za 20 000 USD, ukazuje průzkum Deutsche Bank
Zdroj: depositphotos.com

Budoucnost Bitcoinu (BTC) se stala velkým tématem když největší kryptoměna zažila pokles po schválení a následném zalistování spotových fondů obchodovaných na burze (ETFs) ve Spojených státech.

Nedávný průzkum Deutsche Bank, který zahrnoval 2 000 respondentů ze Spojených států, Velké Británie a Evropy vykresluje pesimistický obrázek. Z průzkumu vyplývá, že více než třetina účastníků předpovídá do konce roku propad hodnoty Bitcoinu pod hranici 20 000 USD.

Očekávalo se, že schválení spotových ETF na Bitcoin v USA přiláká mainstreamové investory a s nimi přijde na trh nový kapitál. Příliv peněz skrze ETFs však cenu Bitcoinu zatím pozitivně neovlivnil.

V grafu níže je dobře vidět, jak očekávání schválení bitcoinového ETF hnalo cenu nahoru i následný pád po samotném startu fondů 11. ledna 2024.

Lidé kryptoměnám stále nerozumí a nevěří

Kromě cenových předpovědí výsledky průzkumu naznačují pochybnosti o životnosti Bitcoinu. Zatímco 39 % respondentů věří v jeho další existenci, o něco více, 42 %, předpokládá jeho zánik.

Autor průzkumu poznamenává, že tyto nálady jsou umocněny nedávnými událostmi v kryptosvětě, mezi něž zahrnuje krach burzy FTX v roce 2022, pokračující regulatorní zásahy ze strany americké Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) nebo kolaps ekosystému Terra.

Průzkum navíc poukazuje na širší obavy z možného totálního kolapsu hlavní kryptoměny. Více než polovina respondentů totiž očekává zhroucení během příštích dvou let.

Průzkum Deutsche Bank také ukazuje na mezeru ve znalostech obyčejných lidí. Dvě třetiny respondentů totiž přiznávají, že kryptoměnám rozumí jen málo nebo vůbec.

Líbil se vám tento článek?
4
12

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.