Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Reddit se připravuje na vstup na burzu, odhadovaná hodnota je 5 miliard dolarů!

Reddit připravuje první veřejnou nabídku akcií. Bude to první burzovní debut technologické akcie v letošním čtvrtletí. Oživí to skomírající trh IPO?

Reddit se připravuje na vstup na burzu, odhadovaná hodnota je 5 miliard dolarů!
Zdroj: depositphotos.com

Reddit, populární platforma ze světa sociálních médií, je na pokraji významného finančního milníku. Připravuje se totiž na očekávanou první veřejnou nabídku akcií (IPO) ve Spojených státech.

Společnost je známá svými živými komunitami a obsahem vytvářeným uživateli a očekává se, že brzy svou žádost o vstup na burzu zveřejní. Předpokládaná hodnota firmy je nejméně 5 miliard dolarů.

Plány na vstup na burzu

Poté, co Reddit v prosinci 2021 důvěrně podal žádost u americké Komise pro cenné papíry (SEC), se již nějakou dobu pracuje na jeho plánech na vstup na burzu.

Původně byly odloženy kvůli absenci ziskovosti, ale nedávné finanční výsledky a strategické plánování společnosti pro její nadcházející IPO připravily půdu.

Rozhodujícím faktorem na cestě k IPO byla schopnost platformy využít zapojení uživatelů a převést je do životaschopného modelu příjmů.

Reklamní model, prémiové členství a další monetizační strategie Redditu začaly přinášet ovoce, o čemž svědčí růst příjmů.

Zprávy z 18. ledna naznačovaly, že Reddit cílí na březnový termín vstupu na burzu, s tím, že po veřejném podání žádosti koncem února hodlá začátkem března zahájit roadshow pro investory.

Co možná o Redditu nevíte

Příběh Redditu se začal psát v roce 2005. Od té doby se stal jednou z nejvlivnějších platforem sociálních médií – v říjnu loňského roku se mohl pyšnit více než 70 miliony aktivních návštěvníků denně.

Jedinečná struktura firmy, která uživatelům umožňuje vytvářet a moderovat vlastní “subreddity”, podpořila vznik rozmanitých komunit, od zpravodajství a politiky až po specializované koníčky a podpůrné skupiny.

Poznámka

Společnost vykázala výrazný nárůst příjmů, když pro rok 2023 uvádí více než 800 milionů dolarů, což oproti 666 milionům dolarů zaznamenaným v roce 2022 představuje 20% nárůst

Reddit dosáhl ve čtvrtém čtvrtletí ziskovosti, což je významný milník pro společnost, která má tradičně problémy zisk generovat.

Je však důležité poznamenat, že upravený zisk před úroky, zdaněním, odpisy a amortizací (EBITDA) ukazoval ztrátu ve výši přibližně 69 milionů USD, což naznačuje, že zachování ziskovosti může stále představovat problém.

Proces IPO

Proces IPO zprostředkovává konsorcium 16 bank, v jehož čele stojí obří banky Morgan Stanley a Goldman Sachs. Zapojeny jsou i další významné finanční instituce, jako například JPMorgan Chase, Bank of America a Citigroup, což podtrhuje prestižní charakter IPO firmy.

Načasování IPO společnosti Reddit je obzvláště pozoruhodné, neboť se jedná o jednu z prvních velkých technologických IPO v tomto čtvrtletí. Současně by se mohlo jednat o první vlaštovku pro trh IPO, na němž v posledních letech nové vstupy chybí.

Pozorovatelé trhu s napětím očekávají, zda IPO společnosti Reddit bude signálem širšího oživení trhu a vzbudí důvěru investorů a společností, které zvažují veřejnou nabídku akcií.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.