Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Projekt Libra: Facebook se stále více zajímá o blockchain

Publikováno
Projekt Libra: Facebook se stále více zajímá o blockchain

O tom, že Facebook již brzy vydá svůj vlastní stablecoin, není pochyb. Otázkou však je: kdy a co po něm bude následovat. Podle zprávy agentury Reuters, kterou zveřejnili 17. května udělal Facebook zásadní krok ve svém Projektu Libra, a to tím že ve Švýcarsku registroval novou společnost Libra Network. Co se za ní skrývá?

Tajnosti a zase tajnosti

Poprvé, co jsme se dozvěděli, že Facebook má zájem o kryptografii, bylo 4. ledna 2018, kdy generální ředitel Mark Zuckerberg v příspěvku na své stránce na Facebooku uvedl, že jednou z jeho osobních misí pro rok 2018 je dozvědět se více o tomto tématu.

I když se Facebook i do teď snaží vše tajit, již v květnu 2018 vyšli na povrch první zprávy o tom, že se blockchainem doopravdy zabývá. To potvrdil i bývalý ředitel Massengeru David Marcus, který ve svém příspěvku na Facebooku prozradil, že odešel z této pozice, aby vytvořil tým, který se bude zabývat možnostmi aplikace technologií blockchainu na Facebook.

Počet uživatelů facebooku v roce 2018-2019
Počet uživatelů facebooku v roce 2018-2019 (zdroj: Statista)

Všechny tyto spekulace potvrdil i 28. února magazín New York Times s tím, že Facebook již vyjednává s kryptoburzami. Navíc tento měsíc magazín Wall Street Journal uvedl, že Facebook spolupracuje i s desítkami firem v oblasti financí, aby mohl naostro rozjet připravovaný projekt a umožnit svým více než 2 miliardám uživatelů využívat kryptoměnu k nákupu a platbám na Facebooku.

Obavy Spojených států o Projekt Libra

Právě tajnosti ohledně celého projektu pěkně znejistily Senát Spojených států, který proto pověřil výbor pro bankovnictví, aby celou věc prošetřil. Jedním z hlavních důvodu celého znepokojení byly kontroverzní kauzy týkající se právě Facebooku ohledně ochrany soukromých údajů a jejich úniků.  Proto dne 9. května napsal Senát otevřený dopis přímo zakladateli Facebooku Marku Zuckerbergovi.

Nová Fintech Firma Libra Network ve Švýcarsku

To, že se projekt stále vyvíjí kupředu potvrdily i nové zprávy agentury Reuters, která uvedla, že Facebook zaregistroval novou společnost Libra Network 2. května ve švýcarské Ženevě. Ta má za cíl poskytovat finanční a technologické služby a vyvíjet související hardware a software, který povede k spuštění celého projektu.

Jaký je váš názor na celý projekt? Myslíte, že by cena jejich akcií po oficiálním vydání coinu mohla znovu stoupnout nad své dosavadní maximum na ceně 209 dolarů?

Podělte se s námi o svůj názor v komentářích.

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

Milovnice a nadšenkyně do financí, investování a kryptoměn. O finančních, ale i technologicky laděných tématech píše již od roku 2016. Kromě akciových trhů s nadšením sleduje nejnovější trendy v oblasti startupů, ale i velkých hráčů v široké škále odvětví od e-commerce a AI až po elektromobilitu nejen ve světě, ale i v našem malém českém rybníčku.

Nikola se však věnuje i tématům spojených s bankovnictvím, pojišťovnictvím či půjčkami, jejichž recenzování věnuje podstatnou část svého času. Ve všech případech jí však záleží na tom, aby si její texty našly cestu nejen ke zkušeným čtenářům a investorům, ale i úplným nováčkům ve světě financí.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.