Finex.cz logo
Hamburger menu Close menu
Finex » Kryptoměny » Projekt Libra: Facebook se stále více zajímá o blockchain

Projekt Libra: Facebook se stále více zajímá o blockchain

Projekt Libra: Facebook se stále více zajímá o blockchain

O tom, že Facebook již brzy vydá svůj vlastní stablecoin, není pochyb. Otázkou však je: kdy a co po něm bude následovat. Podle zprávy agentury Reuters, kterou zveřejnili 17. května udělal Facebook zásadní krok ve svém Projektu Libra, a to tím že ve Švýcarsku registroval novou společnost Libra Network. Co se za ní skrývá?

Tajnosti a zase tajnosti

Poprvé, co jsme se dozvěděli, že Facebook má zájem o kryptografii, bylo 4. ledna 2018, kdy generální ředitel Mark Zuckerberg v příspěvku na své stránce na Facebooku uvedl, že jednou z jeho osobních misí pro rok 2018 je dozvědět se více o tomto tématu.

I když se Facebook i do teď snaží vše tajit, již v květnu 2018 vyšli na povrch první zprávy o tom, že se blockchainem doopravdy zabývá. To potvrdil i bývalý ředitel Massengeru David Marcus, který ve svém příspěvku na Facebooku prozradil, že odešel z této pozice, aby vytvořil tým, který se bude zabývat možnostmi aplikace technologií blockchainu na Facebook.

Počet uživatelů facebooku v roce 2018-2019

Počet uživatelů facebooku v roce 2018-2019 (zdroj: Statista)

Všechny tyto spekulace potvrdil i 28. února magazín New York Times s tím, že Facebook již vyjednává s kryptoburzami. Navíc tento měsíc magazín Wall Street Journal uvedl, že Facebook spolupracuje i s desítkami firem v oblasti financí, aby mohl naostro rozjet připravovaný projekt a umožnit svým více než 2 miliardám uživatelů využívat kryptoměnu k nákupu a platbám na Facebooku.

Obavy Spojených států o Projekt Libra

Právě tajnosti ohledně celého projektu pěkně znejistily Senát Spojených států, který proto pověřil výbor pro bankovnictví, aby celou věc prošetřil. Jedním z hlavních důvodu celého znepokojení byly kontroverzní kauzy týkající se právě Facebooku ohledně ochrany soukromých údajů a jejich úniků.  Proto dne 9. května napsal Senát otevřený dopis přímo zakladateli Facebooku Marku Zuckerbergovi.

Nová Fintech Firma Libra Network ve Švýcarsku

To, že se projekt stále vyvíjí kupředu potvrdily i nové zprávy agentury Reuters, která uvedla, že Facebook zaregistroval novou společnost Libra Network 2. května ve švýcarské Ženevě. Ta má za cíl poskytovat finanční a technologické služby a vyvíjet související hardware a software, který povede k spuštění celého projektu.

Jaký je váš názor na celý projekt? Myslíte, že by cena jejich akcií po oficiálním vydání coinu mohla znovu stoupnout nad své dosavadní maximum na ceně 209 dolarů?

Podělte se s námi o svůj názor v komentářích.

Sdílení článku na facebook Facebook Sdílení článku na twitter Twitter

Ohodnoťte tento článek!

RECENZE

TOP Kryptoměnové směnárny

SimpleCoin logo
SimpleCoin★ 97 %
Coinbase logo
Coinbase★ 95 %
ccShop logo
ccShop★ 93 %
Bitbeli logo
Bitbeli★ 92 %
RECENZE

TOP Kryptoměnové burzy

Binance logo
Binance★ 98 %
CoinMate logo
CoinMate★ 96 %
Coingi logo
Coingi★ 96 %
Bitmex logo
Bitmex★ 95 %
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
RECENZE

TOP Kryptoměnové peněženky

Trezor logo
Trezor★ 100 %
Trust Wallet logo
Trust Wallet★ 96 %
Ledger Nano logo
Ledger Nano★ 95 %

Podpořte nás!

Líbi se vám články na Finex.cz? Podpořit nás můžete libovolným darem. Moc děkujeme!
BTC donate adresa

BTC Donate address
3Ax7aQT2KgMEwAh3LrYEiCwQEK3vhxBUhf

Změna měny BTC/LTC