facebook coin

Ještě nedávno se o Facebooku ve spojení s kryptoměnami jen spekulovalo. To však prolomil The New York Times, který publikoval článek o tom, že Facebook potají připravuje vydání svojí vlastní kryptoměny, a to do půlky roku 2019. Facebook však v tomto ohledu není jediný. Stejné projekty zakládají například i Telegram či Signal.

Celý zájem Facebooku o kryptoměny začal poté, co Telegram pro svůj podobný projekt získal od investorů přes 1,7 miliardy dolarů. Jeho velký zápal pro svět kryptoměn je vidět i v již zmíněném článku od The New York Times, který tvrdí, že na celém projektu pracuje více než 50 inženýrů, kteří se scházejí v oddělené kanceláři, do které mají přístup jen vybraní členové. Navíc na svém webu nabízí volné pozice, které se týkají kryptoměn.

Místo kryptoměny tokeny

Facebook chce navázat na úspěch jiných předních kryptoměn jako například bitcoinu. Jeho hlavním cílem je především umožnit uživatelům manipulovat s kryptoměnou přes WhatsApp v podobě tokenů. To by jim umožňovalo posílat peníze svým přátelům, členům rodiny anebo platit za zboží.

K takovému nápadu ho pravděpodobně přivedl úspěch čínské aplikace WeChat, která nabízí platby přímo uvnitř aplikace. Navíc pokud by se povedl i další chystaný plán o spojení aplikací Messenger, Instagram a WhatsApp, přivedl by Facebook ke své kryptoměně více než dvě miliardy uživatelů.

Tajná komunikace s burzami

Celý projekt dospěl až do fáze, kdy je jasné, že ho Facebook jen tak neodpíská. Podle některých zdrojů začal totiž potají vyjednávat s velkými burzami, které se snaží přesvědčit, aby jeho novou kryptoměnu podporovali a vydali ji k obchodování. I když se zdroj nezmiňuje, o které burzy se jedná, je zřejmé, že kryptoměna od Facebooku je zaručenou budoucností a neřadí se mezi další fake news anebo nejisté spekulace.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.