Finex.cz logo
Hamburger menu Close menu
Finex » Kryptoměny » Facebook do půlky roku 2019 vydá svojí vlastní kryptoměnu

Facebook do půlky roku 2019 vydá svojí vlastní kryptoměnu

Facebook do půlky roku 2019 vydá svojí vlastní kryptoměnu

Ještě nedávno se o Facebooku ve spojení s kryptoměnami jen spekulovalo. To však prolomil The New York Times, který publikoval článek o tom, že Facebook potají připravuje vydání svojí vlastní kryptoměny, a to do půlky roku 2019. Facebook však v tomto ohledu není jediný. Stejné projekty zakládají například i Telegram či Signal.

Celý zájem Facebooku o kryptoměny začal poté, co Telegram pro svůj podobný projekt získal od investorů přes 1,7 miliardy dolarů. Jeho velký zápal pro svět kryptoměn je vidět i v již zmíněném článku od The New York Times, který tvrdí, že na celém projektu pracuje více než 50 inženýrů, kteří se scházejí v oddělené kanceláři, do které mají přístup jen vybraní členové. Navíc na svém webu nabízí volné pozice, které se týkají kryptoměn.

Místo kryptoměny tokeny

Facebook chce navázat na úspěch jiných předních kryptoměn jako například bitcoinu. Jeho hlavním cílem je především umožnit uživatelům manipulovat s kryptoměnou přes WhatsApp v podobě tokenů. To by jim umožňovalo posílat peníze svým přátelům, členům rodiny anebo platit za zboží.

K takovému nápadu ho pravděpodobně přivedl úspěch čínské aplikace WeChat, která nabízí platby přímo uvnitř aplikace. Navíc pokud by se povedl i další chystaný plán o spojení aplikací Messenger, Instagram a WhatsApp, přivedl by Facebook ke své kryptoměně více než dvě miliardy uživatelů.

Tajná komunikace s burzami

Celý projekt dospěl až do fáze, kdy je jasné, že ho Facebook jen tak neodpíská. Podle některých zdrojů začal totiž potají vyjednávat s velkými burzami, které se snaží přesvědčit, aby jeho novou kryptoměnu podporovali a vydali ji k obchodování. I když se zdroj nezmiňuje, o které burzy se jedná, je zřejmé, že kryptoměna od Facebooku je zaručenou budoucností a neřadí se mezi další fake news anebo nejisté spekulace.

Sdílení článku na facebook Facebook Sdílení článku na twitter Twitter

Ohodnoťte tento článek!

RECENZE

TOP Kryptoměnové směnárny

SimpleCoin logo
SimpleCoin★ 97 %
CoinMate logo
CoinMate★ 96 %
Coinbase logo
Coinbase★ 93 %
ccShop logo
ccShop★ 92 %
RECENZE

TOP Kryptoměnové burzy

Binance logo
Binance★ 98 %
CoinMate logo
CoinMate★ 96 %
Coingi logo
Coingi★ 96 %
Bitmex logo
Bitmex★ 95 %
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
RECENZE

TOP Kryptoměnové peněženky

Trezor logo
Trezor★ 100 %
Trust Wallet logo
Trust Wallet★ 96 %
Ledger Nano logo
Ledger Nano★ 95 %

Podpořte nás!

Líbi se vám články na Finex.cz? Podpořit nás můžete libovolným darem. Moc děkujeme!
BTC donate adresa

BTC Donate address
3Ax7aQT2KgMEwAh3LrYEiCwQEK3vhxBUhf

Změna měny BTC/LTC