Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Prodej elektrických vozidel v Číně prudce roste. Tesle klesá podíl na trhu

Publikováno
Prodej elektrických vozidel v Číně prudce roste. Tesle klesá podíl na trhu
Zdroj: depositphotos.com

Prodej elektromobilů v Číně vzrostl i poté, co země ukončila dlouhodobé dotace na jejich nákup. Růst pokračuje díky regionálním pobídkám, jako jsou daňové úlevy.

Navzdory ukončení dotací zaznamenal čínský trh s elektromobily 29% nárůst prodejů. Tímto tempem však zaostal za 34% nárůstem celosvětového trhu.

Společnost Rho Motion, která se zabývá průzkumem trhu, však předpokládá, že čínský sektor elektromobilů na konci roku skončí silným růstem, přičemž růst by měl pokračovat i v příštím roce.

Evropský trh s elektromobily meziročně vyrostl o 26 %

V Evropě vzrostl prodej elektromobilů o 26 %, ale snížení dotací, zejména v Německu, mírně zpomalilo jeho dynamiku. Hlavní výrobci automobilů, včetně společností Tesla, Mercedes Benz a Volkswagen, se obávají problémů na evropském trhu. Za největší problém pak považují vysoké úrokové sazby, které mohou odrazovat kupující.

V Severní Americe došlo dokonce k 78% nárůstu prodeje elektromobilů, přičemž v čele stojí stále Tesla, ale čelí zvýšené konkurenci. Podíl společnosti na trhu se ve třetím čtvrtletí snížil na přibližně 50 %, a to i po snížení cen.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

O investování a finanční trhy se zajímám od roku 2013. Krátce na to jsem se spálil jako aktivní day trader. Zaplacené „školné“ se mi však celkem vyplatilo. Vrhnul jsem se do studia a od roku 2017 dlouhodobě investuji, přičemž v rámci své strategie kombinuji pasivní a aktivní investiční přístup s výhradním zaměřením na akciové trhy.
Inspirací mi jsou především Warren Buffett a jeho učitel Benjamin Graham, z českých investorů pak Daniel Gladiš. Nabyté vědomosti se snažím předávat čtenářům, přičemž se nejraději věnuji textům o investičních strategiích, psychologii obchodování a analýzám jednotlivých akcií.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 78 % účtů retailových investorů peníze.
U 67,85 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 76 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎