Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Podle tohoto odborníka může vzrůst cena stříbra na 4násobek!

Cena stříbra v roce 2020 prudce vzrostly a poprvé po čtyřech letech překonaly hranici 20 USD za unci a nad touto úrovní se pohybují dodnes. Je reálné, že stříbro v dohledné době pokoří cenu 100 USD za unci?

Publikováno
Podle tohoto odborníka může vzrůst cena stříbra na 4násobek!

Cena stříbra zaznamenala v roce 2020 nárůst, kdy poprvé za čtyři roky překročila hranici 20 USD za unci, a od té doby se většinou drží nad touto úrovní.

I přes krátkodobé výkyvy až k ceně 29,59 USD za unci v listopadu 2023 se mu zatím nepodařilo prolomit hranici 30 USD za unci.

Nicméně Keith Neumeyer, generální ředitel společnosti First Majestic Silver, často uvádí, že věří, že cena bílého kovu může dosáhnout tříciferných hodnot.

Aktuální vývoj ceny stříbra

Důvody Neumeyerova přesvědčení

Stříbro má před sebou ještě dlouhou cestu, než dosáhne úspěchu, který Neumeyer odvážně předpověděl. Aby cena drahého kovu vzrostla na 100 USD za unci, musela by se zvýšit o zhruba 340 %.

Neumeyer se domnívá, že trh se stříbrem je v deficitu, a to by mohlo vést k výraznému růstu ceny. Stříbro se používá v mnoha průmyslových odvětvích, včetně výroby elektroniky a solárních panelů.

Očekává se, že růst těchto odvětví povede ke zvýšení poptávky po stříbru a tím zvětšení jejího převisu nad nabídkou.

Zároveň už 25 let pozoruje odklon investorů od drahých kovů. V době dotcom bubliny se podle něj investice přesunuly do akcií a drahé kovy a důlní společnosti přišly o podporu investorské obce.

Neumeyer pak není optimistický pouze ohledně budoucnosti stříbra. Pro zlato vidí jako reálnou střízlivější, ale stále velmi vysokou cenu 3 000 USD za unci (růst oproti současným úrovním o přibližně 50 %).

Aktuální vývoj ceny zlata

Faktory, které by mohly zvýšit cenu stříbra

Cenu stříbra ovlivňují podobné faktory jako cenu zlata, tedy úrokové sazby a geopolitická situace.

Při vysokých úrokových sazbách se drahým kovům obecně tolik nedaří. Zájem o ně klesá s tím, jak roste atraktivita dluhopisů, které díky vyšším úrokovým sazbám nesou vyšší výnosy.

V posledních letech byla cena drahých kovů ovlivněna geopolitickými událostmi, jako je napětí mezi USA a dalšími zeměmi, například Severní Koreou, Čínou a Íránem. Rovněž se velkým zdrojem obav stala pandemie COVID-19, invaze na Ukrajinu a v posledních měsících konflikty na Blízkém východě.

V nestabilním geopolitickém prostředí se investoři obracejí k drahým kovům jako k jistotě.

Řada expertů tvrdí, že snížení úrokových sazeb ze strany Fedu a pokračující geopolitické napětí by mohly přispět k růstu ceny drahých kovů, ale spíše si dovedou představit cenu 30 USD za unci, nebo těsně pod ní.

Odvážnější analytici, jako například Gareth Soloway, hlavní tržní stratég společnosti VerifiedInvesting.com, věří, že stříbro hranici 30 USD prolomí. Cenu stříbra na úrovni 100 USD za unci však zatím vidí v blízké budoucnosti pouze Keith Neumeyer.

Mějte přehled o tom, co se děje na trzích!

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a už vám nic neuteče.

Jednou týdně vám do schránky přijde naše Burza s odstupem, ve které odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát měsíčně se pak můžete těšit na sérii Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Je to úplně zadarmo a kdykoliv se můžete odhlásit. Mějte všechny důležité informace ve své emailové schránce. Pomůžeme vám dělat chytrá finanční rozhodnutí. Stačí se přihlásit k odběru vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎