Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Podle odborníků se Ukrajina připravuje na přijetí Bitcoinu jako zákonného platidla. Bude to druhý El Salvador?

Publikováno
Podle odborníků se Ukrajina připravuje na přijetí Bitcoinu jako zákonného platidla. Bude to druhý El Salvador?
Zdroj: PortaldeBitcoin.uol.com.br

Ukrajinský parlament minulý týden konečně schválil návrh zákona z roku 2020, který hlavně dodává vyjasnění ohledně BTC ve smyslu majetkovém, protože dříve nebyl nijak regulován. To však státu na východě nestačí – spolupracovníci prezidenta se setkávají s protějšky v El Salvadoru před vytvořením plánu, aby se přijetí kryptoměny dostalo na vrchol finanční agendy východoevropského giganta.

Situace v El Salvadoru

Zákon o bitcoinu, díky kterému se El Salvador stal historicky první zemí na světě, která začala přijímat tuto kryptoměnu jako zákonné platidlo, vešel v platnost 7. září.

Země má však kryptoměny natolik v oblibě, že chce zřídit osvobození od daně z Bitcoinu pro investory ze zahraničí.

Kryptoměnová země – Ukrajina

Z průzkumu mezinárodní blockchainové společnosti Chainalysis vyplývá, že se Ukrajina dostala na první místo ve světovém žebříčku ve využití virtuálních aktiv tamními obyvateli. Podle stránky coinatmradar.com, která mapuje automaty převádějící fiat na kryptoměny, se na Ukrajině nachází momentálně těchto automatů 23!

Na východě dochází k legalizaci kryptoměn!
Automat v Kyjevě
Zdroj: coinatmradar.com

Autoři nového kryptoměnového plánu chtějí, aby polovina Ukrajinců používala digitální měny do roku 2024. Navíc se Ukrajinci vyznačují poměrně vysokou úrovní digitálního povědomí. Mají k tomu kvalitní vzdělávací základnu, o čemž svědčí skutečnost, že se Ukrajina nachází na pátém místě na světě v bezhotovostních platbách.

Magnet pro vývojáře

Prezident Ukrajiny se dokonce setkal se zástupci Stellar Development Foundation, neziskové organizace založené v roce 2014 na podporu rozvoje a růstu open-source sítě Stellar, a vyjádřil naději, že instituce najde více příležitostí k rozšíření svých aktivit.

Koneckonců, Ukrajina je nyní nejlepším magnetem s blockchainovými a kryptoměnovými specialisty v Evropě“, dodal.

Podle Zelenskyjeva by příjem IT průmyslu na Ukrajině mohl za tři až pět let stoupnout ze 6 miliard na 16,5 miliardy dolarů ročně. Ukrajinský IT sektor by se tak mohl rozšířit na 10 % HDP. Rovněž řekl, že Ukrajina poskytne maximální pomoc zahraničním a ukrajinským investorům. Dodal, že stát je připraven řešit obavy investorů a spolupracovat s nimi.

Plán směřující k finanční revoluci

Plán, jak říká profesor Vyacheslav Evgenyev, je pro Ukrajinu, aby do roku 2023 vytvořila zákonné platidlo v Bitcoinu a vytvořila zemi, kde proti sobě soupeří měny. Bitcoin by prozatím odpočíval vedle jejich vlastní fiat měny, hřivny, než bude potenciálně zaveden jako dominantní finanční struktura.

Tato fiat měna před 25 lety nahradila tehdejší karbovance a obyvatelé si s touto měnou dodnes nesedli.

“Ukrajina je pro takový plán přirozeně vhodná, místní jsou nejen připraveni na finanční revoluci, ale jsou na to také zvyklí a očekávají to”, řekl finanční expert.

Klíčové skutečnosti

Profesor Evgenyev zmínil dynamiku Ukrajiny k pochopení toho, jak a proč by plán její vlády se restrukturalizovat směrem k digitální ekonomice mohl být skutečně geniální. Země na východu má mladou populaci, která touží vystěhovat se ze stínu svého hlučného souseda a setřást finanční řetěze, které ji tolik let omezovaly.

“Ruský suverénní vliv v obavách Ukrajiny by se mohl ukázat jako palivo potřebné pro motory úspěchu. Věřím, že Bitcoin může být jen kouzelným lektvarem potřebným k probuzení spícího obra”, dodal Evgenyev.

Poznamenal k tomu všemu ještě prezidenta, který je ze stejného těsta jako Bukele, mladou populaci a velkou touhu po změn. Vzorec, který by velmi snadno mohl být velmi úspěšný a velmi rychlý. Vyhlídky jsou podle něj obrovské. Prezidenti spolu měli neustále diskutovat o nápadech, plánech a myšlenkách o budoucí finanční situaci svých národů.

Poznámka

Ve stejnou dobu, když byl Zelensky minulý týden v Americe, se ministerská strana ukrajinských finančních mozků v Salvadoru dívala velmi hluboko do jejich finanční struktury a použila ji jako výchozí bod ukrajinského plánu.

Profesor na závěr projevil názor, že dokončení projektu bude trvat méně než dva roky, s podporou mezinárodních finančních úřadů nebo bez nich, a Bitcoin se stane dominantní měnou Ukrajiny.

Líbil se vám tento článek?
4
0

Autor

Finanční trhy mě doslova okouzlily, nejvíce pak kryptoměny, kde stojíme na počátku něčeho naprosto revolučního v oblasti finančnictví.

Přináším analýzy, denní zprávy a komentáře k aktuálnímu dění.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.