Finex.cz logo
Menu
Finex » Kryptoměny » Placení daní pomocí kryptoměn se v Rio de Janeiru stane skutečností

Placení daní pomocí kryptoměn se v Rio de Janeiru stane skutečností

Placení daní pomocí kryptoměn se v Rio de Janeiru stane skutečností
Zdroj: wallpaperaccess.com

Ačkoliv se na kryptoměny momentálně nenahlíží zrovna nejlépe kvůli možnému financování války a obcházení sankcí ruskými oligarchy pomocí digitálních aktiv, zájem veřejnosti ani zdaleka neutuchá.

Zatímco v Evropské unii téměř došlo k zákazu kryptoměn fungujících na bázi konsenzu Proof-of-Work, na opačné straně planety se k této technologii staví odlišně. Slavné brazilské město v Jižní Americe, Rio de Janeiro, naskakuje na rozjetý vlak adopce kryptoměn a začne přijímat platby v bitcoinech za daně z nemovitostí od roku 2023.

Iniciativa placení daní

Zavedením této změny do finančního systému se Rio de Janeiro stane prvním brazilským městem, kde se platby pomocí největší kryptoměny dle tržní kapitalizace stanou běžnou záležitostí. K technickému zastřešení si město najme firmu specializující se na převod kryptoměn na brazilskou měnu – realy. Údajně by tímto krokem měla radnice obdržet plnou výši částky z hrazení daní.

Konkrétně bude proslulé brazilské městečko přijímat platby v bitcoinu za daně související s městskými nemovitostmi v rámci hranic města. Velkou práci ohledně tohoto návrhu měl odvést Eduard Paes, starosta města, ale jako první o této novince informoval tajemník pro hospodářský rozvoj a inovace, Chicão Bulhões.

Jak jste si správně mohli všimnout, opět se do centra dění přidává i Changpeng Zhao, CEO kryptoměnové burzy Binance. Ten se v rámci dění posledních dní objevil i v El Salvadoru, kvůli čemuž se objevily spekulace ohledně bitcoinových dluhopisů. Nicméně zde na podporu této skutečnosti oznámil otevření nové kanceláře burzy Binance v regionu.

Rozsáhlejší plány a NFT

Brazilský tajemník Pedro Paulo připustil, že cílem města, včetně přijetí kryptoměn, je rozvinout ve městě solidní trh s touto inovativní třídou aktiv. Pozoruhodné je, že začátkem letošního roku, 29. ledna, podala Meta (dříve Facebook) u brazilských úřadů registraci patentu na navrhování, vývoj a poskytování hardwaru i softwaru pro různé služby související s BTC a kryptoměnami.

"Budeme stimulovat oběh kryptoměn tím, že je začleníme do placení daní, jako v případě daní z nemovitostí, a v budoucnu se to může rozšířit i na služby, jako je například taxi," dodal.

Kromě toho se město Rio chystá vydat jedinečnou kolekci non-fungible tokenů (NFT). Tyto NFT budou obsahovat vyobrazení nejoblíbenějších turistických atrakcí města. Tímto chce město podpořit kulturu a zejména místní umělce.

Adopce kryptoměn ve Střední a Jižní Americe

Lídři chudších států v Střední nebo Jižní Americe vidí v kryptoměnách velkou příležitost. Kromě El Salvadoru a teď už i Brazílie se podobná iniciativa ohledně adopce kryptoměn odehrává i v Panamě. Během minulého roku v září tam byl představen návrh zákona, který má za cíl uznat Bitcoin a další kryptoměny jako alternativní metodu placení a umožnit svobodné používání kryptoměn v ekonomice.

"Panama v tomto ohledu nemůže zůstat pozadu," vyjádřil se panamský kongresman.

Kongresman navíc zdůraznil, že nová právní iniciativa má potenciál generovat tisíce pracovních míst, vytvářet nové investiční zdroje a také učinit vládu transparentnější. Nejvýraznější částí návrhu zákona o kryptoměnách v Panamě je však to, že země umožní svým občanům platit daně v krypto aktivech, jako jsou např. Bitcoin a Ethereum

Vstupte do světa kryptoměn!

Již kryptoměny máte? Držte je v bezpečí hardware peněženky Trezor!

Favorit redakce
Trezor logo

Trezor

★ 95 %

  • Jedna z nejbezpečnějších kryptoměnových peněženek
  • Vytvořena českou firmou
  • Pro začátečníky může působit složitě
  • Je dražší než ostatní peněženky

Aktuálně 3 největší kryptoměny

Graf posl. 7 dní
Graf Bitcoin
Změna za 24h
-1,9%
Cena
$21 034
Graf posl. 7 dní
Graf Ethereum
Změna za 24h
-0,59%
Cena
$1 226
Graf posl. 7 dní
Graf BNB
Změna za 24h
-0,23%
Cena
$239,2

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo