Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Nvidia představila nový čip pro čínský trh. Souboj s Huawei nabírá na intenzitě!

Navzdory sankcím USA představila Nvidia nový čip pro čínský trh, s nímž vyzývá na souboj Huawei. Jak tento souboj gigantů na poli AI dopadne?

Publikováno
Nvidia představila nový čip pro čínský trh. Souboj s Huawei nabírá na intenzitě!
Zdroj: depositphotos.com

Po růstu akcií v minulém roce se Nvidia rozhodla ještě více zaměřit na čínský trh. Konkrétně se specializuje na odvětví umělé inteligence, kde pro sebe vidí velký potenciál.

Nvidia je známá především pro své výkonné grafické karty, přičemž už přijímá předobjednávky na výkonný nový čip H20. K jeho navrhování přistupovala s vidinou toho, že jej nabídne primárně na čínském trhu a bude tak konkurovat Huawei.

K tomuto kroku přistoupila i přesto, že Spojené státy rozšířily zákaz vývozu výkonných čipů do Číny. Cílem těchto snah je zamezit, aby Čína mohla dále investovat do rozvoje pokročilé umělé inteligence a počítačových systémů určených pro vojenské účely.

Nvidia sází hlavně na nízkou cenu

Cena nového čipu H20 je stanovena na podobnou úroveň jako konkurenční čip Ascend 910B od Huawei. Zdroje uvádějí, že distributoři v Číně nabízejí grafické karty H20 v cenovém rozmezí od 12 000 do 15 000 dolarů za kus.

Někteří distributoři dokonce začali inzerovat čipy s vysokou přirážkou, čímž cena dosahuje až 110 000 juanů (přibližně 15 320 dolarů), což je těsně pod cenou 120 000 juanů, za kterou se prodává Ascend 910B.

Vývoj ceny akcií Nvidia za posledních 60 dnů

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Nvidia Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Nový čip není zas tak výkonný, jak se očekávalo

Oproti vlajkové lodi Nvidia H100 a již zakázanému čipu H800, který byl také navržený speciálně pro čínský trh, disponuje H20 nižším výpočetním výkonem. Z tohoto hlediska zaostává i v porovnání s Huawei Ascend 910B.

Nedostatečný je hlavně výkon FP32, který je klíčovým ukazatelem, jak rychle čip dokáže zpracovávat běžné úlohy – i z tohoto hlediska je Huawei Ascend 910B výkonnější. Na druhou stranu má H20 velkou výhodu v rychlosti datového přenosu mezi jednotlivými čipy.

Nvidia v současnosti sází právě na čínský trh, kde si ještě před uvalením sankcí ze strany USA držela 90% podíl na trhu s AI čipy. Ze strachu z úplného zákazu produktů Nvidia v Číně se však velká část odběratelů obrací na její konkurenci v podobě Huawei.

Společnost se i přesto nevzdává a podle prohlášení připravuje další dva nové čipy určené pro čínský trh, a to čip L20 a L2.

Podle všeho o budoucnosti společnosti Nvidia rozhodnou už následující měsíce, kdy se ukáže, jaká je reálná poptávka po jejích čipech a zda si udrží vedoucí postavení na čínském trhu.

Mějte přehled o tom, co se děje na trzích!

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a už vám nic neuteče.

Jednou týdně vám do schránky přijde naše Burza s odstupem, ve které odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát měsíčně se pak můžete těšit na sérii Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Je to úplně zadarmo a kdykoliv se můžete odhlásit. Mějte všechny důležité informace ve své emailové schránce. Pomůžeme vám dělat chytrá finanční rozhodnutí. Stačí se přihlásit k odběru vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Milovnice a nadšenkyně do financí, investování a kryptoměn. O finančních, ale i technologicky laděných tématech píše již od roku 2016. Kromě akciových trhů s nadšením sleduje nejnovější trendy v oblasti startupů, ale i velkých hráčů v široké škále odvětví od e-commerce a AI až po elektromobilitu nejen ve světě, ale i v našem malém českém rybníčku.

Nikola se však věnuje i tématům spojených s bankovnictvím, pojišťovnictvím či půjčkami, jejichž recenzování věnuje podstatnou část svého času. Ve všech případech jí však záleží na tom, aby si její texty našly cestu nejen ke zkušeným čtenářům a investorům, ale i úplným nováčkům ve světě financí.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎