Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Posílí akcie NVIDIA kvůli čtvrtletní zprávě o výnosech?

Publikováno
Posílí akcie NVIDIA kvůli čtvrtletní zprávě o výnosech?
Zdroj: depositphotos.com

Mezi společnostmi, které vstoupily na burzy v USA s tržní kapitalizací přesahující 200 miliard USD, vyniká společnost NVIDIA Corporation (NASDAQ: NVDA), která vykazuje nejvyšší výnosy. Od začátku roku 2023 hodnota jejích akcií raketově vzrostla o více než 200 %. Nejbližším konkurentem v této kategorii je Meta Platforms Inc. (NASDAQ: META), jejíž akcie zaznamenaly ve stejném období pozoruhodný nárůst o 155%.

NVIDIA Corporation vydala svou čtvrtletní zprávu 23. srpna 2023. Pokud tržby překročí odhad managementu ve výši 11 miliard USD, cena akcií technologického giganta by mohla dosáhnout bezprecedentního maxima 480 USD.

V tomto článku budeme analyzovat burzovní graf vývojáře a výrobce GPU a čipů. Zaměříme se na projekci potenciálních úrovní, na které by mohla cena akcií stoupnout, identifikovat známky potenciálního uptrendu blížícího se ke konci a prozkoumat faktory, které by mohly přispět k dalšímu růstu příjmů společnosti.

Struktura zisku NVIDIA

Podle zprávy společnosti NVIDIA Corporation za první čtvrtletí fiskálního roku 2024 vzrostly tržby za únor až duben o 13 % oproti stejnému období loňského roku a dosáhly 7,19 miliardy USD. Tržby datových center činily 4,28 miliardy USD, což představuje 59 % čtvrtletních příjmů. Herní trh přinesl společnosti 2,24 miliardy USD (31 %), zatímco segment automobilové techniky a profesionální vizualizační produkty vygenerovaly po 0,3 miliardy USD (celkem 8 %).

Ve srovnání s výsledky za 1. čtvrtletí loňského roku vzrostly tržby výše uvedených segmentů společnosti NVIDIA Corporation o 14 %, 38 % a 114 %, přičemž v oblasti profesionální vizualizace došlo k poklesu ukazatele o 53 %.

Hlavní produkty NVIDIA pro trh datových center

 • Serverové platformy. Společnost spolupracuje s různými společnostmi a nabízí širokou škálu serverů schopných provádět různé úkoly AI, HPC a zrychlené výpočty.
 • DGX systémy. Řada speciálních superpočítačů pro umělou inteligenci (AI)
 • Platforma AI Enterprise. Komplexní, bezpečné a cloudové řešení AI, které urychluje analýzu dat a zefektivňuje vývoj a nasazení produktů založených na AI.
 • Platforma EGX. Zajišťuje zrychlené výpočty
 • NGC. Centrum zrychleného softwaru pro hluboké učení, strojové učení a HPC

Hlavní produkty NVIDIA pro herní trh

 • Grafické karty GeForce RTX
 • Herní notebooky a počítače založené na GeForce RTX
 • Služba GeForce NOW. Cloudová služba umožňující spouštění her na vzdálených serverech s grafickými kartami GeForce RTX s možností streamování procesu do libovolného zařízení.
 • Herní příslušenství. Monitory G-SYNC, myši LIGHTSPEED, klávesnice LIGHTSYNC, náhlavní soupravy 3D Audio a další zařízení zvyšující herní zážitek

Hlavní produkty NVIDIA pro automobilový průmysl

 • NVIDIA DRIVE. Platforma pro vývoj a nasazení systémů autonomního řízení, která kombinuje hardware a software pro funkce jako rozpoznávání objektů, plánování trajektorie, řízení pohybu, mapování a simulace
 • NVIDIA Jetson. Řada počítačů navržených pro použití v robotice, bezpilotních vzdušných dopravních prostředcích, lékařských zařízeních a dalších průmyslových odvětvích vyžadujících vysoký výkon při nízké spotřebě energie. Může být použit k vytvoření inteligentních systémů v autech, například systémů varování při změně jízdního pruhu a parkovacích asistenčních systémů
 • NVIDIA GeForce NOW. Cloudová herní služba, kterou lze integrovat do informačních a zábavních systémů ve vozidle a umožnit cestujícím užívat si hry za jízdy

Hlavní produkty NVIDIA pro trh profesionálních vizualizací

 • GPU NVIDIA RTX a NVIDIA Quadro. Nabízí vysokorychlostní a vysoce kvalitní rendering a grafiku pro zařízení různých typů
 • Platforma NVIDIA RTX. Poskytuje pokročilou sadu nástrojů pro různé profesionální vizualizační úlohy
 • Software. Zefektivnění operací GPU a podpora mnoha aplikací třetích stran v různých odvětvích
 • Cloudové platformy. Poskytuje uživatelům vzdálený přístup k výkonným grafickým zdrojům pro práci a učení

Čipy vyrobené společností NVIDIA pro technologie AI

NVIDIA Corporation se může pochlubit rozsáhlou řadou produktů pro trh s umělou inteligencí, což společnosti umožňuje splnit různé požadavky klientů.

 • GH200 Grace Hopper SuperChip. Dvoučipový systém CPU a GPU navržený pro vysoce výkonné výpočty AI
 • A30. GPU s tensorovým jádrem pro AI dedukci a výpočty ​​pro podnikové servery
 • A100. Jeden z nejvýkonnějších GPU na světě pro učení a dedukci AI. Poskytuje 312 teraflopů výkonu hlubokého učení FP16 a 1,6 teraflopů v FP64. Podporuje technologie TF32, MIG a NVLink pro akceleraci a škálování AI
 • A800. Nový GPU speciálně vyvinutý pro čínský trh, který nabízí zjednodušenou verzi čipu A100
 • Ampere Altra. 80ti jádrový procesor Arm Neoverse pro vysoce výkonné výpočty. Může spolupracovat s GPU NVIDIA A100 a DPU NVIDIA BlueField-2 a vytvářet komplexní řešení AI a HPC
 • H100. Nový serverový čip pro zpracování úloh umělé inteligence, který je 3,5krát efektivnější než jeho předchůdce

Čína, Saúdská Arábie a Spojené arabské emiráty získávají čipy NVIDIA

V říjnu 2022 USA zavedly omezení na export vysoce výkonných AI GPU do Číny. Aby společnost NVIDIA Corporation vyhověla novým americkým předpisům o kontrole exportu, vyvinula čip A800 speciálně pro čínský trh. Jedním z hlavních rozdílů mezi A800 a A100 je rychlost přenosu dat: 400 GB/s oproti 600 GB/s.

 1. srpna vyšlo najevo, že čínští internetoví giganti spěchali s proaktivním nákupem těchto čipů v obavě, že USA brzy rozšíří omezení i na tyto modely. Zadané objednávky činily přibližně 5 miliard USD.

Saúdská Arábie a Spojené arabské emiráty také pořizují vysoce výkonné čipy NVIDIA ve velkých objemech. Například Saúdská Arábie si zajistila téměř 3 000 GPU NVIDIA H100 za cenu 40 000 USD za kus.

Rostoucí zájem o generativní AI vedl k nedostatku čipů NVIDIA H100, které jsou skvělé pro účely učení AI modelů. V dubnu došlo k prudkému nárůstu poptávky po GPU přizpůsobených pro aplikace AI, když společnost shodou okolností odhalila svůj nový čip H100. Přes noc se dodací lhůty posunuly z rozumných na prodloužené, což významně ovlivnilo velké podniky a laboratoře AI.

Technická analýza akcií NVIDIA

Akcie společnosti NVIDIA Corporation se obchodují nad 200 denním klouzavým průměrem , což naznačuje převládající uptrend. Na indikátoru MACD se však vytvořila divergence, která signalizuje možnou korekci. V tomto scénáři se akcie mohou zdát nadhodnocené.

Čtvrtletní zpráva, která předčí očekávání managementu a účastníků trhu, by mohla akcie nasměrovat výše. V důsledku toho by mohlo být stanoveno nové maximum, zatímco MACD by mohl vytvořit novou divergenci.

Pokud začne korekce, cena akcií společnosti NVIDIA Corporation může klesnout na 200 denní klouzavý průměr.

Graf ceny akcií NVIDIA Corporation*
Graf ceny akcií NVIDIA Corporation*

Fundamentální analýza akcií NVIDIA

Mezi fundamentální faktory, které by mohly vyvolat korekci akcií NVIDIA, vynikají dva:

 1. zveřejnění slabé čtvrtletní zprávy
 2. pesimistická prognóza na aktuální čtvrtletí

Navzdory pozoruhodnému nárůstu poptávky po čipech AI se společnost může stále rozhodnout poskytnout opatrnou předpověď na srpen až říjen. Tato opatrnost by mohla pramenit z eskalujících sankcí vůči Číně, které by mohly potenciálně bránit pokusům dodávat produkty společnosti do země.

Dalším důvodem poklesu akcií NVIDIA Corporation by mohl být obecně negativní sentiment na akciovém trhu. Ratingová agentura Fitch 15. srpna varovala před pravděpodobným nuceným snížením ratingu desítek amerických bank. Pokud k tomu dojde, averze k riziku ve strategiích investorů by mohly vyvolat prodej akcií společnosti spolu s výrazným poklesem indexů S&P 500 (US500) a NASDAQ 100 (NAS100).

Závěr

NVIDIA Corporation dominuje na trhu produktů AI a pokrok v tomto segmentu výrazně posiluje podnikání společnosti. Je však důležité uznat, že management technologického giganta si stanovil pozoruhodně ambiciózní finanční cíle. Společnost například předpokládá 64% nárůst tržeb za období květen až červenec. Těžko říci, zda bude výhled managementu na aktuální čtvrtletí stejně ambiciózní.

Technická analýza ukazuje na blížící se korekci akcií NVIDIA Corporation. Nadcházející předpověď společnosti nemusí být tak působivá. Kromě toho je nezbytné připomenout, že sankce vůči Číně se postupně zpřísňují a mohly by vést k potenciální ztrátě klíčového klienta společnosti. Pokud by cena akcií po čtvrtletní zprávě nabrala na síle, cena pravděpodobně bude korigovat níže.

Situace by se však mohla radikálně změnit po prohlášeních Fedu naznačujících ukončení cyklu zvyšování úrokové sazby. Takové informace pravděpodobně motivují investory a posílí jejich ochotu přijmout vyšší úroveň rizika. V důsledku toho by akcie společnosti NVIDIA Corporation mohly zaznamenat vzestup a další růst v reakci na pokrok v AI. Nevylučujme ze strany vedení korporace perspektivu optimistického výhledu na toto čtvrtletí.

Tým RoboMarkets
[email protected]
+420 800 088 482
https://www.robomarkets.cz/

Upozornění na rizika:

 1. Tento materiál a informace v něm obsažené slouží pouze pro informační účely a v žádném případě by neměly být považovány za poskytování investičního poradenství pro účely zákona o investičních společnostech 87 (I) 2017 Kyperské republiky, nebo jakoukoli jinou formu osobního poradenství nebo doporučení, která se týká určitých typů transakcí s určitými druhy finančních nástrojů.
 2. Minulá výkonnost není spolehlivým ukazatelem budoucích výsledků nebo budoucího výkonu.
Líbil se vám tento článek?
2
0

Autor

RoboMarkets je broker založený v roce 2012, který se specializuje na obchodování s akciemi. Kromě toho ale nabízí také možnost obchodování s různými dalšími aktivy včetně indexů, ETF, forexu a komodit. Zákazníci RoboMarkets ocení zejména českou zákaznickou podporu přes telefon či chat, vedení obchodního účtu v CZK a možnost bezpoplatkového vkladu bankovním převodem v rámci ČR.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎