Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Nvidia opět překvapila: Představila nový byznys s miliardovým potenciálem!

Nový miliardový segment společnosti Nvidia přitáhne globální investice. Ještě před rokem neexistoval, letos má vygenerovat příjmy v řádu miliard dolarů.

Publikováno
Nvidia opět překvapila: Představila nový byznys s miliardovým potenciálem!
Zdroj: depositphotos.com

Nvidia, společnost která již mnohokrát překvapila investory svým růstem, oznámila vytvoření nového miliardového segmentu, který vznikl prakticky od nuly.

Během středečního hovoru o čtvrtletních výsledcích, který byl plný rekordů a superlativů, poté co společnost překonala očekávání Wall Street, finanční ředitelka Colette Kressová informovala o rychle rostoucí oblasti: suverénní umělé inteligenci.

“Tržby z datových center se nadále diverzifikují, protože země po celém světě investují do suverénní AI,” uvedla Kressová.

Poznámka

Suverénní AI označuje schopnost státu vytvářet umělou inteligenci s využitím vlastní infrastruktury, dat, pracovní síly a obchodních sítí.

Kressová uvedla, že mnoho států po celém světě buduje svou domácí výpočetní kapacitu prostřednictvím různých modelů AI.

Některé státy pořizují a provozují suverénní AI cloud ve spolupráci se státem vlastněnými telekomunikačními společnostmi nebo veřejnými službami, zatímco jiné podporují místní cloudové partnery, aby poskytovali sdílenou AI výpočetní platformu pro veřejný i soukromý sektor.

Jeden z příkladů, který Kressová zmínila, byla švýcarská skupina Swisscom, většinově vlastněná švýcarskou vládou, která nedávno oznámila, že její italská pobočka postaví Itálii první a nejvýkonnější superpočítač poháněný čipy od Nvidie, který bude trénovat první velký jazykový model nativně v italštině.

Věříme, že tržby ze suverénní AI mohou letos dosáhnout vysokých jednociferných miliard dolarů.

Není zatím jasné, zda suverénní AI bude nadále součástí segmentu datových center, nebo zda pro ni Nvidia časem vytvoří samostatný segment.

Segmentové reportování obvykle začíná, když je určitá část podnikání považována za materiálně významnou.

Vysoké jednociferné miliardy dolarů by pro Nvidii již představovaly podstatný příspěvek do celkových tržeb, které v prvním fiskálním čtvrtletí dosáhly 26 miliard dolarů.

Ve čtvrtletí nebylo téměř nic, na co by si investoři mohli stěžovat, kromě zvýšených provozních nákladů způsobených rostoucím počtem zaměstnanců a vlastními výstavbami datových center.

Wall Street jásala a investoři se hrnuli do nákupu dalších akcií, jejichž růst se zřejmě nechystá zpomalovat.

Aktuální vývoj akcií Nvidia

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Nvidia Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Mějte přehled o tom, co se děje na trzích!

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a už vám nic neuteče.

Jednou týdně vám do schránky přijde naše Burza s odstupem, ve které odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát měsíčně se pak můžete těšit na sérii Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Je to úplně zadarmo a kdykoliv se můžete odhlásit. Mějte všechny důležité informace ve své emailové schránce. Pomůžeme vám dělat chytrá finanční rozhodnutí. Stačí se přihlásit k odběru vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

Milovník finančních trhů a akciového investování. Na své investiční cestě uplatňuje dlouhodobý pasivní investiční přístup.

Lubor se ve svých článcích nejčastěji věnuje akciovým titulům a investování do akcií jako takovému. Ekonomická a kryptoměnová témata mu však také nejsou cizí.

Jeho cílem je čtenáře rychle a stručně informovat o dění na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.