Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Nvidia opět zazářila! Po skvělých výsledcích vyletěly její akcie nad 1 000 dolarů

Nvidii se v i v dalším čtvrtletí dařilo využít boomu umělé inteligence. Akcie dosáhly nového historického maxima a budou rozděleny. Společnost zvýšila dividendu a navýšila objem zpětných odkupů akcií.

Publikováno
Nvidia opět zazářila! Po skvělých výsledcích vyletěly její akcie nad 1 000 dolarů
Zdroj: depositphotos.com

Akcie společnosti Nvidia během středečního prodlouženého obchodování (po uzavření trhu) vůbec poprvé překonaly hranici 1 000 dolarů.

Stalo se tak po zveřejnění výsledků hospodaření za první fiskální čtvrtletí roku 2025 (končící 30. dubna 2024), které překonaly očekávání analytiků.

Dobré výsledky výrobce čipů podtrhují rostoucí poptávku po čipech umělé inteligence, což je odvětví, které v posledních měsících přitahuje pozornost trhu.

Po prudkém růstu na středečním aftermarketu jsou akcie připraveny dosáhnout ve čtvrtek po zahájení obchodování nového maxima.

Aktuální vývoj ceny akcií Nvidia

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Nvidia Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Hvězdné finanční výsledky táhla datová centra

Nvidia vykázala upravený zisk na akcii (EPS) ve výši 6,12 dolaru, čímž překonala konsensuální odhady, které předpovídaly 5,59 dolaru o 9,5 %.

Čistý zisk za čtvrtletí končící v dubnu se vyšplhal na 14,88 miliardy dolarů. To je výrazný nárůst ve srovnání s 2,04 miliardy dolarů, resp. 82 centů na akcii, ve stejném období loňského roku.

Tržby za čtvrtletí dosáhly 26,04 miliardy dolarů, což také překonalo očekávaných 24,65 miliardy dolarů o přibližně 6 %.

Společnost pro aktuální čtvrtletí předpokládá tržby ve výši 28 miliard dolarů, zatímco Wall Street předpokládala zisk na akcii ve výši 5,95 dolaru při tržbách 26,61 miliardy dolarů.

Pozoruhodný růst je z velké části způsoben čím dál hojnějším využíváním pokročilých grafických procesorů (GPU) společnosti technologickými giganty, jako jsou Google, Microsoft, Meta, Amazon a OpenAI.

Velcí poskytovatelé cloudových služeb tvoří skoro polovinu příjmů společnosti Nvidia z datových center.

Segment datových center Nvidie, který zahrnuje její čipy pro umělou inteligenci a základní komponenty pro AI servery, zaznamenal ohromující 427% meziroční nárůst tržeb, které dosáhly celkové výše 22,6 miliardy dolarů.

K tomuto růstu přispěly především dodávky grafických procesorů Hopper, zejména pak typu H100.

Finanční šéfka Colette Kressová vyzdvihla jako významný faktor tohoto růstu použití 24 000 GPU H100 společností Meta pro jejich nejnovější velký jazykový model Lama 3.

Dalším segmentům se také dařilo

Kromě čipů pro umělou inteligenci vykázala společnost Nvidia vysoké tržby ve své síťové divizi, kde tržby dosáhly 3,2 miliardy dolarů, a to především z produktů InfiniBand. To představuje více než trojnásobný nárůst oproti předchozímu roku.

Poznámka

Vzhledem k tomu, že společnosti budují rozsáhlé klastry čipů, je poptávka po efektivních síťových řešeních stále důležitější.

Dobře si vedl také herní segment společnosti, jehož tržby vzrostly o 18 % na 2,65 miliardy dolarů. Společnost tento růst přičítá trvalé poptávce po herním hardwaru, což je odvětví, kde se Nvidia zpočátku prosadila.

I když segmenty datových center a her zůstávají nejvýznamnějšími přispěvateli k příjmům Nvidie, společnost zaznamenala zisky i v dalších oblastech.

Tržby z profesionální vizualizace dosáhly 427 milionů dolarů a tržby z automobilového průmyslu činily 329 milionů dolarů.

Tyto segmenty, i když menší, ukazují na diverzifikované produktové portfolio společnosti Nvidia a její potenciál růstu na různých trzích.

Vracení hodnoty akcionářům a akciový split

Nvidia oznámila, že během čtvrtletí provedla zpětný odkup svých akcií v hodnotě 7,7 miliardy dolarů a vyplatila dividendy ve výši 98 milionů dolarů. Kromě toho Nvidia také slíbila zvýšení čtvrtletní dividendy ze 4 centů na 10 centů na akcii.

V rámci kroku, který pravděpodobně přiláká více drobných investorů, oznámila společnost rozštěpení akcií v poměru 10:1. Akcie se začnou obchodovat s novou cenou 10. června a dividenda bude upravena na 1 cent na akcii.

Uvažujete o investování do akcií? Zvážit můžete některého z námi recenzovaných brokerů:

Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.

Poslouchejte naše podcasty, ať vám nic neunikne!

Víte, že máme dva podcasty? V krátkém podcastu Burza s odstupem každý týden odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát do měsíce si pak můžete poslechnout podcast Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Získejte díky těmto podcastům exkluzivní pohled na investiční strategie a naučte se, jak správně investovat a nakládat s osobními financemi.

Odebírejte a poslouchejte tyto podcasty, ať vám nic zajímavého neunikne.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Milovník finančních trhů a akciového investování. Na své investiční cestě uplatňuje dlouhodobý pasivní investiční přístup.

Lubor se ve svých článcích nejčastěji věnuje akciovým titulům a investování do akcií jako takovému. Ekonomická a kryptoměnová témata mu však také nejsou cizí.

Jeho cílem je čtenáře rychle a stručně informovat o dění na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.