Finex.cz logo
Menu
Finex » Kryptoměny » Nexo ve spolupráci s Mastercard představuje novou kryptoměnovou kreditní kartu

Nexo ve spolupráci s Mastercard představuje novou kryptoměnovou kreditní kartu

Nexo ve spolupráci s Mastercard představuje novou kryptoměnovou kreditní kartu
Zdroj: nexo.io

Nexo, zápůjčná kryptoměnová platforma, navázala partnerství s globálním platebním gigantem Mastercard za účelem uvedení první kryptoměnové kreditní karty na evropský trh. Nexo Card umožní svým uživatelům přístup ke krypto úvěru, přičemž jejich digitální aktiva budou používána jako kolaterál, uživatelé tedy budou moci utrácet bez nutnosti sahat na své portfolio.

K uvedení karty se Nexo spojilo se společností DiPocket, která bude působit jako vydavatel této karty pro evropský trh.

Spoluzakladatel a řídící partner společnosti Nexo Antoni Trenchev ve zprávě doprovázející oznámení nazval uvedení karty "velkým milníkem" a dodal, že partnerství s Mastercard a DiPocket je "nejnovějším důkazem obrovské synergie mezi stávající finanční sítí a digitálními aktivy".

Raj Dhamodharan, šéf značky Mastercard pro kryptoměnové a blockchainové produkty a partnerství, dodal: "Digitální aktiva znamenají revoluci ve finančním prostředí, zákazníkům nabízí nové a jedinečné možnosti, jak platit a aktivovat své prostředky v kryptoměnách."

Co doopravdy skrývá nová kryptoměnová karta značky Nexo?

Karta je propojena s kreditní linkou krytou kryptoměnami poskytovanou společností Nexo. Lze ji použít u obchodníků akceptujících karty Mastercard, což je, dle společnosti, až 92 000 firem. Investoři mohou využít dostupný kredit ve velikosti až 90 % jejich portfolia, uvedlo Nexo.

"Karta nevyžaduje žádné minimální splátky, měsíční poplatky ani poplatky za nečinnost. Neexistují žádné směnné poplatky až do výše 20 000 eur měsíčně," vyjádřila se společnost Nexo.

Neexistují žádná omezení, kolik může zákazník utratit nebo vybrat z otevřeného úvěrového rámce a úrok se platí pouze ze skutečně využitého úvěru. Zůstává na 0 % pro zákazníky, kteří udržují poměr úvěru k hodnotě 20 % LTV nebo nižší. Při překročení této hodnoty se může úrok úvěru vyšplhat až na 13,9 % RPSN.

Karta nabízí i "cashback", což znamená, že procento z vaší platby dostanete zpět. Pokud je vaše věrnostní úroveň nejnižší, jedná se o cashback 0,5 % v NEXO tokenech a 0,1 % v BTC.

Jsou zde možnosti výběrů z bankomatu zdarma, ale opět jsme u úrovní, které si Nexo zavedlo a v té nejnižší se bavíme o 1 výběru měsíčně, poté vám bude účtováno 1,99 eur ke každému dalšímu výběru v daném měsíci.

Ohodnoťte tento článek!

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Aktuální cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Philip Morris ČR ---
N/A
Erste group ---
N/A

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo