Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Nepropásněte tuto příležitost! TOP 3 technologické centové akcie za velmi nízkou cenu

Publikováno
Nepropásněte tuto příležitost! TOP 3 technologické centové akcie za velmi nízkou cenu
Zdroj: Depositphotos.com

Drobní investoři zbystřete! Rádi byste investovali do technologického tegmentu, ale nemáte stovky dolarů na to, abyste si koupili jednu akcii Tesly nebo Applu? Řešením mohou být centové technologické akcie. V tomto článku se podíváme na TOP 3 společnosti, které podnikají v technologiích, a které si prošly výrazným cenovým poklesem, takže jsou dostupné za pouhých pár dolarů.

Podíváme se na technickou analýzu těchto akcií a přiblížíme si stav finančního hospodaření jejich emitujících společností. Pojďme na to.

Technologické společnosti nejenže jsou tahouny světové ekonomiky, ale mají také výrazný vliv na životní styl miliard lidí po celém světě. Vzpomeňme si, jak výrazně změnil naše životy například příchod smartphonů. Tento segment také generuje obrovské příjmy. Například společnost Apple v loňském roce vydělala 394 miliard dolarů nebo společnost Microsoft, která za poslední fiskální rok vydělala 198 miliard dolarů.

I vzhledem k takto vysokým příjmům technologických společností se do budoucna očekává růst technologického segmentu. Podle společnosti Gartner mají globální výdaje na informační technologie letos dosáhnout neuvěřitelných 4,5 bilionu dolarů, což představuje 2,4% růst. A to tyto kalkulace nezahrnují vstup metaverzních světů, které budou v nadcházejících letech vrcholem technologického průmyslu.

Nyní se již pojďme podívat na 3 zajímavé technologické akcie, které jsou v současné době dostupné za velmi nízkou cenu, ale mají před sebou velmi zajímavý potenciál růstu.

1) GoPro

Tato známá společnost, vyrábějící a prodávající kamery, příslušenství a software, vykázala meziroční propad tržeb o 10,44 %. Pro letošní rok se od společnosti očekává stabilizování příjmů a pro rok 2024 již drobná expanze, která by měla vést k tržbám v hodnotě 1,25 miliard dolarů. GoPro nevyplácí akcionářům dividendy.

Akcie GoPro se propady na hodnotu penny stocks poměrně agresivním výprodejem, při kterém došlo k téměř 95,5% ztrátě hodnoty. Od roku 2017 se akcie obchodují na svých minimech a také v postranním trendu s nízkou volatilitou. Nejbližší rezistence je tvořena cenovými maximy právě z roku 2017, při jejichž překonání by se již dalo hovořit o možnosti růstu a návratu akcií GoPro na vyšší hodnoty.

Zdroj: tradingview.com
Měsíční akciový graf společnosti GoPro
Měsíční akciový graf společnosti GoPro

2) LivePerson

Tato technologická společnost podniká v oboru umělé inteligence a koncem roku 2023 ji čeká změna vedení, protože současný generální ředitel bude ve své funkci končit. Tato společnost vykázala meziroční stabilizaci svých tržeb, na hodnotě 514 milionů dolarů. Pro letošní rok se ovšem očekává propad tržeb na hodnotu 405 milionů USD. LivePerson rovněž nevyplácí dividendy.

Akcie LivePerson si také prošly výrazným propadem, na jehož minimech v současné době trh konsoliduje. Nejbližší rezistence se nachází na ceně 15 USD za akcii a je tvořena předchozím cenovým maximem, potažmo i výrazným volume, který byl na této ceně kumulován před dalším propadem trhu. Akcie LivePerson by po současném propadu potřebovaly nějakou fundamentální vzpruhu, což by mohl přinést právě nový generální ředitel.

Zdroj: tradingview.com
Měsíční akciový graf společnosti LivePerson
Měsíční akciový graf společnosti LivePerson

3) 8×8

Tato společnost s unikátním názvem poskytuje své služby v několika oblastech. Jedná se především o zajištění telekomunikační infrastruktury uvnitř středních a velkých podniků i vládních agentur. Společnost vygenerovala meziroční růst tržeb o 16,6 % a s mírným růstem se počítá i do budoucna. Pro letošní rok predikce činní 760 milionů dolarů a pro rok 2024 činní 791 milionů USD. Ani tato společnost nevyplácí dividendy.

I akcie 8×8 prozatím nalezly své dno. Tržní konsolidace pod cenou 4 USD za akcii započala již v polovině minulého roku poté, co akcie 8×8 ztratily více jak 88 % své hodnoty. Trh by v tomto případě musel získat výrazný fundamentální impuls, aby se nejen dokázal dotáhnout na nejbližší rezistenci, která je na ceně 12 USD, ale také ji překonal.

Zdroj: tradingview.com
Měsíční akciový graf společnosti 8x8
Měsíční akciový graf společnosti 8×8

Závěr

Technologický segment je hnacím motorem celosvětového pokroku, kterému vévodí technologičtí giganti. Jejich akcie ovšem mohou být vzhledem k vysoké ceně pro mnoho investorů nedosažitelné, proto je potřeba se poohlédnout po levnějších alternativách.

Určité řešení přinášejí centové akcie z technologického segmentu. My jsme si v tomto článku představili 3 společnosti, které kritérium levného nákupu splňují, ale kromě toho také nabízejí zajímavý potenciál růstu. Pro letošní rok se očekává růst technologického segmentu o 2,4 %, z čehož mohou těžit i představené akcie.

Je ale potřeba mít na paměti, že i když nákup akcií po propadu nabízí mnohdy velký potenciál, jedná se také o velmi rizikový počin. Někdy se takový přístup přirovnává k chytání padajících nožů holýma rukama. Každý si musí sám za sebe vyhodnotit, zda je schopen a ochoten takovou strategii zvládnout.

Chcete neustále vědět, co se děje na trzích?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru, který vám budeme jednou týdně posílat. Z něj se dozvíte to nejdůležitější, co se za poslední týden na finančních trzích stalo a neuteče vám nic podstatné. Chcete-li odebírat náš pravidelný newsletter a mít všechny důležité informace ve své emailové schránce, připojte se vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
10
3

Autor

Soukromý obchodník a investor, který se pohybuje na finančních trzích již od roku 2014. Obchoduje swingové obchodní strategie na forexu, akciích a komoditách. Mezi jeho oblíbené analytické nástroje patří především technická analýza cenového grafu. Své obchodní dovednosti podpořil také veřejnou equity svého obchodního účtu.

Martin získal titul Ph.D. z oboru financí a své znalosti a zkušenosti využívá nejen při vlastním obchodování, ale také při svých analýzách finančních trhů. Díky tomu může čtenářům předat mnoho drobných postřehů z chování trhů, které nemusejí být na první pohled zřejmé, ale tvoří tenkou hranici mezi úspěchem a neúspěch na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.