Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Německý akciový index DAX přidá k původním 30 akciím dalších 10 – které to jsou a proč?

Publikováno
Německý akciový index DAX přidá k původním 30 akciím dalších 10 – které to jsou a proč?
Zdroj: depositphotos.com

Německý akciový index DAX přidá k původním 30 akciím dalších 10, proto aby společně lépe odrážely současnou ekonomiku. K rebalanci indexu by mělo dojít už 20. září letošního roku. Změna prý nijak zásadně neovlivní investory.

Akcie by měly lépe reflektovat německou ekonomiku

DAX 30 ještě donedávna obsahoval 30 akcií největších německých společností. Po četných změnách se však společnost Deutsche Börse rozhodla přidat do indexu dalších 10 titulů. Tímto způsobem chce docílit toho, aby index lépe reflektoval současnou německou ekonomiku.

Mimoto očekává, že zahrnutí nových titulů, přinese lepší likviditu na trhu. K rebalancování indexu a jeho přejmenování na DAX40 by mělo dojít 20. září letošního roku. Podle všeho by změna neměla nějak zásadně ovlivnit investory, kteří do indexu investují.

Do Indexu budou pravděpodobně přidány tyto společnosti:

Podmínky pro vstup budou přísnější

Společnost svůj plán na změnu struktury indexu oznámila již v říjnu minulého roku, kdy také začala pracovat na změně podmínek pro vstup do něj. Hlavním důvodem byla nedávná kritika spojená s Wirecard (WDI) či Delivery Hero (DHER), které pro ni byly velkým zklamáním.

Nově mohou být do DAX zahrnuty pouze společnosti, které během posledních dvou let vykázaly pozitivní EBITDA. Stejně tak na ně bude vyvíjen i větší tlak ohledně včasného dodání hospodářských výsledků. V opačném případě jim budou udělovány sankce.

Líbil se vám tento článek?
3
0

Autor

Milovnice a nadšenkyně do financí, investování a kryptoměn. O finančních, ale i technologicky laděných tématech píše již od roku 2016. Kromě akciových trhů s nadšením sleduje nejnovější trendy v oblasti startupů, ale i velkých hráčů v široké škále odvětví od e-commerce a AI až po elektromobilitu nejen ve světě, ale i v našem malém českém rybníčku.

Nikola se však věnuje i tématům spojených s bankovnictvím, pojišťovnictvím či půjčkami, jejichž recenzování věnuje podstatnou část svého času. Ve všech případech jí však záleží na tom, aby si její texty našly cestu nejen ke zkušeným čtenářům a investorům, ale i úplným nováčkům ve světě financí.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.