Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...
Logo Siemens Healthineers
SHL
Akcie Siemens Healthineers (SHL)
Aktuální cena, graf, kde koupit
Při obchodování CFD ztrácí peníze 77 % účtů.

39,04€ +0,44 %

Logo Siemens Healthineers

Logo Siemens Healthineers Akcie Siemens Healthineers (SHL) Aktuální cena, graf, kde koupit

Při obchodování CFD ztrácí peníze 77 % účtů. • Uváděná cena a graf jsou pouze orientační.
Stav trhu neznámý
Trh je zavřený
Trh je otevřený
39,04€ +0,44 %
944,8 Kč

Finex Férová Cena SHL

XXX

Cenový cíl analytiků

Detaily
XXX
Logo Siemens Healthineers
Siemens Healthineers/SHL
Načítání
Načítání
Koupit akcie SHL! Při obchodování CFD ztrácí peníze 77 % účtů.

Logo sponzora Koupit!
Poslední aktualizace:
Logo Siemens Healthineers
Siemens Healthineers/SHL
Historie dividend
Koupit akcie SHL! Při obchodování CFD ztrácí peníze 77 % účtů.

Logo sponzora Koupit!
Logo Siemens Healthineers
Siemens Healthineers/SHL
Zisk
Koupit akcie SHL! Při obchodování CFD ztrácí peníze 77 % účtů.

Logo sponzora Koupit!

Aktuální data pro společnost Siemens Healthineers

Tržní kapitalizace 43,79 mld.€ EBITDA 4,5 mld.€
Dnešní objem 90 956 P/B (Cena k účetní hodnotě) 2,28
Roční dividenda na akcii 1€ P/E (Cena k zisku) 19,86
Dividendový výnos 2,56 % Návratnost aktiv 4,48 %
Příjmy společnosti 0 SHL Návratnost vlastního kapitálu 12,15 %
RPS (Příjmy na akcii) 20,67€ Provozní marže 16,41 %
EPS (Zisk na akcii) 1,97€ Zisková marže 9,55 %
Účetní hodnota na akcii 17,13€ EV (Hodnota podniku) 56,33 mld.€
Aktualizace za 01:00 Co to je?

Výhled aktiva

XXX
  • Nakoupit
  • Držet
  • Prodat
39,04€
Aktuální cena

Na základě odhadů analytiků z Wall Street, kteří poskytli 12měsíční cenové cíle pro , je konsenzuální cílová cena – s nejvyšším odhadem a nejnižším . Průměrná cílová cena představuje změnu o oproti aktuální ceně .

Posl. 12 měs.
Následujících 12 měsíců
Září 2025
Září 2027
Vysoký cíl XXX
Střední cíl XXX
Nízký cíl XXX

Na základě názoru analytiků

Analytici z Wall Street, kteří nedávno vydali doporučení ohledně akcií SHL.

XXX Nízký cenový cíl
XXX Prům. cílová cena
XXX Vysoký cenový cíl
Váš kapitál může být ohrožen • Uvedená cena a graf jsou pouze informativní. Negarantujeme žádné výnosy a informace uvedené na těchto stránkách nepředstavují investiční poradenství.

Historie výsledků pro Siemens Healthineers

Aktuální kvartál končí 30. 9. 2026 a očekává se, že výsledky budou zveřejněny 5. 11. 2026. Analytici očekávají, že zisk na akcii (EPS) dosáhne 0,68€ při tržbách ve výši 6,83 mld.€.

Kvartální výsledky

  • Kvartál končící Září 2026

    Očekáváno

    Zveřejnění výsledků je očekáváno 5. 11. 2026.

    Odhad Skutečnost Rozdíl
    Obrat 6,83 mld.€ -- --
    Příjmy 759,4 mil.€ -- --
    EPS 0,68€ -- --
  • Kvartál končící Červen 2026

    Double Beat

    Vynikající výsledky překonaly očekávání trhu ve všech sledovaných klíčových ukazatelích. Zisk na akcii dosáhl 0,6€ (13.4 % nad očekávání).

    Odhad Skutečnost Rozdíl
    Obrat 5,67 mld.€ 5,76 mld.€ +1.71 %
    Příjmy 592,1 mil.€ 669 mil.€ +12.99 %
    EPS 0,53€ 0,6€ +13.42 %
    Co se stalo a co očekávat dál

    Siemens Healthineers zakončil třetí čtvrtletí se solidními výsledky, které mírně překonaly očekávání, a to zejména díky silné poptávce po zobrazovacích technologiích a onkologických řešeních Varian. Klíčovým příběhem je rekordní objem nových zakázek, který potvrzuje technologický náskok firmy, i když realizace některých tržeb se dočasně posunula do dalšího kvartálu.

    Stínem na výkonu zůstává čínský trh a segment diagnostiky, kde probíhá strukturální útlum. Pro nadcházející čtvrtletí a rok 2027 vedení očekává zrychlení růstu díky inovacím v CT a AI. Investoři by měli počítat s mírně sníženým výhledem tržeb kvůli Číně, ale stabilním ziskem, který podpořily jednorázové daňové vratky. Firma se nyní soustředí na efektivitu a přípravu na úplné osamostatnění od mateřského Siemensu.

  • Kvartál končící Březen 2026

    Miss

    Výsledky zaostaly za očekáváním trhu v zisku i v tržbách. Zisk na akcii dosáhl 0,45€ (10.8 % pod očekáváním).

    Odhad Skutečnost Rozdíl
    Obrat 5,93 mld.€ 5,68 mld.€ -4.23 %
    Příjmy 564,6 mil.€ 506 mil.€ -10.38 %
    EPS 0,5€ 0,45€ -10.8 %
  • Kvartál končící Prosinec 2025

    Miss

    Tržby překonaly očekávání, avšak čistý zisk i výnosy na akcii zaostaly. Zisk na akcii dosáhl 0,4€ (10.3 % pod očekáváním).

    Odhad Skutečnost Rozdíl
    Obrat 5,3 mld.€ 5,4 mld.€ +2.01 %
    Příjmy 498,8 mil.€ 450 mil.€ -9.79 %
    EPS 0,45€ 0,4€ -10.26 %
    Co se stalo a co očekávat dál

    Siemens Healthineers má za sebou smíšený kvartál. Zatímco klíčové segmenty Imaging (zobrazování) a Precision Therapy (přesná terapie) vykazují silný růst a provozní efektivitu, divize diagnostiky čelí nečekaně tvrdým strukturálním změnám v Číně, které negativně ovlivnily zisk i tržby. Pozitivní zprávou pro investory je, že společnost úspěšně kompenzuje makroekonomické tlaky (cla a měnové vlivy) díky inovacím, jako je fotonový CT skener a AI nástroje.

    V nadcházejícím čtvrtletí lze očekávat pokračující útlum v Číně, což dočasně zpomalí celkový růst pod úroveň ročního cíle. Vedení však potvrzuje celoroční výhled a sází na silnou poptávku v USA a postupné osamostatnění od mateřského Siemensu. Investoři by se měli připravit na volatilitu v diagnostice, ale příběh dlouhodobého růstu v high-tech medicíně zůstává neporušen.

  • Kvartál končící Září 2025

    Miss

    Výsledky výrazně zaostaly za očekáváním trhu v zisku i tržbách. Zisk na akcii dosáhl 0,53€ (22.9 % pod očekáváním).

    Odhad Skutečnost Rozdíl
    Obrat 6,49 mld.€ 6,32 mld.€ -2.56 %
    Příjmy 769,4 mil.€ 588 mil.€ -23.58 %
    EPS 0,69€ 0,53€ -22.91 %
    Co se stalo a co očekávat dál

    Siemens Healthineers zakončil rok 2025 se smíšenými pocity. Ačkoliv firma mírně zaostala za odhady v zisku i tržbách, provozně se jí daří – klíčové segmenty Imaging (zobrazování) a Varian rostou díky silné poptávce po inovacích, jako je fotonové CT. Hlavní brzdou zůstává Čína, kde trh stagnuje a probíhá agresivní regulace cen (VBP) v diagnostice.

    Pro příští rok očekávejte pokračující růst tržeb (5–6 %), ale zisk bude pod tlakem kvůli silnému euru a novým clům (odhadovaný dopad 400 mil. EUR). Vedení proto volí opatrný výhled a s oživením v Číně zatím nekalkuluje. Příběh je nyní o „chytrém nacenění“ a úsporách, které mají tyto externí šoky vykompenzovat do roku 2026.

Roční výsledky

  • Fiskální rok končící 30. 9. 2026

    Očekáváno

    Zveřejnění výsledků je očekáváno 5. 11. 2026.

    Odhad Skutečnost Rozdíl
    Obrat 23,62 mld.€ -- --
    Příjmy 2,53 mld.€ -- --
    EPS 2,28€ -- --
  • Fiskální rok končící 30. 9. 2025

    Miss

    Výsledky zaostaly za očekáváním a potvrdily slabší ziskovost i tržby. Zisk na akcii dosáhl 1,91€ (20.1 % pod očekáváním).

    Odhad Skutečnost Rozdíl
    Obrat 23,51 mld.€ 23,38 mld.€ -0.57 %
    Příjmy 2,7 mld.€ 2,14 mld.€ -20.65 %
    EPS 2,39€ 1,91€ -20.07 %
    Co se stalo a co očekávat dál

    Rok 2025 byl pro Siemens Healthineers ve znamení solidního růstu v klíčových segmentech, jako je zobrazování (Imaging) a radioterapie (Varian), a to i přes nesplnění původních ambiciózních očekávání u zisku a tržeb. Hlavní brzdou byla stagnující Čína a dopady nových cel.

    V příštím roce očekáváme pokračující 5–6% růst tržeb tažený technologiemi jako Photon Counting CT. Nicméně investoři musí počítat s „přechodným rokem“: silné euro a plný dopad cel (cca 400 mil. EUR) vytvoří tlak na marže. Příběh se nyní mění z čisté expanze na efektivní transformaci – firma přesouvá výrobu, upravuje ceny a očekává, že po roce 2026 negativní vlivy odezní. Čína zůstane v prognózách opatrně na nule, což snižuje riziko dalších zklamání.

  • Fiskální rok končící 30. 9. 2024

    Miss

    Výsledky zaostaly za očekáváním a celková ziskovost společnosti výrazně oslabila. Zisk na akcii dosáhl 1,73€ (21.4 % pod očekáváním).

    Odhad Skutečnost Rozdíl
    Obrat 22,41 mld.€ 22,36 mld.€ -0.2 %
    Příjmy 2,49 mld.€ 1,94 mld.€ -22.01 %
    EPS 2,2€ 1,73€ -21.43 %
    Co se stalo a co očekávat dál

    Siemens Healthineers má za sebou rok plný protikladů. Přestože realita zaostala za ambiciózními finančními odhady (zejména u zisku na akcii), firma prokázala odolnost. Hlavním „padouchem“ příběhu byla Čína, kde trh oslabil výrazněji a na delší dobu, než se čekalo. Naopak motorem růstu byly USA a inovativní segmenty jako zobrazovací metody (Imaging) či Varian.

    V nadcházejícím roce očekávejte postupné zotavení. Příběh se přesouvá od hašení problémů v Číně k masivnímu nasazování revoluční CT technologie (photon-counting) a transformaci diagnostiky, která by měla začít generovat vyšší marže. Pro investory je klíčové, že i přes opatrný start do nového roku firma věří v dvouciferný růst zisku. Čína zůstává rizikem, ale globální poptávka po modernizaci zdravotnictví hraje firmě do karet.

  • Fiskální rok končící 30. 9. 2023

    Miss

    Zisk na akcii dosáhl 1,34€ (18.7 % pod očekáváním).

    Odhad Skutečnost Rozdíl
    Obrat 21,87 mld.€ 21,68 mld.€ -0.86 %
    Příjmy 1,84 mld.€ 1,51 mld.€ -17.99 %
    EPS 1,65€ 1,34€ -18.7 %
  • Fiskální rok končící 29. 9. 2022

    Miss

    Zisk na akcii dosáhl 1,81€ (19 % pod očekáváním).

    Odhad Skutečnost Rozdíl
    Obrat 21,4 mld.€ 21,71 mld.€ +1.48 %
    Příjmy 1,84 mld.€ 2,04 mld.€ +10.9 %
    EPS 2,23€ 1,81€ -18.99 %

Popis společnosti Siemens Healthineers

Společnost Siemens Healthineers AG prostřednictvím svých dceřiných společností vyvíjí, vyrábí a prodává řadu diagnostických a terapeutických produktů a služeb poskytovatelům zdravotní péče po celém světě. Společnost působí ve čtyřech segmentech: Zobrazování, Diagnostika, Varian a Pokročilé terapie. Segment zobrazování poskytuje systémy magnetické rezonance, počítačové tomografie, rentgenové systémy, molekulární zobrazování a ultrazvukové systémy. Segment Diagnostika nabízí diagnostické produkty a služby pro poskytovatele zdravotní péče v oblasti laboratorní a molekulární diagnostiky a diagnostiky v místě péče a řešení pracovních postupů pro laboratoře a produkty pro informatiku. Segment Varian poskytuje technologie pro léčbu rakoviny a řešení a služby pro onkologická oddělení v nemocnicích a klinikách; a technologicky optimalizované pracovní postupy, klinické služby a poradenské služby a digitální řešení a aplikace pro řízení léčby a terapie. Segment Advanced Therapies nabízí produkty, které jsou určeny k podpoře minimálně invazivních léčebných postupů pod obrazovou kontrolou v různých oblastech, jako je kardiologie, intervenční radiologie a chirurgie, a angiografické systémy a mobilní C-ramena, včetně roboticky asistované platformy pro endovaskulární koronární a periferní cévní intervence. Poskytuje také správu výkonnosti zařízení, klinické vzdělávání a e-learning, správu majetku a služby řízených oddělení pro laboratoře a zdravotnická zařízení, jakož i poradenství a služby v oblasti digitálního zdravotnictví. Společnost Siemens Healthineers AG spolupracuje se společností Oncimmune Holdings plc. Společnost sídlí v německém Erlangenu. Siemens Healthineers AG působí jako dceřiná společnost společnosti Siemens Aktiengesellschaft.

Více informací o akciích Siemens Healthineers (SHL)

Základní informace
Název společnostiSiemens Healthineers
TickerSHL
Základní informace o společnosti
Webové stránkyhttps://www.siemens-healthineers.com/investor-relations
Adresa sídla společnosti--
Založeno2015
Datum IPO--
SektorZdravotní péče
PrůmyslVybavení a služby pro zdravotní péči
Zaměstnanci73 800
Vedení společnosti--
Dividendy
Vyplácí dividendy?
Frekvence výplaty dividendRoční
Roční dividenda na akcii1€
Dividendový výnos2,56 %
Poslední dividenda
Datum výplaty posl. dividendy10. 2. 2026
Poslední dividenda1€
Příjmy
Příjmy společnosti0 SHL
RPS (Příjmy na akcii)20,67€
Kvartální růst příjmů meziročně1,8 %
Valuace
Tržní kapitalizace43 794 255 930€
EV (Hodnota podniku)56 332 951 552€
P/B (Cena k účetní hodnotě)2,28
P/E (Cena k zisku)19,86
P/S (Cena k příjmům)1,89
Forward P/E16,58
Účetní hodnota na akcii17,13€
Cílová cena Wall Street45,15€
Hodnota podniku k příjmům2,43
Hodnota podniku k EBITDA14,01
Rentabilita
EBITDA4 495 000 000€
Provozní marže16,41 %
Zisková marže9,55 %
EBITDA marže19,4 %
Hrubý zisk9 040 000 000€
EPS (Zisk na akcii)1,97€
Zředěný zisk na akcii (DEPS)1,97€
Očekávaný EPS (tento rok)--
Očekávaný EPS (příští rok)--
Očekávaný EPS (tento kvartál)--
Očekávaný EPS (příští kvartál)--
Růst zisků čtvrtletně R/R21,2 %
Růst zisků meziročně2,07 %
Výkonnost
Návratnost aktiv4,48 %
Návratnost vlastního kapitálu12,15 %
Statistiky akcií
Dnešní objem90 956
52týdenní maximum49,71€
52týdenní minimum32,81€
Beta0,83
Vydané akcie1 119 198 976
Volně obchodovatelné akcie357 714 300
Podíl institucí13,37 %
Podíl insiderů67,02 %
50denní klouzavý průměr36,76€
200denní klouzavý průměr38,87€
Shortaři akcií
Počet short akcií--
Počet short akcií (min. měs.)--
Podíl short pozic--
Podíl short pozic z volného objemu--
Podíl short pozic z vydaných akcií--
Short ratio--
Ohodnoťte akcie firmy Siemens Healthineers
0
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Další Akcie, které by vás mohly zajímat