Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Termínovaný vklad s nejvyšším úrokem v prosinci! Kde dostanete nejvíc peněz?

Nečekejte na pokles úrokových sazeb! Zajistěte si stabilní zhodnocení svých úspor s termínovaným vkladem dřív, než bude pozdě.

Publikováno
Termínovaný vklad s nejvyšším úrokem v prosinci! Kde dostanete nejvíc peněz?
Zdroj: Depositphotos.com

Pokud hledáte bezpečný způsob, jak zhodnotit své volné finanční prostředky, termínovaný vklad by mohl být tou správnou volbou. Tento vkladový produkt vám umožňuje zafixovat si úrokovou sazbu, což se může ukázat jako klíčové, zejména v situaci, kdy Česká národní banka (ČNB) začne opět snižovat úrokové sazby. Vedlejším efektem totiž často bývá rozhodnutí bank o snížení úrokových sazeb na spořicích účtech a termínovaných vkladech.

V případě, že zvažujete investici finančních prostředků do termínovaného vkladu, doporučujeme vaše rozhodnutí neodkládat.

Existuje totiž vysoká pravděpodobnost, že první snížení úrokové míry ze strany ČNB nastane už při jejím příštím zasedání 21. prosince. Banky jsou si této možnosti vědomy a mnohé z nich již začaly snižovat úrokové sazby u termínovaných vkladů. Pokud si tedy přejete zajistit si lepší výnosy na dobu jednoho roku nebo delší, je vhodné jednat bez zbytečného odkladu, jelikož se očekává další pokles sazeb.

Jaký termínovaný vklad je v prosinci nejlepší?

Termínovaný vklad s nejvyšším úrokem v prosinci je stále jednoznačně NEY duální vklad od NEY Spořitelního družstva s úrokovou sazbou, která se může vyšplhat až na 10,80 % p.a., a to za předpokladu dalšího členského vkladu ve výši 50 %. Tato sazba je mimořádně lákavá, ale je spojena se specifickými podmínkami. Jelikož se jedná o spořitelní družstvo, zákonnou podmínkou je členství v družstvu, a tedy složení členského vkladu ve výši 1/10 termínovaného vkladu.

Nyní se zaměřme na vítěze našeho srovnání termínovaných vkladů za měsíc prosinec – NEY duální vklad od NEY Spořitelního družstva. Podíváme se blíže na to, co tento termínovaný vklad nabízí, jaká jsou jeho specifika a jakým způsobem si jej lze sjednat.

Přečtěte si naši podrobnou recenzi termínovaného vkladu NEY duální vklad, kde se dozvíte, jak účet funguje.

Co vám nabídne NEY duální vklad?

NEY duální vklad aktuálně nabízí nejvyšší úrokovou sazbu (až 10,80 % p.a.) na poli termínovaných vkladů, vyžaduje však splnění náročnějších podmínek spořitelního družstva. Jaké to jsou?

  • Duální vklad garantuje zhodnocení termínované části až 10,80 % p.a. při vložení dalšího členského vkladu ve výši 50 % částky uložené na termínovaném vkladu.
  • Termínovaná část duálního vkladu je ze zákona pojištěna do výše 100 000 EUR, ale další členský vklad, který je investicí do kapitálu družstva, není kryt Fondem pojištění vkladů a není chráněn Garančním systémem finančního trhu.

Založení a vedení vkladu je bezplatné, a přestože za předčasný výběr není účtován žádný poplatek, dochází v takovém případě k propadnutí úrokových výnosů. Minimální vklad u NEY spořitelního družstva je stanoven na 100 000 Kč a termínovaný vklad se sjednává na jeden rok.

Sjednání NEY duálního vkladu

Sjednání NEY duálního vkladu lze provést online nebo na pobočce. Podmínkou je stát se členem družstva a vložit základní členský vklad ve výši 1 000 Kč a splnit také podmínku minimálního vkladu 100 000 Kč. Převody na termínovaný vklad lze provádět z jakéhokoli účtu vedeného u NEY spořitelního družstva nebo kterékoli banky v České republice.

NEY Spořitelní družstvo poskytuje duální vklad s potenciálem výnosu až 10,80 % p.a., vyžaduje však značný minimální vklad a další členské vklady, které nejsou pojištěny. Vyhlídka na atraktivní výnos je sice lákavá, ale podmínky pro získání tohoto vkladu jsou přísné. Pro ty, kteří usilují o vysoké zhodnocení a jsou schopni splnit stanovené podmínky, by však duální vklad NEY mohl být zajímavou volbou.

Líbil se vám tento článek?
5
11

Autor

Veronika se více než pět let specializuje na analýzu bankovního sektoru a finančních produktů, přičemž na základě toho připravuje podrobné recenze bank a jejich portfolia. Její výzkum v oblasti financí je základem pro její práci na portálu Finex, kde se zaměřuje na poskytování aktuálních a srozumitelných informací, a zvyšování finanční gramotnosti.

Tuto osvětu považuje za klíčovou pro lepší budoucnost jednotlivců i společnosti, a věří, že finanční vzdělání je základem pro finanční nezávislost. Jejím cílem je přispívat k podpoře zájmu o peníze a investice, nabízet čerstvé perspektivy a pomoci čtenářům lépe se orientovat v komplexních finančních tématech.

“Nejlepší investicí je ta do vlastního vzdělání. A právě finanční gramotnost je klíčem k finanční nezávislosti.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76-78 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎