Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Termínovaný vklad s nejvyšším úrokem v listopadu! Kde dostanete nejvíc?

Publikováno
Termínovaný vklad s nejvyšším úrokem v listopadu! Kde dostanete nejvíc?
Zdroj: Depositphotos.com

Máte ušetřené nějaké peníze a nevíte, kam je uložit, aby se vám alespoň částečně zhodnocovaly? Zároveň nechcete příliš riskovat? Pak pro vás může být dobrou volbou termínovaný vklad, který je schopen nabídnout ještě o chlup víc než spořicí účet.

Oproti spořicím účtům je výhodou termínovaných vkladů zafixování úrokové sazby na určitou dobu. Pokud tedy banky sníží úrokové sazby na spoření, vy můžete svůj vklad na termínovaném účtu ještě nějakou dobu zhodnocovat.

S jeho založením však příliš neotálejte. Banky zatím odolávají tlaku na snižování úrokových sazeb, ale s nejvyšší pravděpodobností k němu v příštím roce přistoupí, a to se postupně dotkne nejen spoření, ale právě i termínovaných vkladů.

Úrokové sazby na vkladech se nyní pohybují okolo 5 – 6 % p.a. Existuje ale několik termínovaných účtů s vyšším úrokem, ty však mají o něco náročnější podmínky.

Jaký termínovaný vklad je v listopadu nejlepší?

Nejlepší úrokovou sazbu nabízí NEY duální vklad od NEY Spořitelního družstva. Úrok se může vyšplhat až na 10,80 % p.a. při dalším členském vkladu 50 %. Tato úroková sazba je sice lákavá, ale má své podmínky. Jelikož se jedná o spořitelní družstvo, zákonnou podmínkou je členství v družstvu, a tedy složení členského vkladu ve výši 1/10 termínovaného vkladu.

Mezi další termínované vklady se zajímavým úrokem patří klasický termínovaný vklad od NEY Spořitelního družstva s úrokem 7,30 % p.a. při uložení na 6 měsíců. Pomineme-li investiční termínované účty, na třetím místě jsou spořicí vklady 1M a 3M od Banky Creditas, které nabízí úrok 6 % p.a. pro vklady do výše 500 000 Kč.

Nyní se ale pojďme podívat na absolutního vítěze našeho srovnání termínovaných vkladů v listopadu, tedy na NEY duální vklad od NEY Spořitelního družstva. Co vám tento termínovaný vklad může nabídnout, jaké má podmínky a jak si jej sjednat?

Přečtěte si naši podrobnou recenzi termínovaného vkladu NEY duální vklad, kde se dozvíte, jak účet funguje.

Co vám nabídne NEY duální vklad?

Aktuálně nejvyšší úrokovou sazbu na poli termínovaných vkladů nabízí NEY duální vklad. Získat můžete až 10,80 % p.a., ale musíte splnit náročnější podmínky spořitelního družstva. Jaké to jsou?

Duální vklad s garantovaným zhodnocením termínované části až 10,80 % p.a. získáte, když vložíte další členský vklad ve výši 50 % z obnosu vloženého na termínovaný vklad.

Termínovaná část duálního vkladu je ze zákona pojištěna až do výše 100 000 EUR, ale další členský vklad je investicí do základního kapitálu družstva a nevztahuje se na něj výplata z Fondu pojištění vkladů. To znamená, že není pojištěn u Garančního systému finančních trhů.

Sjednání i vedení vkladu je zdarma, předčasný výběr vkladu sice není zpoplatněn, ale přicházíte o nárok na vyplacení úrokových výnosů. U NEY Spořitelního družstva je podmínkou minimální vklad ve výši 100 000 Kč. Tento druh termínovaného vkladu je sjednáván na 1 rok.

Sjednání NEY duálního vkladu

NEY duální vklad si můžete sjednat online nebo na pobočce. Podmínkou je stát se členem družstva a složit základní členský vklad 1 000 Kč a splnit také podmínku minimálního vkladu 100 000 Kč.

Převody na termínovaný vklad lze provádět z jakéhokoliv účtu vedeného u NEY Spořitelního družstva nebo u kterékoliv banky v ČR.

Účet lze spravovat v internetovém bankovnictví ib.ney.cz, přičemž k přihlášení do internetbankingu u Ney stačí zadání vašeho uživatelského jména, hesla a následně opsání kódu z SMS.

NEY Spořitelní družstvo poskytuje duální vklad s možností zhodnocení až 10,80 % p.a., ale vyžaduje minimální vklad 100 000 Kč a další členské vklady, které nejsou pojištěné. Ačkoliv nabízí atraktivní zhodnocení, podmínky pro získání tohoto vkladu jsou náročné. Pro ty, kteří hledají vysoké zhodnocení a jsou schopni splnit stanovené podmínky, může však být NEY duální vklad ideální volbou.

Líbil se vám tento článek?
6
54

Autor

Veronika se více než pět let specializuje na analýzu bankovního sektoru a finančních produktů, přičemž na základě toho připravuje podrobné recenze bank a jejich portfolia. Její výzkum v oblasti financí je základem pro její práci na portálu Finex, kde se zaměřuje na poskytování aktuálních a srozumitelných informací, a zvyšování finanční gramotnosti.

Tuto osvětu považuje za klíčovou pro lepší budoucnost jednotlivců i společnosti, a věří, že finanční vzdělání je základem pro finanční nezávislost. Jejím cílem je přispívat k podpoře zájmu o peníze a investice, nabízet čerstvé perspektivy a pomoci čtenářům lépe se orientovat v komplexních finančních tématech.

“Nejlepší investicí je ta do vlastního vzdělání. A právě finanční gramotnost je klíčem k finanční nezávislosti.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76-78 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 76 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎