Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Nejlepší investiční příležitost v gamingovém odvětví! 7 akcií, které se zaručeně vyplatí sledovat

Publikováno
Nejlepší investiční příležitost v gamingovém odvětví! 7 akcií, které se zaručeně vyplatí sledovat
Zdroj: depositphotos.com

Odvětví gamingu v posledních letech roste nebývalou rychlostí. Ledacos navíc napovídá tomu, že se nejedná pouze o krátkodobý trend, který by postupem času vyšuměl. Naopak se na gamingové odvětví váže čím dál tím více sektorů a pomalu si buduje místo nejen mezi fanoušky, ale i na poli sportu.

To potvrzuje i prohlášení komise, která potvrdila, že se e-sport poprvé objeví na Olympijských hrách. Sice se nepředstaví v celé své kráse, ale i tento krok je považován za velký pokrok. Není tedy divu, že velká část investorů vidí v gamingu, e-sportu a příbuzných odvětvích velký potenciál.

Toho jsme si všimli i my, a proto jsme pro vás vytvořili seznam hned 7 akcií, které se nejen podle nás vyplatí sledovat.

1. Capcom

Zdroj: Google.com
Graf ceny akcií Capcom
Graf ceny akcií Capcom
Poznámka

Ticker: 9697.T

Rok založení: 1979

Tržní hodnota: 1,60 bilionu JPY

Dividendy: Ano

Japonský herní vývojář Capcom se do povědomí hráčů zapsal především vydáním oblíbené franšízy Resident Evil. Právě ta z velké části stála za jeho rychlým růstem a nemalými zisky. Na svém kontě má však i další známé tituly, včetně Monster Hunter, Mega Man, Devil May Cry a Street Fighter. Jeho portfolio přitom vyplňují i další herní kousky, které sice nejsou tak známé, ale i přesto mu stále generují nemalé zisky.

Společnosti se tak daří na trhu držet již několik desítek let – svoji historii začala psát už v roce 1979. I když by se mohlo zdát, že je zmíněná franšíza již vyčerpaná, není tomu tak. Nejnovějšímu dílu Resident Evil Vilage se totiž vydání v květnu 2021 dařilo poměrně dobře, přičemž brzo překonal počet prodaných kusů 5 milionů.

Capcom se navíc zaměřuje i na mobilní hry, u nichž je předpovídáno, že v následujících letech porostou extrémní rychlostí. Někteří analytikové předpokládají, že by mohly rychle přerůst i klasické videohry. Případné investory potěší také štědrými dividendami, kdy se snaží ročně vyplácet zhruba 30 % svých zisků – roční dividendový výnos přitom činní 0,86 %.

2. Take-Two Interactive

Načítání
Načítání
Kupte si akcie TTWO Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!
Poznámka

Ticker: TTWO

Rok založení: 1993

Tržní hodnota: 23,6 miliardy USD

Dividendy: Ne

Take-Two Interactive se ve světě videoher proslavil zejména franšízou Grand Theft Auto. Právě ta stojí také za úspěchem celé společnosti, které tak začaly rychle růst její zisky. Zároveň se jedná o jednu z nejvýdělečnějších franšíz v herním průmyslu. Společnost má navíc na kontě i NBA 2K, která se řadí mezi nejoblíbenější v kategorii sportovních her.

V jejím portfoliu narazíte například i na Red Dead Redemption a další menší série, díky nimž udržují zisky společnosti stabilitu. Jako jednomu z mála vývojářů her se navíc daří snadno přesvědčit hráče, aby investovali do dalších rozšíření a utráceli přímo ve hře.

Take-Two Interactive samozřejmě ví, že se momentálně pohybuje ve vysoce konkurenčním odvětví. V souvislosti s tím investuje nemalé prostředky do rozvoje mobilních her a e-sportu. To potvrzuje i nedávná akvizice do vývojářské společnosti Zynga, která se zabývá vývojem mobilních her a her na sociálních sítích.

3. Microsoft

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Microsoft Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!
Poznámka

Ticker: MSFT

Rok založení: 1975

Tržní hodnota: 2,4 bilionu USD

Dividendy: Ano

Microsoft si v herním světě vydobyl místo především díky Xboxu, který se stal opravdovým fenoménem. Kromě toho tento technologický gigant vlastní více než deset herních studií. V rámci svého plánu investoval i do akvizice vývojářské společnosti Activision Blizzard – na ni se podrobněji podíváme níže.

Společnost se do gamingového světa navždy zapsala i svým operačním systémem Windows, který běžně využívá většina hráčů videoher, ale i samotní vývojáři. Každopádně se Microsoft řadí mezi jedny z mála společností, které na gaming vsadily již před několika lety. V průběhu nich tedy investoval nemalé finanční prostředky do akvizic největších vývojářských společností.

Ve svém portfoliu má například Minecraft Mojang či Elder Scrolls Bethesda. V současnosti se snaží vyjednat jeden z největších obchodů, který by mu zařídil alespoň částečnou nadvládu ve světě gamingu, ale i e-sportu.

Již zmíněná vývojářská společnost Activision Blizzard totiž stojí za jedněmi z nejoblíbenějších herních počinů na světě, včetně Candy Crush, Call of Duty nebo World of Warcraft. Daná společnost se tak řadí mezi přední hráče v odvětví e-sportu, a navíc se angažuje i do mobilních her. Microsoft přitom vsází i na to, že by jí firma pomohla postupně ovládnout i prostřední metaverse.

4. Electronic Arts

Načítání
Načítání
Kupte si akcie EA Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!
Poznámka

Ticker: EA

Rok založení: 1982

Tržní hodnota: 33,2 miliardy USD

Dividendy: Ano

Electronic Arts se zaměřuje především na vývoj oblíbených sportovních her, jako je Madden nebo FIFA či NFL. Založená byla již v roce 1992 a i přesto se jí daří držet včele gamingového průmyslu, a to hlavně v kategorii sportovních her. Téměř každý hráč se tak alespoň s jedním z jejích počinů setkal. V rukávu má i další tituly, včetně The Sims, Apex Legends nebo Battlefield.

Podobně jako předchozí společnosti se i tato snaží rozšířit do světa mobilních her. Nedávno tedy investovala do akvizice s Glu Mobile, která se zabývá právě vývojem mobilních her. Stabilní příjmy by jí však měly nabídnout i již zmíněné sportovní franšízy, kterým se úspěšně daří inkasovat nemalé zisky skrze napojení na reálná utkání a další sportovní události. Vybrané tituly mají také velký potenciál v odvětví e-sportu, který se pomalu ale jistě stává celosvětově uznávaným sportem.

5. Nintendo

Zdroj: Google.com
Graf ceny akcií Nintendo
Graf ceny akcií Nintendo
Poznámka

Ticker: NTDOY

Rok založení: 1889

Tržní hodnota: 8,04 bilionu JPY

Dividendy: Ano

Nintendo je známé spíše jako výrobce stejnojmenné konsole. Na svém kontě má však jedny z nejznámějších her, včetně Pokemon, Zelda, Super Smash Bros., Animal Crossing či Mario. Už v 80. letech se společnost stala průkopníkem videoherního průmyslu, kde se jí daří držet do dnes.

To potvrzují prodeje posledního modelu konzole Nintendo Switch, které se podařilo prodat více než 100 tisíc kusů. Nintendo je navíc průkopníkem v průmyslu videoherních konzolí. Japonská společnost uvedla na trh svůj systém Nintendo Entertainment System v 80. letech, následovala série populárních systémů.

Nejnovější konzolí od Nintenda je Switch, které se od uvedení prodalo více než 100 milionů kusů po celém světě. V prospěch tohoto akciového titulu vypovídá i fakt, že se mu daří držet stabilní pozici na trhu již několik desítek let, a to bez ohledu na změny, jimiž si herní průmysl prošel. Nic přitom nenapovídá tomu, že by se to mělo v následujících letech změnit. Společnost navíc nabízí dividendy s 3% ročním dividendovým výnosem.

6. Tencent Holdings

Zdroj: Google.com
Graf ceny akcií Tencent Holdings (Zdroj: Google.com)
Graf ceny akcií Tencent Holdings
Poznámka

Ticker: TCEHY

Rok založení: 1998

Tržní hodnota: 3,23 bilionu HKD

Dividendy: Ano

Předposlední společností na našem seznamu je Tencent Holdings. I ta, podobně jako většina ostatních zmíněných firem, stojí za jedněmi z nejznámějších her na trhu. Konkrétně se jedná o League of Legends, Honor of Kings, PlayerUnknown’s Battlegrounds či Fortnite.

Na rozdíl od ostatních firem se jedná o obrovský mediální konglomerát, který drží podíl hned v několika vývojářských a herních společnostech. Kromě toho vlastní také sociální platformu WeChat, skrze kterou mohou uživatelé provádět i platby – zároveň se jedná o jeden z hlavních kanálů skrze který společnost propaguje své ostatní divize.

I přes všechny své plusy jsou dané akcie poměrně rizikové, a to především proto, že se jedná o čínskou společnost. Je pravděpodobné, že v následujících letech poroste napětí mezi USA a Čínou, což může ohrozit i investory Tencetu – neshody se však objevují i mezi EU a Čínou. Za ideálních podmínek ale společnost stále disponuje velkým potenciálem k růstu.

7. Activision Blizzard

Načítání
Načítání
Kupte si akcie ATVI Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!
Poznámka

Ticker: ATVI

Rok založení: 2008

Tržní hodnota: 71,9 miliardy USD

Dividendy: Ano

Konečně se dostáváme k již zmíněné vývojářské společnosti Activision Blizzard, která se řadí mezi jedny z lídrů ve svém oboru. Díky svým herním počinům v podobě Call of Duty, Overwatch a StarCraf se navíc řadí mezi nejvyhledávanější vývojáře spojené s e-sportem. Ve svém portfoliu má však i další tituly, a to například World of Warcraft, Hearthstone nebo Diablo.

V souvislosti s tím jsou hry společnosti také jedny z nejstreamovanějších na platformě Twitch. Právě proto se o společnost zajímá i Microsoft, který by chtěl plánovaný obchod dokončit v říjnu 2023. Jestli se tak opravdu stane, není jisté. Podle většiny analytiků má ale společnost stále velký potenciál, který v následujících letech náležitě využije.

Opravdu se vyplatí investovat do světa gamingu?

Jak jste se mohli výše přesvědčit, herní odvětví nabízí celou řadu nadějných akciových titulů. Velká část z nich se navíc osvědčila i v minulosti. Pozitivní jsou ale i predikce některých analytiků ohledně tohoto odvětví. Podle nich by se mohl gaming stát jedním z předních odvětví technologického sektoru.

Hry ale zasahují i do dalších sektorů, včetně zábavního průmyslu. To potvrzují i průzkumy, podle nichž popularita her roste. Velká část hráčů je přitom nevnímá pouze jako odreagování ve volném čase, ale i jako sport či způsob obživy. Společnostem se tak nabízí velký prostor k dalšímu růstu.

Zdroj: Statista.com
Růst výnosů na gamingovém trhu podle regionů od 2015 do 2022
Růst výnosů na gamingovém trhu podle regionů od 2015 do 2022

Velký potenciál tkví zejména v e-sportu, který je zatím ještě v plenkách. Každopádně jako u každého rozvíjejícího se odvětví je třeba počítat s vyšším rizikem. Pokud se mu však podaří uspět, bude se jednat o jedno z nejziskovějších odvětví vůbec.

Velké oblibě se v následujících letech budou těšit i mobilní hry, které pravděpodobně velmi rychle přerostou trh s klasickými videohrami. S tímto trendem počítá i celá řada vývojářských a herních firem, které investují do rozšíření svých vlastních kapacit či akvizic s již fungujícími firmami.

Zdroj: Statista.com
Graf růstu jednotlivých divizí gamingového trhu v roce 2020
Graf růstu jednotlivých divizí gamingového trhu v roce 2020

Pokud se rozhodnete také investovat do světa gamingu, měli byste raději počítat s dlouhodobými investicemi. Některé vybrané tituly se navíc řadí i mezi dividendové akcie, díky čemuž můžete vsadit narůst akcií a zároveň inkasovat (někdy i pořádně štědré) dividendy.

Chcete neustále vědět, co se děje na trzích?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru, který vám budeme jednou týdně posílat. Z něj se dozvíte to nejdůležitější, co se za poslední týden na finančních trzích stalo a neuteče vám nic podstatné. Chcete-li odebírat náš pravidelný newsletter a mít všechny důležité informace ve své emailové schránce, připojte se vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
3
0

Autor

Milovnice a nadšenkyně do financí, investování a kryptoměn. O finančních, ale i technologicky laděných tématech píše již od roku 2016. Kromě akciových trhů s nadšením sleduje nejnovější trendy v oblasti startupů, ale i velkých hráčů v široké škále odvětví od e-commerce a AI až po elektromobilitu nejen ve světě, ale i v našem malém českém rybníčku.

Nikola se však věnuje i tématům spojených s bankovnictvím, pojišťovnictvím či půjčkami, jejichž recenzování věnuje podstatnou část svého času. Ve všech případech jí však záleží na tom, aby si její texty našly cestu nejen ke zkušeným čtenářům a investorům, ale i úplným nováčkům ve světě financí.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎